Saturday, 18 July 2015
25 October 2020

«خبرهای یکم نوامبر ۲۰۱۱»

2011 November 01

با حضور احمدی‌نژاد در مجلس صورت می‌گیرد،

«برگزاری جلسه استیضاح وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبر / رادیو کوچه

صبح روز سه‌شنبه، 1 نوامبر، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای جلسه استیضاح شمس‌الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، به ریاست علی لاریجانی، آغاز شده است و استیضاح آقای حسینی تنها دستور جلسه امروز گزارش شد.

به گزارش رادیو و تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی، محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی هم برای شرکت در جلسه استیضاح وزیر اقتصاد کابینه خود در مجلس حضور یافته و انتظار می‌‌رود در دفاع از آقای حسینی سخن‌رانی کند.

در طرح استیضاح آقای حسینی موارد متعددی از جمله نصب افراد به سمت‌های مهم بدون صلاحیت لازم، عدم مقاومت در برابر اعمال نفوذ مقامات اجرایی و عدم نظارت بر کارکرد بانک‌ها ذکر شده اما به نقل از برخی از نمایندگان گفته شده است که موضوع اصلی در این طرح، اختلاس کلان بانکی است.

…………………………………

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی:

«سوریه باید با حکومت بشار اسد ادامه دهد»

خبر / رادیو کوچه

علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی روز دوشنبه، 31 اکتبر، پس از سفر به بغداد پایتخت عراق، ابراز امیدواری کرده است که بشار اسد رییس جمهوری کنونی سوریه بتواند زمام امور این کشور را حفظ کند.

موضع گیری وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در بحبوحه اعتراضات شهروندانی سوریه به حکومت کشورشان صورت گرفته است.

سازمان ملل متحد در گزارش‌های خود از اوضاع سوریه از کشته شدن بیش از سه هزار نفر در سوریه به‌دست نیروهای دولتی خبر داده است.

به گزارش ایرنا، آقای صالحی اظهار داشت: «انتظار است کشورهای منطقه و کشورهای عربی کاری کنند که تحولات سوریه پایان خوشی داشته باشد و هم خواسته‌های مشروع مردم تامین شود و نظام سوریه پایدار بماند و بشار اسد، سکان‌دار اداره امور این کشور باشد.»

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی هشدار داده است که «هر خلا قدرتی در سوریه آثار غیر‌قابل پیش‌بینی در پی خواهد داشت» اما در عین ابراز امیدواری کرده که با هم‌کاری کشورهای منطقه «پایان خوش تحولات سوریه» در راه باشد.

ایران و سوریه دو متحد استراتژیک یک‌دیگر در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شوند که از ابتدای انقلاب اسلامی روابط مستحکم و پایداری با یک‌دیگر داشته‌اند.

پیش‌تر آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دولت آمریکا را متهم کرده بود که با «شبیه‌سازی» قیام‌های مردمی اخیر برخی از کشورهای عربی و شمال آفریقا در سوریه، قصد دارد دولت این کشور را دچار مشکل کند.

این در حالی است که برخی از مقام‌های غربی از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا، ایران را متهم به کمک به سوریه در سرکوب اعتراض‌های این کشور کرده و تعدادی از آن‌ها را مورد تحریم قرار داده‌اند.

…………………………………

دبیرکل اتحادیه عرب:

«آغاز حل بحران در سوریه با توقف فوری کشتار معترضان»

خبر / رادیو کوچه‌

نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب روز دوشنبه، 31 اکتبر، اعلام کرد طرح اتحادیه عرب در مورد سوریه بر توقف فوری کشتار معترضان‌، عقب‌نشینی نیروهای امنیتی از خیابان‌ها و آغاز گفت‌وگوها بین حکومت و مخالفان درقاهره تاکید کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، العربی با اشاره به گفت‌وگو بین کمیته اتحادیه عرب و دولت سوریه افزود‌: «اتحادیه عرب شام‌گاه یک‌شنبه این طرح را تسلیم مقامات سوری کرد و قرار است امروز دوشنبه پاسخ دمشق نسبت به این پیشنهاد را دریافت کنیم.»

