Saturday, 18 July 2015
24 October 2020
توسط ماموران اداره اطلاعات مازندران صورت گرفت،

«بازداشت آریا آرام‌نژاد، آهنگ‌ساز و فعال فرهنگی»

2011 November 09

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه، 8 نوامبر، برخی منابع آگاه در استان مازندران از بازداشت آریا آرام‌نژاد آهنگ‌ساز، خواننده و از حامیان جنبش مردمی ایران موسوم به جنبش سبز، توسط ماموران وزارت اطلاعات استان بازداشت شده است.

آریا آرام‌نژاد که برای پی‌گیری پرونده محکومیت خود به دادگاه تجدید‌نظر استان مازندران واقع در ساری مراجعه کرده بود، پس از بازگشت به منزل توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نا‌معلومی انتقال داده شد.

گفتنی است ماموران امنیتی ضمن تفتیش منزل بخشی از دست‌نوشته‌ها، مدارک و هم‌چنین کامپیوتر شخصی او را نیز توقیف کرده و با خود بردند.

آریا آرام‌نژاد آهنگ‌ساز است که پس از حوادث عاشورای ۱۳۸۸ ترانه‌ای با عنوان «علی برخیز» ارایه کرد. وی چندی پس از انتشار این ترانه توسط اداره اطلاعات بابل در ۲۶ بهمن ماه ۱۳۸۸ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد.

او پس گذراندن نزدیک به ۵۰ روز انفرادی و زندان که تمام این مدت را در بند انفرادی زندانهای متی‌کلا شهرستان بابل و بازداشت‌گاه اداره اطلاعات شهرستان ساری سپری کرده بود، به قید وثیقه آزاد و در دادگاه انقلاب شهرستان بابل به نه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. دادگاه تجدید نظر در حال بررسی پرونده فعالین سبز شهر بابل است که تا‌کنون نتیجه دادگاه مشخص نشده است.

بیشتر بخوانید:

«محکومیت آریا آرام‌نژاد به ده ماه حبس تعزیری»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,