Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
مطبوعات پنج‌شنبه ایران،

«اعتصاب سراسری در آمریکا از شهر اوکلند آغاز شد»

2011 November 03

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) نمایندگان مجلس با استعفای علی مطهری مخالفت کردند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=12&id=1174000

سرانجام استعفای علی مطهری نماینده تهران که از مدتی پیش در اعتراض به مطرح نشدن طرح سوال از رییس جمهور طی نامه‌ای خطاب به رییس مجلس اعلام شده بود در جلسه علنی دیروز مجلس در دستور کار قرار گرفت و به رای نمایندگان گذاشته شد اما نمایندگان مجلس با ۳۳ رای موافق، ۱۵۵ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر؛ مخالفت قاطع خود را با این استعفا اعلام کردند.

2) 100 سند قطعی ازتروریست بودن آمریکا

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=12&id=1173897

حضرت آیت‌اله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز گذشته در دیدار پرشور هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانش‌جویان، روز سیزدهم آبان را یکی از عبرت‌های قابل تامل انقلاب اسلامی و نشان دهنده معجزه توکل به قدرت الهی و ایستادگی هم‌راه با بصیرت در راه رسیدن به هدف، دانستند. رهبر انقلاب اسلامی، دست جمهوری اسلامی ایران را در این عرصه نیز پرخواندند و تاکید کردند: «ما یک‌صد سند غیرقابل خدشه از نقش آمریکا در هدایت ترورها و تروریست‌ها در ایران و منطقه داریم که با ارایه این صد سند، آبروی آمریکا و مدعیان حقوق بشر و مبارزه با تروریسم را در افکار عمومی جهان، خواهیم برد.»

کیهان

1) رای اعتماد مجلس به وزیر اقتصاد شاخص بورس را بالا برد

http://www.kayhannews.ir/900812/4.htm#other404

رای اعتماد مجلس به وزیر اقتصاد باعث بازگشت بورس به مدار رشد شد. به گزارش ایسنا در حالی که بورس کشور در روزهای اخیر به دلیل برگزاری جلسه استیضاح وزیر اقتصاد در نگرانی و بی‌تحرکی به سر می‌برد با رای اعتماد مجدد نمایندگان به وزیر اقتصاد، مسوولان بازار سرمایه و سهام‌داران بورس کشور نفس راحتی کشیدند و بورس تهران در سایه این اتفاق مثبت شد.

2) اعتصاب سراسری در آمریکا از شهر اوکلند آغاز شد

http://www.kayhannews.ir/900812/16.htm#other1603

سایت رسمی «وال استریت را اشغال کنید»، دیروز از آغاز دور نخست اعتصاب معترضان به نظام سرمایه‌داری در سرتاسر شهر «اوکلند» خبر داد و تاکید کرد، به زودی این اعتصاب‌ها به سرتاسر شهرهای آمریکا گسترش خواهد یافت.

اعتماد

1) در پی توافقات جدید لاریجانی و احمدی‌نژاد صورت گرفت، چرخش موضع بهارستان در قبال پاستور

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-12/204.htm

توافقات اخیر مجلس و دولت به منتفی شدن مجدد طرح سوال از محمود احمدی‌نژاد و تغییر موضع نظارتی بهارستان در قبال پاستور انجامید. تا کم‌تر از 48 ساعت پیش عزم نمایندگان برای ایفای نقش نظارتی‌شان آن‌چنان بود که به صورت غیرمنتظره‌ای گزارش کمیسیون اصل نود درباره اختلاس سه هزار میلیاردی را در صحن مجلس بررسی کردند، در پی آن هم خواستار عزل وزیر اقتصاد و دارایی به خاطر تخلف در ماجرای اختلاس بودند و هم‌زمان کمر به، به جریان انداختن طرح کم‌سابقه سوال از رییس‌ جمهوری بسته بودند.

2) سفر غیرمنتظره بان کی مون به لیبی

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-12/144.htm

منابع آگاه در فرودگاه طرابلس اعلام کردند بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در چارچوب سفری غیرمنتظره به لیبی، وارد پایتخت این کشور شد.

جام جم

1) مخالفت ایران با امضای پیمان استراتژیک آمریکا و افغانستان‌‌

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100858381448

علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه با هشدار نسبت به اثرات سو‌اقدامات و برنامه‌های نسنجیده و مخرب سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان بر امنیت منطقه و جهان تاکید کرد: «جمهوری اسلامی ایران با امضای پیمان استراتژیک آمریکا و افغانستان مخالف است.»

2) دلیل عجیب انگلیس برای قطع درختان باغ قلهک

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100858382246

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز در واکنش به بیانیه سفارت انگلیس در مورد قطع درختان باغ قلهک ضمن رد ادعای این سفارت و فرار به جلو دانستن این بیانیه عنوان کرد: «ادعای عجیب و مضحک قطع 310 اصله درخت قطور و قدیمی در یک باغ و به صورت هم‌زمان آن هم به دلیل توفان لطیفه‌ای بیش نیست.»

دنیای اقتصاد

1) هشدار سردار فیروزآبادی به غرب درباره حمله به سوریه

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=276330

سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی، رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت فعلی کشور سوریه گفت: «اگر غربی‌ها جبهه مقابله با رژیم اشغال‌گر قدس را بشکنند همه مسلمانان شورش خواهند کرد و در این صورت نه آمریکایی باقی می‌ماند و نه رژیم صهیونیستی.»

2) نتیجه معکوس مداخله ارزی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=276433

با گذشت دقیقن یک هفته از ابلاغ بخش‌نامه فروش ارز مسافری با نرخ بازار فرعی به صرافان و عیان شدن مداخله جدید برای پایین آوردن قیمت دلار با تزریق دلار با نرخ نزدیک به قیمت بازار آزاد، نتایج به دست آمده نشان می‌دهد که در این مدت قیمت دلار با بیش از 50 تومان افزایش به 1340 تومان رسیده و در همین مدت کوتاه به نتایج مد نظر بانک مرکزی نرسیده است. نرخ مرجع دلار دیروز 3 ریال کاهش داشت. نرخ دلار بازار فرعی نیز 10ریال کاهش داده شد، اما قیمت چهارم دلار 35 تومان گران شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,