او تاکید کرد برای اطمینان دادن به مخالفان خواستار عقب‌نشینی نیروهای امنیتی از خیابان‌ها شدیم‌.

بر اساس این طرح همه جریان‌های مخالف در خارج از سوریه با نمایندگان نظام گفت‌وگو خواهند کرد تا به راه حل لازم برای پایان دادن به بحران برسند.

حمد بن‌جاسم نخست وزیر قطر که ریاست کمیته اتحادیه عرب برای بررسی مسئله سوریه را بر عهده دارد پس از پایان گفت‌وگو با نمایندگان دولت سوریه در دوحه اعلام کرد دمشق وعده داد روز دوشنبه موضوع خود را اعلام می‌کند.

نخست وزیر قطر تاکید کرد‌: «این طرح جدی است و اجرای آن به توقف خشونت منجر می‌شود.»

او اعلام کرد‌: «اتحادیه عرب روز چهارشنبه در قاهره در مورد مسایل سوریه جلسه برگزار می‌کند.»

…………………………………

استقبال ایران از رای‌آوردن فلسطین در یونسکو،

«لغو کمک مادی آمریکا به یونسکو در پی رای‌آوردن فلسطین»

خبر / رادیو کوچه

در پی رای یونسکو به عضویت کامل فلسطینی‌ها در این سازمان، دولت آمریکا بخشی از کمک خود به این سازمان را لغو کرده است.

عضویت کامل فلسطینی‌ها در سازمان‌ آموزشی،‌ علمی ‌و ‌فرهنگی ‌ملل ‌متحد با اکثریت قابل توجه آرا صورت گرفت.

یک سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا گفت که پرداخت حدود ۶۰ میلیون دلار در ماه آینده لغو می‌شود.

ویکتوریا نولاند روز دوشنبه، 31 اکتبر، به وقت آمریکا گفت: «ما قرار بود در ماه نوامبر یک پرداخت ۶۰ میلیون دلاری به یونسکو داشته باشیم. این پرداخت را انجام نخواهیم داد.»

او افزود: «عضویت فلسطینی‌ها در یونسکو محدودیت قانونی طولانی مدتی را به جریان می‌اندازد که دولت ایالات متحده را به عدم پرداخت تعهدات مالی خود به یونسکو ملزم می‌کند. عضویت آمریکا در یونسکو متضمن منافع گسترده ما در زمینه مباحث آموزشی، علمی و فرهنگی است. ایالات متحده به عضویت و تعهد خود در یونسکو ادامه می‌دهد و برای تضمین آن به رای‌زنی با کنگره ادامه خواهیم داد.»

آمریکا حدود یک پنجم هزینه سالانه این سازمان، یعنی حدود 70 میلیون دلار، را تامین می‌کند.

در رای‌گیری روز دوشنبه در پاریس، ۱۰۷ کشور به نفع عضویت فلسطینی‌ها، ۱۴ کشور علیه آن و ۵۲ کشور هم به آن رای ممتنع دادند.

دولت اسراییل در واکنش گفته است که این مسئله به فرصت‌ها برای از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه آسیب می‌رساند.

لازم به اشاره است روح‌اله احمد‌زاده کرمانی، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی جمهوری اسلامی، از تصویب پیشنهاد ارتقای موقعیت تشکیلات خودگردان فلسطینی در یونسکو استقبال کرده و آن را «زمینه ساز ارتقا‌ جای‌گاه این سازمان جهانی در نزد افکار عمومی جهانی» دانسته است.

این در حالی است که آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، ماه گذشته در سخنانی در کنفرانس انتفاضه فلسطین در تهران با عضویت فلسطینیان به عنوان کشور مستقل در سازمان ملل مخالفت کرد و آن را باعث تثبیت موجودیت اسراییل دانست.

