Saturday, 18 July 2015
23 October 2020
مطبوعات یک‌شنبه ایران،

«عیدی امسال کارگران ۶۶۰ تا ۹۹۰هزارتومان»

2011 November 06

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) ادعای رویترز و آسوشیتدپرس درباره محتوای گزارش جدید آژانس علیه ایران

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=15&id=1189399

چند روز مانده به انتشار رسمی گزارش جدید یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز مدعی شده‌اند که آمانو در این گزارش اعلام می‌کند که ایران مدل‌های کامپیوتری یک کلاهک هسته‌ای را ساخته و هم‌چنین تصاویری ماهواره‌ای از یک محفظه فولادی انجام آزمایش‌های با قدرت بالا به اعضای شورای حکام ارایه خواهد کرد.

2) احمدی‌نژاد: اصل تخلف خارج از نظام بانکی رخ داده است

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=15&id=1189134

رییس‌ جمهوری با بیان این‌که «تخلفی در یک بانک خصوصی رخ داده و عده‌ای خارج از نظام بانکی تخلفاتی مرتکب شده‌اند» اظهار کرد: «اصل تخلف، خارج از نظام بانکی رخ داده و در این میان افرادی از سوی قوه قضاییه بازداشت و اسم آن‌ها منتشر شد اما اتهام‌شان اعلام نشد؛ باید مراقب بود که آبروی افراد زیر سوال نرود.»

کیهان

1) تشکیل قطب قدرت‌مند جهان اسلام تنها راه نجات ملت‌ها

http://www.kayhannews.ir/900815/3.htm#other301

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت کنگره عظیم حج، قیام و انقلاب را در برخی کشورهای اسلامی از مهم‌ترین مسایل جهان اسلام و حقایق نهفته در آن را، آیات بینات الهی برشمردند و با اشاره به وظیفه بس خطیر نسل بیدار جوان و روشن‌فکران و عالمان دینی در این مقطع سرنوشت ساز، تاکید کردند: «امت اسلامی به ویژه ملت‌های به پا خاسته، برای ادامه مسیر نیازمند دو عنصر «تداوم ایستادگی» و «هوشیاری در برابر حیله‌های قدرت‌های بین‌المللی» هستند و نجات کشورهای اسلامی از خطرهای پیش رو جز با هم‌دلی و اتحاد و تشکیل قطب قدرت‌مند جهان اسلام، امکان‌پذیر نیست.»

2) عیدی امسال کارگران 660 تا 990هزارتومان

http://www.kayhannews.ir/900815/4.htm#other405

به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس قانون کار فعلی، میزان عیدی کارگران در هر سال بر اساس فرمول خاصی تعیین می‌شود به این ترتیب که کارگران به میزان دو برابر حقوق پایه خود عیدی می‌گیرند به شرطی که آن رقم از 3برابر حداقل دست‌مزد آن سال بیش‌تر نشود. به عبارت دیگر حداقل عیدی کارگران دو برابر حداقل دست‌مزد آن سال و حداکثر عیدی نیز 3برابر حداقل دست‌مزد است. به این ترتیب با توجه به این‌که حداقل دست‌مزد امسال 330هزار تومان تعیین شده است، حداقل عیدی امسال کارگران 660 هزارتومان و حداکثر نیز990هزار تومان خواهد بود.

اعتماد

1) «پدربزرگ» کشته شد

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-15/144.htm

دولت کلمبیا توانسته است ضربه‌ای کاری به نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا (فارک) وارد کند، چه که نیروهای امنیتی این کشور موفق شده‌اند پس از نبردی مسلحانه «آلفونسو کانو» رهبر این شبه‌نظامیان را بکشند. «خوان کارلوس پینزون» وزیر دفاع کلمبیا نخستین فردی بود که اعلام کرد کانو به دست نیروهای امنیتی کشته شده است.

2) صالحی خطاب به کشورهای غربی: مستندات خود را رو کنید؛ مرگ یک‌بار، شیون یک‌بار

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-15/204.htm

«مدتی است جنجال تبلیغاتی به راه افتاده است که قرار است آژانس مستنداتی در گزارش‌های آینده خود منتشر کند که از دید آژانس بیان‌گر فعالیت‌های موشکی ایران است. قبلن هم این موضوع مطرح بوده است و مستندات این‌چنینی را به گونه‌ای عنوان کرده بودند. جمهوری اسلامی ایران پاسخ لازم را داد و در 117 صفحه به مطالعات ادعایی پاسخ داد. معتقدم این مستندات بدون اصالت است، اما اگر اصرار دارند آن را منتشر کنند مرگ یک‌بار شیون یک‌بار.»

جام جم

1) ناتوانی آمریکا در تحریم بانک مرکزی ایران

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100858637744

پس از چند ماه جنجال تبلیغاتی بی‌حاصل سرانجام خود آمریکایی‌ها به بی‌حاصل بودن تهدیدهای‌شان درباره تحریم بانک مرکزی ایران پی‌برده و محترمانه از اجرای آن انصراف دادند.

