Saturday, 18 July 2015
26 October 2020
امریکا و کشورهای اروپایی تاکید کردند:

«فشارها بر جمهوری اسلامی را افزایش می‌دهیم»

2011 November 04

خبر/ رادیو کوچه

در آستانه انتشار گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایالات متحده، فرانسه، آلمان و انگلیس، روز پنج‌شنبه سوم نوآمبر بار دیگر با تهدیدآمیز خواندن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، بر ضرورت فشار هرچه بیش‌تر بر تهران تاکید کردند.

 باراک اوباما، رییس جمهو امریکا، که برای شرکت در کنفرانس گروه ۲۰ در فرانسه به سر می‌برد، روز پنج‌شنبه گفت: «موضوعی که من به ویژه می‌خواهم آن را یادآوری کنم، تهدید ادامه‌دار برنامه هسته‌ای ایران است.»

او با مهم خواندن انتشار گزارش آژانس در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی گفته که کشورش هم‌گام با اتحادیه اروپا بر این عقیده هستند که باید فشار بی‌سابقه‌ای بر ایران وارد آورده شود تا تعهداتش را انجام دهد.

 در حالی که شورای امنیت پس از سال ۲۰۰۶ چهار دوره تحریم علیه جمهوری اسلامی وضع کرده، آمریکا و اتحادیه اروپا نیز به نوبه خود تحریم‌های یک‌جانبه دیگری علیه تهران وضع کرده‌اند تا ایران را وادار به توقف غنی‌سازی اورانیوم کنند.

  در حالی که آمریکا و اسرائیل، بارها گفته‌اند که همه گزینه‌ها برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی را مد نظر دارند، روزنامه گاردین، روز چهارشنبه گزارش داد که ارتش بریتانیا طرح‌های خود برای حمله احتمالی به ایران را روزآمد می‌کند؛ برپایه این گزارش این تمهیدات برای آن است که لندن می‌خواهد در صورت درخواست آمریکا برای عملیات مشترک علیه ایران آمادگی چنین ماموریتی را داشته باشد.

 از سوی دیگر گزارش‌هایی نیز منتشر شده، مبنی بر این‌که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز در تلاش است تا کابینه‌اش را برای حمله به ایران قانع کند.

بیشتر بخوانید:

«تاکید آمریکا بر مقابله دیپلماتیک با ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,