Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
روز شنبه، یکم اکتبر، صورت گرفت،

«‌تظاهرات اعتراضی در مورد وضعیت دریاچه ارومیه در ترکیه»

2011 October 02

خبر / سیروس زارع‌زاده / رادیو کوچه

 جمعی از ایرانیان مقیم ترکیه هم‌راه با تعدادی از شهروندان ترکیه در واکنش به اعتراضات در ایران در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه روز شنبه، یک اکتبر، در آنکارا پایخت ترکیه دست به تجمع اعتراضی زده‌اند.

این تجمع که با حضور جمعی از شهروندان ترکیه هم‌راه بود در«پارک قو» و در ساعت 12 ظهر آغاز شد و تا ساعت 2.30 بعدازظهر به طول انجامید.

پلیس ترکیه به جهت جلوگیری از شکل‌گیری تجمع برابر سفارت جمهوری اسلامی در آنکارا با معترضان و راه‌پیمایان درگیر شده که این امر نیز مورد اعتراض شرکت‌کنندگان در این تجمع قرار گرفت.

تجمع‌کنندگان بعد از پایان یافتن درگیری پلیس، خواستار رسیدگی به جان‌باختن ابراهیم جعفر‌زاده فعال مدنی آذربایجانی شدند که در یک حادثه رانندگی جان‌باخته است. در این تجمع از اعضای خانواده ابراهیم جعفرزاده نیز شرکت داشتند.

گفته می‌شود مراسم تشییع پیکر ابراهیم جعفرزاده و خانواده‌اش که در خوی  برگزار شده بود با برخورد نیروهای امنیتی و برخی افراد موسوم به لباس شخصی روبه‌رو و منجر به بازداشت چند نفر شرکت‌کنندگان در این مراسم شد.

‌هم‌زمان با این راه‌پیمایی در شهرهای اورمیه و تبریز نیز تظاهراتی شکل گرفت که آخرین اخبار از فضای امنیتی در این دو شهر حکایت دارد.

‌در جریان تجمع در آنکارا رسانه‌های ترک زبان نیز حضور داشتند و گزارش‌هایی تهیه کردند. در پایان با اهدا‌ یک دسته گل که با رنگ سیاه آمیخته شده بود‌، تجمع‌کنندگان با خانواده ابراهیم جعفر‌زاده، فعال مدنی، ابراز هم‌دردی کردند.

 بیتشر بخوانید:

«‌راه‌پیمایی اعتراضی برای خشک‌شدن دریاچه ارومیه در ترکیه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,