Saturday, 18 July 2015
31 July 2021
در استرالی روی داد:

«مرگ یک پناه‌جو سریلانکایی در بیمارستان‌ استرالیا»

2011 October 30

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

اداره مهاجرت استرالیا گفته است یک پناهنده 20 سال سریلانکایی پس از این انتقال به یکی از بیمارستان‌های آن کشور جان داده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

این مرد در یک مجمتع مسکونی مهاجرت استرالیا در شهر سیدنی، نزدیک به بازداشت‌گاه والی‌وود نگه‌داری می‌شد و بر بنیاد معلومات اداره مهاجرت آسترالیا این پناه‌جو در حالی به بیمارستان انتقال شد که وضعیت خوبی نداشت.

این پناهنده سریلانکایی در ماه اکتبر ۲۰۰۹ توسط قایق به استرالیا آمد و در ماه اوت سال جاری پس از دو سال موفق به دریافت حق پناهندگی در استرالیا شد. او در انتظار گواهی‌نامه امنیتی خود بود تا از بازداشت رها گردد.

ایین رینتول از ایتلاف پناهنده‌گان گفته است مرد سریلانکایی پس از دوسال سپری کردن در بازداشت با زهر خودش را به قتل رسانید.

کریس بوون، وزیر مهاجرت استرالیا گفته است در حال حاضر جسد این مرد تحت بازرسی سازمان اطلاعات و امنیت استرالیا قرار دارد.

بوون مرگ این پناهنده را فاجعه خواند و ضمن ابراز هم‌دردی با خانواده وی گفت اداره مهاجرت استرالیا تاکنون نتوانسته است با برادر این مرد در سریلانکا ارتباط برقرار نماید.

وزیر مهاجرت استرالیا گفت: «ما مسوولیت پناه‌جویانی که به آن‌ها فرصت داده شده و پرونده‌های‌شان مورد ارزیابی قرار گرفته است به عهده می‌گیریم.»

بر اساس گزارش رسانه‌ها این پناهنده سریلانکایی یکی از پناه‌جویان معترض بود که چندی پیش در اعتراض با شماری از پناه‌جویان دیگر به پشت بام بازداشت گاه رفته و تهدید می‌کردند که خودکشی می‌کنند.

رامیز 27 ساله پناه جوی دیگر سریلانکایی دربازداشت‌گاه والی وود گفته است دوستش از افسرده‌گی رنج می‌برد و پیش از این نیز تلاش به خودکشی کرده بود.

او اضافه نمود: «نمی‌دانم وی چرا این تصمیم را گرفت، او خیلی غمگین بود، بعضی وقت‌ها همه‌گی غمگین هستند، بعضی وقت‌ها خودکشی می‌کنند و واقعن گیچ می‌شوند.»

رامیز می‌گوید او هر شب به خاطر این‌که بخوابد قرص استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

«پناه‌جویان زیر سن با تهدیداتی زیادی روبه‌رو‌اند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,