Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
در دادگاه تجدیدنظر تایید شد،

«تایید حکم حبس هدایت و توکلی، فعالان دانش‌جویی»

2011 November 01

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، روز دوشنبه، 31 اکتبر، حکم شش ماه حبس تعزیری بهاره هدایت و مجید توکلی، دو فعال دانش‌جویی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، تایید شده است.

به گزارش دانشجونیوز، حکم شش ماه حبس تعزیری بهاره هدایت و مجید توکلی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شد. بر اساس این حکم که در زندان به فعالان دانش‌جویی ابلاغ شده است، حکم حبس بهاره هدایت در مجموع به ده سال و مجید توکلی به هشت و نیم سال زندان افزایش می‌یابد.

در پی برگزاری دادگاه بهاره هدایت و مجید توکلی، در روز شنبه دهم اردیبشهت ماه سال ١٣٩٠، و پس از گذشت تنها دو روز، این دو دانش‌جوی زندانی در دادگاه بدوی، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، هر کدام به شش ماه زندان محکوم شدند.

این فعالان دانش‌جویی به دلیل انتشار نامه‌ای از زندان خطاب به دانش‌جویان خارج از کشور، به مناسبت روز دانش‌جو، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی» محاکمه شدند که به علت نقص ادله از اتهام «تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی» تبرئه شدند.

بهاره هدایت عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و مجید توکلی عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانش‌گاه صنعتی امیرکبیر هستند. لازم به ذکر است که مهدیه گلرو، دیگر دانش‌جوی زندانی در زندان اوین، نیز به اتهام مشابه‌ای در دادگاه بدوی به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است. حکم دادگاه تجدیدنظر در مورد پرونده این فعال دانش‌جویی تاکنون صادر نشده است.

بیشتر بخوانید:

«شش‌ماه حبس جداگانه برای توکلی، هدایت‌ و گلرو»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,