Saturday, 18 July 2015
26 October 2020
مطبوعات دوشنبه ایران،

«لاریجانی: دیپلماسی لوازم آرایش خانم کلینتون نیست»

2011 October 31

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) گزارش کمیسیون اصل 90 از نقش چند مقام ارشد وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در فساد بزرگ مالی

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=9&id=1167401

سرانجام گزارش بسیار مهم کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از فساد بزرگ بانکی پس از قرائت با رای ۱۶۸ نماینده به قوه قضاییه ارجاع شد تا ضمن اشاره به جزییات جدیدی از شکل گیری و فعالیت گروه آریا، تخلفات گسترده بانک‌های صادرات‌، ملی و سامان در هم‌کاری با گروه آریا، نادیده گرفتن و سهل‌انگاری در قبال هشدارهای نهادهای نظارتی از سوی وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و بانک‌های عامل و آسیب شناسی مشکلات نظام بانکی در اعتبارسنجی مشتریان، پیشنهاداتی را ارایه دهد که مهم‌ترین آن‌ها استعفا یا برکناری معاون امور بانک وزیر اقتصاد و قائم‌مقام بانک مرکزی است.

 این گزارش هم‌چنین به موضوعات مهم دیگری از جمله جلسات قائم‌مقام بانک مرکزی با رییس دفتر رییس جمهوری و برخی مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی اشاره دارد که صورت جلسات آن از سوی قائم‌مقام بانک مرکزی به کمیسیون اصل ۹۰ ارایه نشده است. هم‌چنین اطلاع وزیر اقتصاد از تخلفات گروه آریا و حمایت وزیر وقت بازرگانی (غضنفری) در سال ۸۹ برای پرداخت تسهیلات به این گروه با وجود اطلاع از پربودن سقف تسهیلات از جمله مطالب مهم این گزارش است.

2) طرح سوال از رییس جمهوری با افزایش 5 امضا به حدنصاب رسید

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=9&id=1167386

حسین سبحانی‌نیا، دبیر هیت رییسه مجلس شورای اسلامی روز گذشته در گفت‌وگو با خراسان از به جریان افتادن دوباره طرح سوال از رییس جمهوری خبر داد. به گفته عضو هیت رییسه، طراحان این طرح پس از تکمیل امضاهای آن و رسیدن به حد نصاب ۷۴ امضا، طرح مورد اشاره را تقدیم هیت رییسه کردند. سبحانی‌نیا افزود: «پس از بررسی شدن محتوای سوال‌ها، هیت رییسه سوال‌ها را به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع می‌دهد.»

کیهان

1) ولی امر مسلمین در دیدار مسعود بارزانی‌: همه در عراق به آمریکا «نه» گفتند شیعه و سنی‌، کرد و عرب

http://www.kayhannews.ir/900809/3.htm#other302

به گزارش پای‌گاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌اله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی صبح روز یک‌شنبه در دیدار مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق با اشاره به استقرار و استقلال کنونی عراق، تاکید کردند: «ایستادگی یکپارچه همه اقوام و مذاهب عراق در برابر فشارهای آمریکا و مخالفت با مصونیت قضایی نظامیان اشغال‌گر و در نهایت مجبور شدن آمریکا به خروج از عراق، یک صفحه زرین در تاریخ این کشور است.»

ایشان افزودند: «با وجود حضور نظامی و سیاسی آمریکا در عراق و فشارهای این کشور، اما همه عراق اعم از کرد و عرب و شیعه و سنی، به آمریکا «نه» گفتند که این موضوع بسیار مهمی است.»

2) هشدار شدیداللحن بشار اسد به غربی‌ها شلیک کنید کل خاورمیانه نابود می‌شود

http://www.kayhannews.ir/900809/16.htm#other1610

رییس جمهوری سوریه به غربی‌ها هشدار داد که هر اقدام نظامی علیه سوریه خاورمیانه را به آتش می‌کشد و زلزله ایجاد می‌کند.

وی خطاب به کشورهای غربی گفت، سوریه در حال حاضر محور منطقه است این کشور مثل گسل می‌ماند که اگر به حرکت درآید زلزله‌ای بزرگ به وجود خواهد آورد.