…………………………………

پس از گذشت ده روز از آزادسازی لیبی،

«نخست وزیر جدید لیبی انتخاب شد»

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه، 1 نوامبر، شورای ملی انتقالی در لیبی عبدالرحمن الکیب را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور تعیین کرده است.

عبدالرحمن الکیب در رقابت با هشت داوطلب دیگر توانست با رای ۲۶ عضو از ۵۱ عضو این شورا به ریاست دولت موقت لیبی منصوب شود.

آقای کیب دانش‌آموخته مهندسی برق و استاد دانش‌گاه است و تحلیل‌گران او را کاندیدای مورد توافق همه جناح‌های عضو در شورای ملی انتقالی می‌دانند.

انتخاب نخست وزیر جدید در لیبی در کم‌تر از ده روز بعد از اعلام «آزادسازی» این کشور پس از به قتل رسیدن معمر قذافی و هم‌زمان با پایان عملیات ناتو در نیمه شب دوشنبه صورت می‌گیرد.

محمود جبرییل، نخست وزیر پیشین شورای ملی انتقالی پیش‌تر اعلام کرده بود با اعلام آزادسازی لیبی از این سمت کناره‌گیری خواهد کرد.

عبدالرحمن الکیب قرار است تا چند روز دیگر اعضای هیت وزیران را انتخاب کند. دولت موقت لیبی تا زمان برگزاری انتخابات عهده‌دار امور این کشور خواهد بود.

شورای ملی انتقالی خواهان برگزاری انتخابات مجلس ملی تا هشت ماه دیگر و انتخابات چند حزبی در سال ۲۰۱۳ است.

مصطفی عبدالجلیل، رییس شورای ملی انتقالی پس از انتخاب نخست وزیر جدید گفت: «این رای نشان می‌دهد مردم لیبی می‌توانند آینده خود را بسازند.»

از سوی دیگر، عملیات هوایی ناتو در لیبی پس از هفت ماه در نیمه شب دوشنبه به پایان رسید.

…………………………………

درپی فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی ایران،

«هواپیماهای قطری وارد ناوگان هوایی ایران شدند»

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، یک مقام دولتی جمهوری اسلامی روز دوشنبه، 31 اکتبر، اظهار داشت که توافق‌ها میان این کشور و یک شرکت خدمات هوایی قطری، برای انجام پرواز‌های داخلی در ایران، نهایی شده است.

به گزارش ایسنا، شهریار افندی، معاون وزارت راه و شهرسازی ایران گفته است که این شرکت قطری فقط از طریق شرکت‌های هواپیمایی ایرانی می‌تواند فعالیت کنند.

به گفته مقام های جمهوری اسلامی قرار است شرکت «قطر ایرلاین»، از هواپیماهای خود در مسیرهای داخلی ایران استفاده کند.

معاون وزارت راه و شهرسازی ایران گفته است که دلیل این اقدام، افزایش توان‌مندی شرکت‌های هواپیمایی داخلی است.

ناوگان هوایی ایران به دلیل تحریم‌های پی در پی این کشور از سوی آمریکا فرسوده و کهنه شده به طوری که هواپیماهای ایرانی به شکل متناوب با اشکالات جدی فنی مواجه می‌شوند.

سقوط هواپیماهای توپولوف روسی هم عملن نتوانسته جای‌گزین مناسبی برای هواپیمای‌های فرسوده ایرانی شود.

بر اساس گزارش‌ها قرار است هواپیماهای قطری که عمدتن هم از نوع بویینگ است، با سوخت لیتری ۷۰۰ تومان در ایران پرواز کنند.

به گفته آقای افندی شرکت قطری حداکثر می‌توانند تا ۲۵ درصد قیمت بلیت خود را نسبت به بلیت پرواز‌های ایرانی افزایش دهند.

قیمت سوخت برای هواپیماهای ایرانی اخیرا از لیتری ۱۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان افزایش پیدا کرده و به این ترتیب دولت به شرکت‌های هوایی اجازه داده تا ۱۴ درصد به قیمت بلیت‌های خود اضافه کنند.

