Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی:

«معترضان به خشک‌شدن دریاچه ارومیه مجرمان سابقه‌دارند»

2011 October 04

خبر / رادیو کوچه

مسعود خرم‌نیا فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی بیش‌تر دستگیر‌شدگان در اعتراض‌های مربوط به خشک‌شدن دریاچه ارومیه را «مجرمان سابقه‌دار» خواند و مدعی شد که آن‌ها با خیابان آمدن خود اهدافی غیر از اعتراض به خشک شدن دریاچه داشتند.

در هفته‌های گذشته استان‌های آذربایجان شرقی و غربی ایران، شاهد راه‌پیمایی‌های اعتراضی به خشک‌شدن دریاچه ارومیه بود. دریاچه ارومیه بزرگ‌ترین آب‌گیر دایمی آسیای غربی است که در شمال غرب فلات ایران قرار گرفته‌است. گزارش‌ها حاکی است که به دنبال اعتراض‌ها، فضای امنیتی در این دو استان برقرار شده است.

هم‌چنین تعدادی از معترضان و فعالان آذربایجانی در یک هفته اخیر توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

به گزارش فارس، مسعود خرم‌نیا با اشاره به شرایط اجتماعی در زمینه دریاچه ارومیه نجات آن را یک خواست عمومی دانست و بر استفاده از روش‌های معقول و تعیین شده در این زمینه تاکید کرد.

وی با اشاره به اعتراض‌های صورت گرفته اظهار داشت: «تحرکاتی جزیی که صورت گرفت عمدتن با اهدافی به غیر از نجات دریاچه ارومیه بوده و روش‌های نامعقول در این زمینه به کار گرفته شد.»

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: «این دسته از افراد با توجه به اعمال مجرمانه و بر هم زدن امنیت عمومی دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.»

او ادامه داد: «دسته‌ای از افراد نیز که نقش محوری در این تحرکات نداشته و فریب خورده بودند عمدتن پس از اخذ وثیقه آزاد شدند.»

خرم‌نیا با تاکید بر این‌که نیروی انتظامی به احدی اجازه برهم زدن نظم عمومی را نخواهد داد، گفت: «اقدام برخی از افراد در تجمعات تبریز به دلیل ایجاد مزاحمت برای مردم و اصناف و کسبه بازار، جرم بود و باید نسبت به برخورد با آن‌ها اقدام می‌شد.»

بیشتر بخوانید:

«مشکل دریاچه ارومیه حل‌شدنی است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,