Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
رییس شرکت روس‌اتم:

«ایران راکتورهای هسته‌ای بیش‌تری از روسیه می‌خواهد»

2011 November 10

خبر / رادیو کوچه

رییس شرکت روس‌اتم، روز پنج‌شنبه، 10 نوامبر، اظهار داشت مقام‌های جمهوری اسلامی پیشنهاد کرده‌اند تا راکتورهای هسته‌ای بیش‌تری از روسیه دریافت کنند. این در حالی است که ایران به تولید سلاح هسته‌ای از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، سرگئی کرینکو، رییس شرکت دولتی روس‌اتم، در نشست هیت دولت روسیه به ولادیمیر پوتین، نخست وزیر این کشور، گفته است که از طرف ایران پیشنهادهایی برای احداث واحدهای بیش‌تر در نیروگاه اتمی بوشهر دریافت کرده است.

او گفته است: «در حال بررسی این پیشنهاد هستیم، چون این درخواست دقیقن به احداث واحدهای هسته‌ای مربوط می‌شود که این واحدها تردید و نگرانی‌های جامعه جهانی را برنمی‌انگیزد.»

آقای کرینکو اضافه کرده است که این موضوع بین وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی و روسیه مطرح شده است و لازم است که مقامات رسمی دو کشور بر سر آن به توافق برسند.

لازم به اشاره است هم‌زمان برخی از دیپلمات‌های اروپایی اعلام کردند دولت‌های اتحادیه اروپا احتمال دارد دور تازه تحریم‌ها علیه ایران را ظرف هفته‌های آینده تصویب کنند. این تحریم‌ها پس از انتشار گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

«احتمال تدوین دور تازه تحریم‌های اروپا علیه ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,