بر اساس اعلام مقام‌های جمهوری اسلامی، قیمت بلیت هواپیماهای قطری عملن گران‌تر از قیمت بلیت خطوط هوایی ایران خواهد بود.

…………………………………

پس از یک روز بازداشت بدون تفهیم اتهام،

«آزادی عارف، اسماعیل‌زاده و تبریزی، سه فعال مدنی»

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، پیمان عارف، عسل اسماعیل‌زاده و شرر کنور‌تبریزی، از فعالان سیاسی و مدنی که ظهر روز یک‌شنبه، در بهشت زهرای تهران توسط نیروهای امنیتی در شهر ری بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

به گزارش دانشجونیوز، سه تن از فعالان سیاسی و دانش‌جویی به‌نام‌های پیمان عارف، عسل اسماعیل‌زاده و شرر کنور تبریزی که در پی حضور در محل دفن ندا آقا‌سلطان‌، از جان‌باختگان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری 88، از سوی پلیس امنیت منطقه شهر ری بازداشت شده بودند، امروز آزاد شده‌اند.

هنوز از دلیل و اتهام بازداشت این فعالان هیچ گزارشی منتشر نشده است و مسوولین از ذکر اتهامات آنان خودداری کرده‌اند.

…………………………………

مقام‌های جمهوری اسلامی با ارسال نامه اعلام کردند:

«آمریکا باید از ایران در مورد ترور سفیر عربستان عذرخواهی کند»

خبر / رادیو کوچه

مقام‌های تهران به‌طور رسمی از آمریکا خواستند به دلیل اتهامی که به جمهوری اسلامی در خصوص دست داشتن این کشور در توطئه ترور سفیر عربستان در واشینگتن زده، عذر‌خواهی کرده و غرامت پرداخت کند.

باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده، مقام‌های جمهوری اسلامی را متهم به دست داشتن در این طرح کرده است. پس از آن مقام‌های آمریکایی، سپاه قدس را به طور مشخص متهم به دست داشتن در این طرح کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، یک‌شنبه 30 اکتبر، به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که گفته است ایالات متحده روز جمعه یادداشتی دیپلماتیک از ایران دریافت کرده که در آن از اتهاماتی که اوایل ماه جاری به دولت جمهوری اسلامی زده شده ابراز نارضایتی شده‌ است.

برپایه این گزارش این دیپلمات آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، افزوده است که ایران در این نامه تاکید کرده که اتهامات آمریکا «بر پایه دروغ» استوار است. ایران هم‌چنین تاکتیک‌های دیپلماتیک ایالات متحده را «نقض قوانین و مقررات بین‌المللی» نامیده است.

مقام‌های آمریکایی یک شهروند ایرانی- آمریکایی به نام منصور ارباب‌سیار را به اتهام دست داشتن در طرح ترور سفیر سعودی بازداشت کرده‌اند. دیگر شخص متهم نام غلام شکوری است که پیش از دستگیری خاک آمریکا را ترک کرد.

درنامه ایران به آمریکا آمده است: «ایالات متحده باید برای اتهام طرح ترور سفیر عربستان، از ایران معذرت‌خواهی کند و به خاطر آسیب‌های مادی و اخلاقی که این اتهامات وارد آورده غرامت بپردازد.»

پیش از این آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، متهم شدن ایران به تلاش برای ترور سفیر سعودی در واشینگتن را «مهمل و بی‌معنا» خوانده بود.

این در حالی است که پیش‌تر بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل کرده بود که پرونده ایران در خصوص توطئه برای ترور سفیر سعودی در آمریکا را به شورای امنیت فرستاده است.

