Saturday, 18 July 2015
23 October 2020
یادداشت‌های سیاسی

«از فاتحه تا حشیش»

2011 November 09

احمد باطبی/ رادیو کوچه

دادسرای غیر‌قانونی مستقر در زندان اوین «پیمان عارف» را به دلیل مصاحبه‌های بعد از آزادی به تبلیغ علیه نظام متهم کرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پیمان کم‌تر از یک ماه پیش‌، و پس از تحمل ۸ ماه حبس و اجرای ۷۴ ضربه شلاق آزاد شد‌.  اما هفته گذشته پلیس امنیت مجددن او را به دلیل حضور بر سر مزار «ندا آقاسلطان» بازداشت کرد.

پس از اقدام وبسایت بولتن نیوز با انتشار مطلبی با عنوان «علت اصلی اجرای حکم پیمان عارف» دو تصویر از یک حکم دادگاه را منتشرکرده و مدعی شد‌، اجرای حکم شلاق پیمان عارف نه به دلیل پرسش از محمود احمدی‌نژاد‌، بلکه به اتهام نگه‌داری 11.85 گرم حشیش بوده است.

این‌که چطور حکم منتسب به پیمان که علارغم تلاش فراوان او و وکیلش‌، هیچ‌گاه در اختیار آن‌ها قرار نگرفته سر از بولتن نیوز در می‌آروده پیش‌کش‌، اما بولتن نیوز روشن نکرد که چرا اسناد و ادعای خود را ‌در همان روزهایی که خبر اجرای حکم شلاق این دانش‌جوی ستاره‌دار به شکل گسترده در رسانه‌ها منعکس شده بود منتشر نکرد‌؟

پس از اجرای حکم شلاق پیمان‌، در پیامک اطلاع‌رسانی دولت اعلام شد‌، محمود احمدی‌نژاد در سخن‌رانی خود در همایش فرمان‌داران کشور گفته است‌: «وقتی دانه درشت‌ها آزادانه به ما افترا می‌زنند راضی نیستم یک جوان را به خاطر توهین به رییس جمهوری شلاق بزنند.»

با این حساب در ساختار عریض و طویل حکومت اسلامی ایران‌، کسی نبود تا محمود احمدی‌نژاد را از واقعیت اتهام این دانش‌جوی ستار‌ه‌دار محروم از تحصیل آگاه کند‌؟

پیمان عارف تنها به دلیل حضور بر مزار ندا آقا سلطان و قرائت فاتحه بازداشت شد و برای ادامه بازداشت این فعال سرشناس دانش‌جویی دلیل لازم است‌. و ظاهرن بولتن نیوز و دیگر سایت‌های حکومتی منتشر کننده این خبر‌، دلیل لازم را برای زندانی کردن مجدد پیمان یافته‌اند.

در این شرایط آیا رییس دولت عدالت محور‌، بازهم حاضر خواهد بود که بر گفته‌های خودش پافشاری کرده و اعلام کند که از حکم شلاق پیمان عارف به اتهام «توهین به رییس جمهور» ناراحت است‌؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,