Saturday, 18 July 2015
24 October 2020
مطبوعات پنج‌شنبه ایران،

«احمدی‌نژاد خواهان ارجاع پرونده بقایی به آیت‌اله شاهرودی شد»

2011 November 10

رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

اعتماد

1) آمانو اطلاعات تازه از برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کرد، از واکنش منفی چین و روسیه تا موضع‌گیری محتاطانه آمریکا

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-19/204.htm

تازه‌ترین گزارش یوکیا آمانو همان‌طور که رسانه‌ها و دیپلمات‌های غربی هم پیش‌تر وعده داده‌اند متفاوت‌تر از گزارش‌های پیشین بود و این‌بار صریح‌تر از قبل به ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای ایران پرداخته شده است.

ویکتوریا نولاند، سخن‌گوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران در دست بررسی وزارت امور خارجه این کشور قرار دارد و تا پایان مطالعات هیچ اظهارنظری درباره آن صورت نخواهد گرفت.

2)احمدی‌نژاد خواهان ارجاع پرونده بقایی به آیت‌اله شاهرودی شد

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-19/204.htm

عصر ایران نوشت: محمود احمدی‌نژاد پیشنهاد داده پرونده حمید بقایی برای حکمیت به آیت‌اله هاشمی‌شاهرودی سپرده شود. قوه قضاییه و دولت بر سر پرونده بقایی اختلاف دارند و هر کدام نیز بر نظر خود در این باره اصرار می‌کنند. دست‌گاه قضایی بر مجرم بودن بقایی تاکید دارد ولی دولت نظر دست‌گاه قضایی را نپذیرفته است.

خراسان

1) بیانیه شدید‌اللحن روسیه علیه گزارش سیاسی آمانو

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=19&id=1192740

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «گزارش تنش‌زای آژانس درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران باعث دل‌سردی و تعجب شدید مسکو شده است» این واکنش شدید‌اللحن مسکو به گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران که شام‌گاه سه‌شنبه در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفت نشان می‌دهد که برخی تحلیل‌ها مبنی بر اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه ایران پس از انتشار گزارش جدید آمانو با موانع جدی مواجه است. هم‌زمان معاون وزیر خارجه روسیه به اینترفکس گفت: «روسیه به هیچ عنوان از وضع تحریم‌های بیش‌تر علیه ایران حمایت نمی‌کند.»

2) سردار جزایری: اگر آمریکا عذرخواهی نکند، صدمه خواهد دید

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=19&id=1192427

سردار سرتیپ جزایری در پی اظهارات وقیحانه مقام آمریکایی مبنی بر ترور فرمان‌دهان سپاه، در گفت‌وگو با سایت انگلیسی زبان یو اس کلوز آپ با بیان این‌که «اگر آمریکا عذرخواهی نکند، صدمه خواهد دید» اظهار کرد: جای تعجب است که بعضی مقامات آمریکایی تا این حد دارای ضعف اطلاعاتی هستند که نمی‌دانند هم‌وطنان‌شان دارای چه موقعیت متزلزلی در منطقه پیرامونی جمهوری اسلامی ایران هستند.»

کیهان

1) تظاهرات مردمی در ایتالیا برلوسکنی را وادار به استعفا کرد

http://www.kayhannews.ir/900819/16.htm#other1609

نخست وزیر ایتالیا سرانجام به کناره‌گیری از قدرت و اعلام استعفای خود تا دو هفته آینده راضی شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، «سیلویو برلوسکنی» نخست وزیر ایتالیا که کشورش به عنوان دومین اقتصاد منطقه یورو با بحران بی‌سابقه مالی روبه‌رو است تا چند روز پیش شایعه استعفای خود را به شدت تکذیب می‌کرد.

2) مقامات ارشد رژیم صهیونیستی: روز حمله به ایران‌، آخرین روز اسراییل است

http://www.kayhannews.ir/900819/3.htm#other301

یک روزنامه صهیونیستی از قول مامورین سابق امنیتی و نظامی اسراییل نوشت که حمله به ایران مساوی با فروپاشی اسراییل است.

روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت: اگر جنگنده‌های اسراییلی تاسیسات هسته‌ای ایران را هدف قرار دهند، در این حملات یک سوم این هواپیماها توسط پدافند هوایی در اختیار ایران که سیستم دفاعی روسی است، سقوط خواهند کرد و در ادامه به این نکته تاکید می‌کند که این حمله در نوع خود پیچیده‌ترین و خطرناک‌ترین حمله تاریخ اسراییل خواهد بود و هم‌چنین با استناد به منابع آگاه امنیتی از نبود اطلاعات کافی از تاسیسات هسته‌ای تهران سخن به میان می‌آورد و تاکید می‌کند که نتایج این حمله برای اسراییل بیش از هر چیز به یک فاجعه شبیه خواهد بود.

جام جم

1) گزارش آمانو مرده منتشر شد

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100858998787

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: «گزارش اخیر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دارای نکاتی است که با واکاوی مشخص می‌شود که این گزارش مرده منتشر شده است.» لاریجانی ادامه داد: «در گزارش‌های قبلی آژانس شاهد بودیم که گاهی ظاهر آن توسط غربی‌‌ها بزک می‌شد و به دنبال این بودند که نیت‌شان مشخص نشود اما در گزارش اخیر آژانس شاهد بودیم که آن‌ها بچگانه و با عجله رفتار کردند.»

2) از سر‌گیری پرداخت وام‌های بانک جهانی به ایران

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100858985606

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از آغاز دریافت وام از بانک جهانی برای پروژه‌های فاضلاب ایران خبر داد و گفت: «پی‌گیری‌ها باعث شد ایران بخشی از وام خود از بانک جهانی به میزان 50 میلیون دلار را دریافت کند.»

رسالت

1) حیثیت آژانس خرج ادعای پوچ آمریکا شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=82486

رییس جمهوری در اجتماع مردم شهرکرد خطاب به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «چرا تمام حیثیت آژانس را خرج ادعاهای پوچ آمریکا می‌کنید؟ تاریخ نشان داده هیچ یک از دشمنان اسلام تاکنون طعم پیروزی بر ملت ایران را نچشیده‌اند.»

2) پژاک در حال زمینه‌سازی حضور اطلاعاتی آمریکا در مرزهای ایران بود

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=82500

سخن‌گوی نیروی زمینی سپاه در عملیات شمال‌غرب گفت: «یکی از دلایل برخورد قاطع و سریع با پژاک این بود که آمریکایی‌ها با گسترش در مرزهای ایران در حال طراحی توطئه‌ای علیه نظام ما بودند. بنابراین سپاه تصمیم گرفت تا این توطئه را در نطفه خفه کند.»

دنیای اقتصاد

1) واکنش تند نماینده ولی‌فقیه در سپاه به سخنان ‌هاشمی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277212

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به سخنان اخیر‌ هاشمی رفسنجانی گفت: «خواصی که نمی‌توانند خود را با قافله سالار انقلاب هماهنگ کنند منزوی شده و سقوط خواهند کرد.»

وی با اشاره به نامه سرگشاده ‌هاشمی به رهبر انقلاب و خطبه‌های آخرین نمازجمعه او تاکید کرد: ‌«هاشمی خود در مسایل اصلاح‌طلبان و قضیه فتنه به نوعی دست بر آتش داشت؛ لذا لازم است که از این مسیر برگردد و مواضع گذشته‌اش را اصلاح کند.»

2) سکه 610 هزار تومان، دلار1332 تومان

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277183

قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید با 4 هزار تومان افزایش به 610 هزار تومان رسید که شکاف قیمتی را برای این نوع سکه به حدود 10 هزار تومان مشخص کرد. در معاملات ارزی دیروز قیمت دلار و یورو نیز با افزایش 3 و 15 تومانی به 1332 و 1855 رسیدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,