Saturday, 18 July 2015
28 October 2020
ائتلاف سبز ملی ایرانیان خطاب به گزارش‌گر سازمان ملل:

«شهروند ایرانی مدت‌‌هاست از حقوق شهروندی محروم است»

2011 August 29

ائتلاف سبز ملی ایرانیان (‌اسما‌)، از ائتلاف‌های حامی جنبش مردمی ایران موسوم به جنبش سبز، در آستانه سفر گزارش‌گر ویژه و منتخب شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به ایران اقدام به انتشار نامه‌ای حاوی درخواست‌‌هایی کرده است.

متن این نامه در پی می‌آید:

گزارش‌گر ویژه و منتخب شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

جناب آقای احمد شهید

با سلام

احترامن ضمن آرزوی توفیق و سلامتی آن مقام محترم در خصوص وظیفه و رسالتی که بر عهده گرفته‌اید به‌اطلاع می‌رساند همان‌طور که مستحضر و مطلعید حکومت به ظاهر اسلامی ایران سالیانی است که ابتدایی‌ترین حقوق اساسی و حقیقی شهروندان ایرانی را با اعمال تهدیدات و تحریم‌های مستبدانه و متحجرانه با وضع قوانین استصوابی خود نادیده و با ارعاب فضایی را ایجاد نموده که هیچ مرجع و قانونی را در مخالفت با شیوه و عمل‌کرد با خود را تحمل نمی‌نماید تا آن‌جا که فجایع قتل‌های زنجیره‌ای‌، رستوران میکونوس‌، کوی دانش‌گاه و امروز شکنجه‌گاه کهریزک و بسیاری مظالم رقت بار دیگر حاصل این کارنامه تاریک می‌باشد.

اما همان‌طور که خود می دانید حاکمیت استبدادی با ترس و وحشت از پاسخ‌گویی و افشا شدن ماهیت بیش از پیش خود از همه این سرکوب‌ها وجنایات با ورود جناب‌عالی به هر شکل ممکن و به سهم خود مخالفت نموده است‌. چرا که واقعه کودتای انتخاباتی 1388 حکومت ایران دراین سه دهه مهر تاییدی بر سندی واضح از یکی از ننگین‌ترین و مستبدانه‌ترین شیوه از پای‌مال شدن حقوق اساسی میلیون‌ها افراد در جمهوریتی بود که به پشتوانه آن این حکومت تشکیل گردیده بود و همه این سرکوب‌گری‌های ددمنشانه تداوم مرحله‌ای از تحکیم خود کامگی و استبدادگری در یک نظام غیر پاسخ‌گویی می‌باشد که  با چپاول و حیف و میل ثروت و سرمایه امروز مردم برای مقاصد مشخص صورت می‌گیرد و در پس آن بیغوله‌های پیدا و پنهانی چون کهریزک و صدها کشته و زخمی و هزاران زندانی سر برآورده  است‌.

و اما یقینن می‌دانیم که این رویه‌ای است که ارکان حکومت و قوای اقتصادی و نظامی‌اش با سیطره بر آن در طی این سال‌ها در پی آن بوده است و امروز به پشتوانه آن است که نتواند هیچ‌گونه اعتراض و مخالفتی را در داخل و خارج  تحمل کند و به زور اسلحه‌، شکنجه و زندان مخالفین با خود را به خیال خود ناکام‌ گذارد‌. لذا این تشکل که مجموعه‌ای از خانواده‌های بازداشتی‌ها‌، زندانیان‌، آسیب‌دیدگان‌، دانش‌جویان حوادث کوی دانش‌گاه 1378 و کودتای انتخاباتی 1388 می‌باشند ضمن محکومیت دست‌گاه حاکمیت  نامشروع ایران در عدم پذیرش‌ جناب‌عالی ‌به عنوان گزارش‌گر ویژه حقوق بشرسازمان ملل متحد می‌خواهد به پشتوانه جای‌گاه سازمانی و حقوقی شما که معین گردیده است با طرح پرسش و بررسی موارد زیراز دست‌گاه حاکمه ایران درشورای حقوق بشر تحت نظر سازمان متبوع‌تان نسبت به خواست دردمندانه اکثریت مردم ایران و این تشکل که هم اینک بسیاری از بستگان ونزدیکان خود را در زندان‌ها دارند با اقدام عملی خود و با اعتقاد به اعلامیه جهانی حقوق بشرحقیقتن معنا و جامه عمل بپوشانید‌.

1.‌ نسبت به آزادی منتخبین و رهبران جنبش اعتراضی مردمی ایران آقایان مهدی کروبی و میر‌حسین موسوی ضمن در نظر گرفتن سوابق و مصونیت‌های به حق ایشان اقدام عملی را در سازمان متبوع خود ترتیب دهند‌.

2.‌ ضمن ابراز نگرانی و هشداربه راس حاکمیت نسبت به عواقب زندانی شدن جناب آقای مهدی کروبی  با  انتقال اخیر ایشان به زندان خانگی و حصر و حبس جناب آقای میرحسین موسوی و بسیاری از زندانی‌های سیاسی که در شرایط وخیم جانی می‌باشند اقدامی عاجل و شفاف صورت پذیرد‌.

3.‌ امکان و شرایط ارتباط و تهیه گزارشی مستند از شرایط سلامت آن‌ها درحبس با خانواده‌های ایشان و زندانیان فراهم گردد.

4.‌ زمینه و شرایط ملاقات و مصاحبه با خانواده‌های زندانی (وکلا ،معلمان ،اقلیت‌های دینی‌، روزنامه‌نگاران و معترضین‌) تامین و مهیا گردد.

5.‌ امکان بازدید و بررسی جامع از زندان‌ها و اماکنی که به صدمات جسمی، روحی و شهادت شهروندان معترض و مخالف انجامیده صورت پذیرد.

6. ‌تحقیق و بررسی با ارایه گزارشی مستند از پرونده مامورین و ضابطین بازداشت‌گاه کهریزک‌، زندان اوین‌، پزشکان مقتول‌، پزشکی قانونی مراکز و مرتبط با قربانیان و شهروندان معترض زندانی‌.

7.‌ فراهم نمودن تامین و حمایت‌های لازم از آن دسته ازفعالین‌، خانواده‌های آسیب‌دیده‌، زندانی و مهاجری که با کوچ اجباری خود ناخواسته به خارج از مرزها پناه آورده‌اند.

8.‌ پیشنهاد می‌نماییم به جهت توجه و دست‌رسی به وضع حقوق شهروندان ایرانی که درداخل کشوربه طور روزمره و به لحاظ دین‌، عقیده و دیدگاه‌های سیاسی و تصریح شده در ‌اعلامیه جهانی حقوق بشر مورد تهدید‌، بازداشت‌، شکنجه و اعدام قرار می‌گیرند یک شبکه ارتباطی و اجتماعی در فضای مجازی در این خصوص تعریف و اختصاص داده شود تا اخبار‌، گزارشات و مستندات به‌دست آمده تصویری شفاف و روشن از درجه و میزان نقض حقوق شهروندان ایرانی به‌دست آید‌.

با احترام و تشکر

ائتلاف سبز ملی ایرانیان (‌اسما‌)

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    W6PT1n fvvinmfstuof, [url=http://cjyhsvmsxhln.com/]cjyhsvmsxhln[/url], [link=http://bbgvozqcioua.com/]bbgvozqcioua[/link], http://lxznjjmesuws.com/