Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
دولت عربستان خبر داد:

«اخراج ۱۵۰ زائر ایرانی به دلیل جعلی بودن ویزا»

2011 November 02

خبر / رادیو کوچه

دولت عربستان، 150 زائر ایرانی را به دلیل جعلی بودن ویزا اخراج کرده است. این افراد بدون هماهنگی با سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی اقدام به تهیه روادید حج کرده بودند.

روز دوشنبه، 31 اکتبر، حدود 150 زائر ایرانی که قصد ادای حج تمتع را داشتند، در فرودگاه شهر مدینه به دلیل مخدوش بودن ویزا توقیف شدند.

این در حالی است که رسانه‌های داخلی ایران، از بازداشت این زائران خبر داد.

یک مقام آگاه که خود به هم‌راه زائران توقیف شده در فرودگاه مدینه حضور داشت، مدعی شد که ویزای آن‌ها از کنسول‌گری عربستان در مشهد صادر شده است.

پس از آن معاون کنسولی و پارلمانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در مصاحبه‌ای با تایید این گزارش از عزم مقام‌های عربستان برای اخراج این حجاج خبر داد و گفت که وزارت امور خارجه از طریق سفارت ایران در ریاض و کنسول‌گری ایران در جده این موضوع را پی‌گیری کرده است.

افزود: «این اخراج به دلیل آن بوده است که روادید زائران این کاروان‌ها مخدوش بوده و شناسه روادید آنان پس از پی‌گیری ماموران عربستان در فرودگاه مدینه، غیرمنطبق با اطلاعات مندرج در رایانه آن‌ها تشخیص داده شده است.»

قشقاوی گفت: «این حجاج برای دریافت روادید از سازمان حج و زیارت اقدام نکرده‌اند و خود راسن از راه کنسول‌گری عربستان در مشهد اقدام کرده‌اند؛ اتفاقی که سال گذشته نیز روی داد و همین مشکل نیز به وجود آمد.»

محمد جواد رسولی محلاتی، سفیر جمهوری اسلامی در عربستان نیز تاکید کرد: «اگر ماموران فرودگاه مدینه در بررسی ویزای این افراد به این نکته برسند که تقلبی است، کاری برای آن‌ها نمی‌توان انجام داد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,