2) دولت 16 نیروگاه را برای پرداخت بدهی‌اش به پیمان‌کاران می‌فروشد

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100858638343

به گزارش پای‌گاه اطلاع‌رسانی دولت، با تصمیم نماینده ویژه رییس‌ جمهوری در امور اجرایی، تمام سهام، دارایی و طرح‌های نیمه تمام 16 نیروگاه بابت پرداخت بدهی شرکت‌های تابعه و وابسته به وزارت نیرو به پیمان‌کاران، مشاوران و سازندگان تجهیزات طرحهای ملی، استانی و فروشندگان برق بخش خصوصی و تادیه مطالبات و تعهدات پیمان‌کاران مجری طرح‌ها و شرکت‌های دولتی از جمله طرح‌های افزایش راندمان تولید و کاهش تلفات برق اختصاص می‌یابد.

دنیای اقتصاد

1) روح‌اله حسینیان: استیضاح حسینی انتقام‌‌گیری بود

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=276729

روزنامه ایران، ارگان مطبوعاتی دولت در شماره دیروز خود در خبری با تیتر «زورشان نمی‌رسد، وزیر استیضاح می‌کنند» نوشت: یکی از اعضای شاخص جبهه پایداری و رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفته که برخی از نمایندگان چون زورشان در موضوع هدف‌مندسازی یارانه‌ها به احمدی‌نژاد نمی‌رسید با انتقام‌‌گیری می‌خواستند وزیر اقتصاد را استیضاح کنند.

حسینیان با اشاره به افرادی که وزیر اقتصاد را استیضاح کردند خاطرنشان کرد: «سردم‌داران این طرح آقایان کاتوزیان و توکلی بودند که هیچ اعتقادی به آن‌ها نداریم. در جریان هدف‌مندسازی یارانه‌ها هم مدام حرف‌شان این بود که اگر این طرح اجرا شود، کشور با هرج و مرج و شورش روبه‌رو خواهد شد.»

2) ولایتی: منظور رهبری توصیه به نظام پارلمانی نبود

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=276737

خبرآنلاین نوشت: در اولین کنفرانس خبری جبهه متحد اصول‌گرایان، خبرنگاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در کرمانشاه راجع به پارلمانی شدن نظام از ولایتی پرسید، برنامه جبهه متحد اصول‌گرایان برای احیای نخست‌وزیری چیست و چقدر به صورت جدی این مسئله پی‌گیری می‌شود؟ علی اکبر ولایتی در پاسخ به وی گفت: «استنباط من از بیانات رهبری این نبود که ایشان بنا داشته باشند سیستم نخست وزیری را توصیه کنند. ایشان چند سوال مطرح کرده و بعد پاسخ آن‌ها را دادند. …..ایشان دورترین احتمال؛ یعنی تغییر نظام را غیرممکن ندانستند، ولی این به معنای آن نیست که ایشان توصیه کردند نظام پارلمانی شود.»

رسالت

1) فرهنگی خبر داد: سوال از رییس جمهوری منتفی شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=82054

عضو هیت رییسه مجلس گفت: «طرح سوال از رییس جمهوری از ابتدا به لحاظ آیین نامه‌ای ایراد داشت زیرا طرح سوالات متعدد در این طرح خلاف آیین‌نامه است.»

2) سعداله زارعی: 4 موشک ایران یک میلیون صهیونیست را آواره می‌کند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=82049

خبرگزاری فارس: یک کارشناس امور بین‌الملل با بیان این‌که اسراییل با 4 موشک معمولی ایران با یک میلیون آواره مواجه خواهد شد،‌ گفت: «قدرت آسیب‌پذیری رژیم صهیونیستی در شرایط سخت، از ایران کم‌تر است چرا که حتا اگر اسراییل یک‌صد موشک به ایران شلیک کند، چند خانوار هم در ایران آواره نخواهند شد.»

همشهری

1) شرایط جدید خدمت سربازی ابلاغ شد

http://www.hamshahrionline.ir/news-150393.aspx

سردار موسی کمالی در مورد شرایط جدید خدمت سربازی گفت: «بنا به پیشنهاد ستادکل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم فرمان‌دهی کل قوا، داماد (همسر فرزند) یا یکی از اقوام درجه یک جانبازان قطع نخاعی فاقد فرزند ذکور سالم بنا به تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران با انتخاب و معرفی جانباز به عنوان هم‌یار از انجام خدمت دوره ضرورت معاف است.»

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در مورد ادامه تحصیل مشمولان گفت: «مدت معافیت تحصیلی دانش‌جویان برای مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری ناپیوسته سه سال، کارشناسی پیوسته 6 سال و کارشناسی ارشد و دکتری پیوسته هشت سال و دکتری تخصصی 5 سال است و دانش‌جویان باید طوری برنامه‌ریزی کنند که در مدت مذکور، تحصیل خود را به اتمام رسانند.»

2) آتش‌سوزی در باغ قلهک؛ از ورود آتش‌نشانان جلوگیری شد

http://www.hamshahrionline.ir/news-150435.aspx

در حالی‌ که شهردار تهران چند روزی است بحث قطع 310 اصله درخت در باغ قلهک را مطرح کرده و از قوه قضاییه خواستار رسیدگی به این اقدام سفارت انگلس شده است عصر شنبه اهالی محله قلهک با تماس با سامانه 125 از وقوع آتش‌سوزی در باغ قلهک خبر دادند. اما با وجود حضور به موقع ماموران آتش نشانی نگه‌بانان این باغ اجازه ورود به تیم‌های آتش‌نشانی و اطفا‌ حریق را ندادند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,