Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
با صدور یک بیانیه اعلام شد،

«گروه پ‌.کا.کا مسوول انفجار خط لوله گاز ایران – ترکیه»

2011 August 14

خبر / رادیو کوچه

گروه شبه‌نظامی «پ‌.کا.کا»، حزب کارگران کردستان، روز شنبه، 13 اوت، طی بیانیه‌ای مسوولیت انفجار خط لوله گاز ایران – ترکیه را که روز پنج‌شنبه، روی داده است، به عهده گرفت.

 به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه «پ.کا.کا» در  بیانیه‌ای که در یک سایت خبری محلی منتشر  کرده، مدعی شده که «چریک‌های این گروه این خط لوله را در حوالی ساعت هشت شب پنج‌شنبه منفجر کرده‌اند.»

به گزارش ایرنا، در همین حال، مجید بوجارزاده ، سخن‌گوی شرکت ملی گاز ایران، روز جمعه،‌ گفت: «بروز انفجار در خط لوله گاز در خاک ترکیه موجب توقف صادرات شده است و ما برای ترمیم فوری آن اعلام آمادگی کرده‌ایم.»

بروز انفجار در خط لوله گاز ایران- ترکیه، در بامداد روز جمعه، باعث توقف صادرات گاز ایران به همسایه غربی خود شده است. این انفجار که در درون خاک ترکیه به وقوع پیوسته، دومین انفجار در این خط لوله در یک ماه گذشته است.

 به گفته جواد اوجی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، انفجار در خط لوله گاز ایران و ترکیه، در ساعت ۱:۱۰ بامداد روز جمعه در ۶۰ کیلومتری عمق خاک ترکیه رخ داده و به تاسیسات اندازه‌گیری گاز ایران در منطقه مرزی بازرگان نزدیک بوده است.

انفجار در خط لوله گاز ایران- ترکیه، سومین حادثه در خطوط لوله ایران در مرداد ماه امسال بوده است.

بیشتر بخوانید:

«انفجار در خط لوله گاز ایران به ترکیه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,