…………………………………

در دادگاه تجدید نظر صورت گرفت،

«تایید حکم حبس و تبعید احمد‌پور، روحانی منتقد دولت»

خبر / رادیو کوچه

حکم محکومیت، احمد‌رضا احمد‌پور روحانی منتقد دولت جمهوری اسلامی، عضو حزب جبهه‌ی مشارکت شاخه‌ی قم‌، وبلاگ‌نویس (پژواک خاموش‌) و پژوهش‌گر حوزه که در 27 تیرماه توسط ماموران اطلاعات قم دستگیر شده بود پس از گذشت حدود 4 ماه تایید شد.

این حکم از دادگاه تجدید‌نظر ویژه روحانیت قم صادر شده است.

احمد‌پور که در مهر ماه به سه سال حبس در زندان اهواز و ده سال تبعید به شهر ایذه محکوم شده بود در دادگاه تجدید‌نظر نیز این حکم عینن تایید شد.

اتهام احمد‌پور به دلیل نوشتن نامه به سازمان ملل بود که در پیرو این نامه به اتهامات «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی ، تبلیغ علیه نظام و هتک حیثیت روحانیت» متهم شد.

لازم به اشاره است آقای احمد‌پو‌ر در سال 88 نیز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام و هتک حیثیت روحانیت به یک‌سال حبس محکوم شده بود که دوران حبس خود را در سال گذشته به پایان رسانده بود.

…………………………………

با 107 رای موافق و 14 رای مخالف صورت گرفت،

«یونسکو به عضویت فلسطینی‌ها رای مثبت داد»

خبر / رادیو کوچه

اعضای سازمان‌ تربیتی،‌ علمی ‌و ‌فرهنگی ‌ملل ‌متحد، یونسکو، روز دوشنبه، 31 اکتبر، در نشست خود در پاریس به عضویت تشکیلات خودگردان فلسطینی به عنوان عضو کامل این نهاد وابسته به سازمان ملل رای مثبت دادند.

در رای‌گیری امروز، ۱۰۷ کشور به نفع عضویت فلسطینی‌ها، ۱۴ کشور رای منفی و ۵۲ کشور هم رای ممتنع دادند.

تقریبن تمام کشورهای عربی، آمریکای لاتین، آفریقایی و آسیایی به عضویت فلسطینی‌ها رای مثبت دادند. فرانسه بر خلاف آن که قبلن در مورد این اقدام فلسطینی‌ها ابراز تردید کرده بود، رای مثبت به عضویت فلسطینی‌ها داد.

بریتانیا و ژاپن در این رای‌گیری، رای ممتنع دادند.

اسراییل، آمریکا، استرالیا، کانادا و آلمان هم از جمله کشورهایی هستند که رای منفی دادند.

فلسطینیان خواهان عضویت در یونسکو به عنوان یک عضو کامل بودند و این بخشی از فعالیت‌های دیپلماتیک آن‌ها برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشور مستقل فلسطینی است.

اسراییل با این اقدام به شدت مخالفت کرده و نمایندگی آمریکا نیز این حرکت فلسطینی‌ها را غیرسازنده خوانده بود.

ایالات متحده بر خلاف شورای امنیت سازمان ملل، در یونسکو دارای حق وتو نیست. ۱۹۳ کشور در این نهاد عضویت دارند اما در رای‌گیری امروز ۱۷۳ کشور حضور داشتند.

با تصویب عضویت فلسطینی‌ها در یونسکو، این احتمال وجود دارد که آمریکا از تامین بودجه این نهاد خودداری کند.

پیش از این هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، تصمیم هیت اجرایی یونسکو برای مطرح کردن درخواست عضویت فلسطینی‌ها را «توجیه‌ناپذیر» خوانده بود.

آمریکا سالانه نزدیک به هفتاد میلیون دلار بودجه یونسکو را تامین می‌کند که بیش از یک پنجم بودجه سالانه این نهاد است.

محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان، به‌طور رسمی تقاضای تشکیلات خودگردان فلسطینی برای عضویت کامل در سازمان ملل را اعلام کرده بود.

