Saturday, 18 July 2015
28 October 2020
با وجود واکنش رهبر جمهوری اسلامی برابر غرب،

«احتمال تدوین دور تازه تحریم‌های اروپا علیه ایران»

2011 November 10

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، 10 نوامبر، برخی از دیپلمات‌های اروپایی اعلام کردند دولت‌های اتحادیه اروپا احتمال دارد دور تازه تحریم‌ها علیه ایران را ظرف هفته‌های آینده تصویب کنند.

به گزارش رویترز، یک دیپلمات غربی گفته است که کارشناسان اتحادیه اروپا در حال بررسی چند گزینه موجودند، ولی دشوار می‌توان نتیجه مباحثه آن‌ها را پیش‌بینی کرد.

بعضی از دیپلمات‌ها احتمال داده‌اند پیش‌نویس دور تازه تحریم‌های اروپا علیه ایران تا نشست وزرای خارجه این اتحادیه در بروکسل در اول دسامبر آماده شود.

پس از انتشار گزارش تازه مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و متهم کردن ایران به تحقیق در زمینه ساخت بمب هسته‌ای، غرب مصمم شده است تحریم‌های سنگین‌تری علیه حکومت جمهوری اسلامی وضع کند.

در همین حال، یک شرکت برجسته سرمایه‌گذاری اسراییل هشدار داده که هر‌گونه حمله نظامی علیه تاسیسات اتمی ایران تاوان اقتصادی بسیار سنگینی برای دنیا به هم‌راه خواهد داشت.

امیر کاهانوویچ، اقتصاددان ارشد شرکت کلال فاینانس، یکی از بزرگ‌ترین کارگزاری‌های مالی اسراییل، هشدار داده است خطر افزایش شدید قیمت نفت، هزینه‌های جنگ و لطمه به تجارت جهانی مانع از آن می‌شود که رهبران قدرت‌های بزرگ دنیا علیه ایران دست به اقدامی جدی بزنند.

این در حالی است که اسراییل از دنیا خواسته است که به ایران اجازه ندهد سلاح اتمی بسازد.

از سویی دیگر آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به دولت‌های آمریکا و اسراییل هشدار داد که ایران نه تنها هر‌گونه حمله نظامی «بلکه هر‌گونه تهدیدی» را به نحوی پاسخ خواهد داد که «متجاوزان را از درون متلاشی کند.»

رهبر جمهوری اسلامی گفت: «هر کس که فکر تجاوز به جمهوری اسلامی ایران در مخیله‌اش خطور کند، باید خود را آماده دریافت سیلی‌های محکم و مشت‌های پولادین ارتش، سپاه و بسیج و در یک کلام، ملت بزرگ ایران کند.»

بیشتر بخوانید:

«تهدیدات دشمنان را نباید خیلی جدی گرفت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,