اعتماد

1) «اگر جریان اصلاحات در انتخابات شرکت نکند، راضی کردن مردم بسیار سخت می‌شود»

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-09/204.htm

سیداحمد هاشمی‌نژاد از روحانیان اصلاح‌طلب و برادر شهید هاشمی‌نژاد، این تحلیل را در تشریح لوازم حضور گسترده مردم در انتخابات ارایه کرد. وی با بیان این‌که جوسازی‌ها، شانتاژهای تبلیغاتی و اهانت‌های صورت گرفته به جریان اصلاحات تاثیر معکوس بر محبوبیت این جریان داشته است، افزود که اگر مسوولان نظام تصمیم به حضور جریان اصلاحات در انتخابات مجلس نهم گرفته‌اند، چه به‌تر است که زمینه حضور این جریان را نیز فراهم کنند.

2) خانم نارنجی متهم به قتل شد

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-09/144.htm

«یولیانو تیموشنکو»، نخست‌وزیر سابق اوکراین چند صباحی است که روی دور بدبیاری افتاده است. هنوز از صدور حکم هفت سال حبس به اتهام سو‌استفاده از قدرت در انعقاد قرارداد انتقال گاز به روسیه برای او نمی‌گذرد که خبر رسیده قرار است برای او پرونده جدیدی به اتهام مشارکت در قتل گشوده شود.

به گزارش رویترز، پرونده جدید در مورد قتل «یوهن شربان»، نماینده پارلمان اوکراین است که در سال 1996 میلادی به دنبال تیراندازی در فرودگاه کشته شد.

جام جم

1) پایان ‌انتخابات ریاست‌ جمهوری قرقیزستان

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100858116466

کمیسیون مرکزی انتخابات قرقیزستان، شام‌گاه یک‌شنبه از پایان رای‌‌گیری انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

2) لاریجانی: دیپلماسی لوازم آرایش خانم کلینتون نیست

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100858122508

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی با بی‌اساس دانستن سخنان اخیر وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «خانم کلینتون دیپلماسی را با اسباب‌بازی اشتباه گرفته، دیپلماسی امری واقعی است و لوازم آرایش خانم کلینتون نیست که برای بزک کردن از آن استفاده شود.» به گزارش «جام‌جم»، لاریجانی روز گذشته در پاسخ به تذکر جواد جهانگیرزاده، نماینده ارومیه که خواستار موضع‌گیری رییس مجلس در قبال سخنان اخیر وزیر امور خارجه آمریکا بود، افزود: «اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا آن‌قدر سست بود که نیازی به موضع‌گیری ما نسبت به این سخنان نبود.»

همشهری

1) علا‌الدین بروجردی: من و پسرانم نقشی در فساد مالی اخیر نداریم

http://www.hamshahrionline.ir/news-149848.aspx

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که من و فرزندانم هیچ نقشی در فساد مالی اخیر نداریم، گفت: «معتقدیم مقصر اصلی این حادثه را باید اعدام کنند، مجلس هم از تمام ظرفیت‌های خود برای جلوگیری از سو‌استفاده‌های مشابه استفاده می‌کند.»

2) صالحی قطر را به مقصد عراق ترک کرد

http://www.hamshahrionline.ir/news-149868.aspx

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در پایان سفر چند ساعته خود به قطر، دوحه را به مقصد عراق ترک کرد.

صالحی قرار است در جریان سفر به عراق، ضمن دیدار با مقامات این کشور درباره مسایل دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و مسایل بین‌المللی با آن‌ها به گفت‌وگو و تبادل‌نظر بپردازد.

دنیای اقتصاد

1) شهرداری تهران بررسی کرد، هزینه زندگی در پایتخت

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=275838

 نتایج بررسی‌های شهرداری ‌تهران درباره کیفیت زندگی در پایتخت و هم‌چنین شاخص‌های اقتصادی در این کلان‌شهر حاکی است: «خانوارهای ساکن تهران در ماه به‌طور متوسط حداقل یک میلیون و 216 هزار تومان هزینه دارند که از این رقم فقط 216 هزار تومان بابت اقلام خوراکی صرف می‌شود. در گزارشی که با عنوان اطلس کلان‌شهر تهران تهیه شده، ضمن تشریح آمارهایی درباره میزان دست‌رسی ساکنان پایتخت به مسکن اعلام شده است: خریداران و اجاره‌نشین‌ها اغلب به سکونت در آپارتمان‌های با متراژ حداقل 50 و حداکثر 70 مترمربع گرایش پیدا کرده‌اند.»

2) دلار از 1300 تومان عبور کرد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=275887

بررسی قیمت ارز و سکه در بازار روز گذشته نشان از تداوم سیر صعودی قیمت‌ها در بازار داخلی دارد. دیروز قیمت سکه 7000 تومان افزایش یافت و به 595 هزار تومان رسید. هم‌چنین قیمت دلار آمریکا با افزایش قیمت 5 تومانی تا 1305 تومان بالا رفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,