…………………………………

نخست وزیر یونان:

«‌همه‌پرسی طرح نجات اتحادیه اروپا برای یونان»

خبر / رادیو کوچه

جورج پاپاندرئو نخست وزیر یونان روز سه‌شنبه، 1 نوامبر، اعلام کرد که این کشور بسته کمک اتحادیه اروپا با هدف حل بحران بدهی این کشور را به همه‌پرسی می‌گذارد.

آقای پاپاندرئو گفت هم‌چنین پارلمان آن را به رای عدم اعتماد خواهد گذاشت.

یونان شاهد اعتراضات گسترده علیه تدابیر ریاضتی که دولت معرفی کرده بوده است. یکی از اهداف این تدابیر تضمین دریافت کمک از اتحادیه اروپا است.

آقای پاپاندرو در نشست حزب حاکم سوسیالیست گفت که دولت به قضاوت رای‌دهندگان اعتماد می‌کند.

…………………………………

لیگ برتر فوتبال ایران،

«صعود یک‌پله‌ای تیم فوتبال راه‌آهن با تساوی در لیگ»

خبر / رادیو کوچه

دوازدهمین هفته از مسابقات فوتبال لیگ برتر باش‌گاه‌های ایران در حالی شام‌گاه دوشنبه به اتمام رسید که در آخرین دیدار از این هفته مس کرمان برابر راه آهن شهرری متوقف شد تا هیچ کدام از این دو تیم به سه امتیاز بازی دست پیدا نکنند.

آخرین دیدار این هفته بین تیم‌های مس کرمان و راه آهن شهرری برگزار شد که دو تیم پس از نود دقیقه تلاش به نتیجه صفر بر صفر رضایت دادند.

با این تساوی مس کرمان بدون تغییر در مکان دوازدهم باقی ماند و راه‌آهن با یک پله صعود در رتبه پانزدهم قرار گرفت.

در پایان این رقابت‌ها در هفته دوازدهم استقلال تهران با 26 امتیاز در رتبه نخست ایستاد و نفت تهران و صبای قم هم با 25 امتیاز به دلیل تفاضل گل در مکان دوم و سوم ایستاده‌اند.

در انتهای جدول هم ملوان و فجر سپاسی با 10 امتیاز در مکان 16 و 17 قرار دارند. مس سرچشمه هم با 7 امتیاز قعرنشین جدول است.

…………………………………

در دادگاه تجدیدنظر تایید شد،

«تایید حکم حبس هدایت و توکلی، فعالان دانش‌جویی»

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، روز دوشنبه، 31 اکتبر، حکم شش ماه حبس تعزیری بهاره هدایت و مجید توکلی، دو فعال دانش‌جویی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، تایید شده است.

به گزارش دانشجونیوز، حکم شش ماه حبس تعزیری بهاره هدایت و مجید توکلی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شد. بر اساس این حکم که در زندان به فعالان دانش‌جویی ابلاغ شده است، حکم حبس بهاره هدایت در مجموع به ده سال و مجید توکلی به هشت و نیم سال زندان افزایش می‌یابد.

در پی برگزاری دادگاه بهاره هدایت و مجید توکلی، در روز شنبه دهم اردیبشهت ماه سال ١٣٩٠، و پس از گذشت تنها دو روز، این دو دانش‌جوی زندانی در دادگاه بدوی، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، هر کدام به شش ماه زندان محکوم شدند.

این فعالان دانش‌جویی به دلیل انتشار نامه‌ای از زندان خطاب به دانش‌جویان خارج از کشور، به مناسبت روز دانش‌جو، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی» محاکمه شدند که به علت نقص ادله از اتهام «تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی» تبرئه شدند.

بهاره هدایت عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و مجید توکلی عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانش‌گاه صنعتی امیرکبیر هستند. لازم به ذکر است که مهدیه گلرو، دیگر دانش‌جوی زندانی در زندان اوین، نیز به اتهام مشابه‌ای در دادگاه بدوی به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است. حکم دادگاه تجدیدنظر در مورد پرونده این فعال دانش‌جویی تاکنون صادر نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,