Saturday, 18 July 2015
21 October 2020
سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی:

«بازداشت ۲۳ نفر جدید در پرونده اختلاس بانکی ایران»

2011 November 08

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی و مامور رسیدگی به پرونده  اختلاس بزرگ بانکی در ایران روز سه‌شنبه، 8 نوامبر، از بازداشت 23 نفر در ارتباط با این پرونده خبر داده است.

‌‌به گزارش مهر، غلامحسین محسنی اژه‌ای گفت: «در جریان بررسی مدارک و اسناد شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیر‌منصور آریا مشخص شد چهار شرکت با فروش نامه سوری و غیر واقعی 1800میلیارد تومان از بانک‌ها پول دریافت کرده‌اند.»

وی در بیست و یکمین نشست خبری در مورد پرونده بزرگ فساد بانکی اظهار داشت: «این اقدام بسیار زشت و بسیار ناپسند که در سیستم بزرگ بانکی حادث شد موجب شد تا مردم به حق این توقع را داشته باشند که با تمام کسانی که در این فساد دخیل بودند برخورد شود. از پانزدهم مرداد ماه تا امروز که پرونده در حال رسیدگی است زمان زیادی نگذشته است و تا کنون از 82 متهم تحقیق شده که از این تعداد 48 نفر بازداشت شدند که تعدادی از این افراد 10 روز، 20 روز یا یک ماه بازداشت موقت بودند و پس از رفع اتهام آزاد شدند.»

محسنی اژه‌ای در مورد آخرین وضعیت محمود‌رضا خاوری مدیر عامل پیشین بانک ملی تاکید کرد: «به دادستان تهران دستور داده شده خاوری را از طریق اینترپل بازگرداندند. ضمن این‌که دولت نیز باید تلاش کند از به‌کارگیری کارکنان با تابعیت دوگانه خودداری کند.»

 بیشتر بخوانید:

«وزیر اقتصاد و دارایی جمهوری اسلامی ابقا شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,