Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
در واکنش به شکایت شهرداری تهران،

«تکذیب خبر قطع درختان باغ قلهک توسط سفارت بریتانیا»

2011 November 02

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه، 1 نوامبر، سفارت بریتانیا در تهران، گزارش اخیر رسانه‌های داخلی این کشور مبنی بر قطع درختان باغ قلهک توسط ماموران این سفارت‌خانه را رد کرده و آن را نادرست خوانده است.

به گزارش مهر، این در حالی است که علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در گفت‌وگویی اعلام کرد که ۳۰۰ اصله از درختان باغ تاریخی قلهک متعلق به سفارت بریتانیا در تهران قطع شده است.

در عین حال گزارش سایت فارسی سفارت بریتانیا در تهران حاکی است که جریان آب منبع باغ قلهک به دلیل توسعه خط مترو در این ناحیه قطع شده و همین موضوع موجب خشک شدن بعضی از درختان شده است.

براساس این گزارش، از مجموع درختان باغ قلهک ۳۱ اصله خشک و یا تا حدی ضعیف شده که توفان موجب افتادن این درختان شده است.

سفارت بریتانیا اتصال مجدد منبع آب قلهک را مسئله‌ای فوری برای کاهش صدمات وارد شده می‌داند و در همین رابطه از هم‌کاری نزدیک با شهرداری تهران خبر داده است.

با این همه آقای مختاری گفته که شهرداری تهران در اولین اقدام خود برای جلوگیری از تخریب محیط زیست تهران، شکایتی را تهیه و به کمیسیون ماده ۷ این شهرداری ارسال کرده است.

سفارت بریتانیا در گزارش خود هم‌چنین آورده است که مسوولیت‌های زیست محیطی خود را در قبال دو مجموعه قلهک و فردوسی با نهایت جدیت دنبال می‌کند و در سه سال گذشته سرمایه‌گذاری قابل توجهی را برای این دو مجموعه اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید:

«شهردار تهران علیه سفارت بریتانیا اقامه دعوا کرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,