Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
دولت سوریه:

«دولت آمریکا در خشونت‌های این کشور دخالت دارد»

2011 November 08

خبر / رادیو کوچه

با افزایش فشارها بر دولت سوریه از سوی جوامع بین‌المللی از جمله اتحادیه عرب، روز سه‌شنبه، 8 نوامبر، دولت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، ایالات متحده را به دخالت مستقیم در خشونت‌های اخیر این کشور متهم کرده است.

وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل گفت از اظهارات سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا شگفت‌زده شده که گفته بود سوری‌ها، سلاح‌های خود را به مقامات تحویل ندهند.

این اظهارنظر سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا پس از آن صورت گرفت که دولت سوریه روز جمعه متعهد شد که شهروندانی را که سلاح خود را ظرف یک هفته تحویل دهند، عفو کند.

وزارت خارجه سوریه هم‌چنین در نامه‌ای به اتحادیه عرب، خواهان حمایت این اتحادیه در برابر آن‌چه دخالت آمریکا در «روی‌دادهای خونین» این کشور خوانده، شده است.

ولید معلم، وزیر خارجه سوریه که این نامه را امضا‌ کرده، خواهان محکومیت آمریکا از سوی این اتحادیه شده است.

شورای ملی سوریه پس از کشته شدن ده‌ها نفر در روزهای اخیر به خصوص در شهرهای حمص و ادلب، خواهان آن شده که جامعه جهانی ناظرانی از کشورهای عربی و بین‌المللی برای مشاهده وضعیت این شهرها به سرعت به حمص و ادلب اعزام کنند.

لازم به اشاره است دولت سوریه هفته پیش با اتحادیه عرب برای پایان دادن به خشونت‌های این کشور به توافق رسید اما فعالان سوری می‌گویند خشونت‌ها در این کشور ادامه دارد و دولت سوریه به مفاد این توافق نامه عمل نکرده است.

بیشتر بخوانید:

«پانزده کشته در تظاهرات بعد از نماز عید قربان در سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,