Saturday, 18 July 2015
21 October 2020
مجلس استعفای علی مطهری را نپذیرفت،

«مطهری: عدم اجرای قانون توسط احمدی‌نژاد آغاز استبداد است»

2011 November 02

خبر / رادیو کوچه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه، 2 نوامبر، استعفای علی مطهری، نماینده تهران را رد کرده‌اند و این در حالی است که رییس مجلس گفته است که هیت رییسه مسوول عدم طرح سوال از رییس جمهوری نیست.

در جلسه علنی روز چهارشنبه، نمایندگان پس از مذاکره و رای‌گیری در مورد استعفای علی مطهری، نماینده تهران که در اعتراض به عدم پی‌گیری سوال از رییس جمهوری اسلامی تسلیم هیت رییسه شده بود، استعفای او را با اکثریت قابل توجه آرا رد کردند.

به گزارش خانه ملت، در رای‌گیری در مورد استعفای آقای مطهری، از ۱۹۹ نماینده حاضر در جلسه، ۱۵۵ نفر به درخواست استعفای علی مطهری رای مخالف، ۳۳ نفر رای موافق و ۱۲ نفر رای ممتنع دادند و به این ترتیب، این استعفانامه رد شد.

علی مطهری از نمایندگان اصول‌گرای مجلس است که به عنوان یکی از منتقدان محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی و از طراحان اصلی طرح سوال از وی محسوب می‌شود.

پس از آن‌که هیت رییسه مجلس از اعلام وصول این طرح به علت ناکافی بودن تعداد نمایندگان امضاکننده خودداری کرد، علی مطهری به نشانه اعتراض، استعفانامه خود را تسلیم هیت رییسه کرده بود.

در جلسه صبح چهارشنبه، علی مطهری در توضیح دلیل تصمیم به کناره‌گیری از نمایندگی مجلس گفت که عدم اجرای قانون از سوی رییس جمهوری «نقطه شروع استبداد» است.

بیشتر بخوانید:

«با ۷۴ امضا طرح سوال از احمدی‌نژاد رسمیت یافت»

«وزیر اقتصاد و دارایی جمهوری اسلامی ابقا شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,