Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
مطبوعات یک‌شنبه ایران،‌

«سومین قربانی در جنبش وال استریت آمریکا»

2011 November 13

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) انفجار در هنگام جابه‌جایی مهمات در یک پادگان موجب شهادت 17 پاسدار شد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=22&id=1201520

در پی وقوع انفجار در یکی از پادگان‌های سپاه در اطراف تهران 17 نفر شهید و 16 نفر نیز مجروح شدند. سردار رمضان شریف مسوول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فارس گفت: «بر اثر این انفجار مهیب که به دلیل جابه جایی مهمات رخ داده است 17 نفر از پرسنل سازمان جهاد خودکفایی سپاه شهید و 16 تن نیز مجروح شدند که حال برخی از مجروحان وخیم است.»

2) فرزین: حذف یارانه اقشار پردرآمد در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌شود

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=22&id=1201532

دبیر ستاد هد‌ف‌مندی یارانه‌ها با اشاره به آغاز حذف یارانه اقشار پردرآمد، در آینده‌ای نزدیک درباره معیارهای شناسایی این افراد گفت: «پای‌گاه‌های اطلاعاتی مختلفی در کشور داریم. مثلن پای‌گاه‌های اطلاعاتی درباره خودرو، مسکن یا وضعیت حقوق و دست‌مزد داریم و این‌ها معیارهایی است که یارانه اقشار پردرآمد براساس آن حذف می‌شود.»

کیهان

1) سومین قربانی در آمریکا جنبش وال استریت وارد مرحله تازه‌ای شد

http://www.kayhannews.ir/900822/16.htm#other1602

مبارزات جنبش وال استریت با دادن سومین قربانی وارد مرحله تازه‌ای شد. «سومین قربانی جنبش ضد سرمایه‌داری وال استریت» عنوان خبری بسیاری از رسانه‌های جهان است که دیروز بار دیگر توجهات را به آمریکا معطوف کرد.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در این باره نوشت: کشته شدن سومین معترض جنبش تسخیر وال استریت در سه شهر آمریکا، تنش‌ها و نگرانی‌ها در این کشور را افزایش داد. گزارش‌های دریافتی حاکی است، جسد یک مرد 40 ساله دیروز در نزدیکی پارک شهر «سولت لیک» ایالت «یوتا»، یعنی همان محلی که معترضان ضد سرمایه‌داری مدتی است تحصن کرده‌اند، پیدا شد. پلیس آمریکا با تایید این خبر حاضر به ارایه توضیحات بیش‌تر نشد.

2) جبهه ملی افغانستان اعلام موجودیت کرد

http://www.kayhannews.ir/900822/16.htm#other1608

یک جریان سیاسی جدید در افغانستان تحت عنوان «جبهه ملی» و به رهبری «احمد ضیا‌ مسعود» اعلام موجودیت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد ضیا‌ مسعود برادر «احمدشاه مسعود» چهره نام‌دار مجاهدان افغانستان، از تشکیل یک جبهه سیاسی جدید مخالف دولت تحت عنوان «جبهه ملی» خبر داد.

جام جم

1) رفسنجانی: گزارش آژانس در جهت خواست استکبار بود

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859245568

اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه دیروز خود گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت‌های مسالمت‌آمیز هسته‌ای ایران را مورد بررسی قرار داده و آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی، رییس جلسه به نمایندگی از اعضا با سیاسی خواندن نحوه تنظیم و ارایه این گزارش، آن را در جهت خواست استکبار جهانی دانست.

2) دست رد شورای امنیت بر سینه فلسطین

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859234223

یک دیپلمات سازمان ملل اعلام کرد درخواست عضویت فلسطین در سازمان ملل نتوانست آرای لازم را در مباحث اولیه این شورا کسب کند و به همین دلیل این درخواست منتفی است. وی که خواست نامش فاش نشود به ایرنا اظهار کرد: «آمریکا برای این‌که مجبور به استفاده از امتیاز وتو نشود، با اعضای دایم و غیردایم شورای امنیت رایزنی‌های بسیاری کرد تا نظر آن‌ها را برای ارایه رای موافق با عضویت فلسطین تغییر دهد.»

اعتماد

1) دومین گزارش اژه‌ای به مجمع تشخیص درباره فساد مالی اخیر

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-22/204.htm

غلام‌حسین محسنی‌اژه‌ای، دادستان کل کشور در جلسه دیروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، گزارشی از آخرین روند بررسی پرونده سو‌استفاده اخیر اقتصادی کشور ارایه داد. این دومین باری است که ناظر ویژه رسیدگی به پرونده فساد بانکی اخیر در این باره به مجمع تشخیص گزارش می‌دهد. به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هم‌چنین در این جلسه گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی اتمی، درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌ ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در ادامه آیت‌‌اله هاشمی‌رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص، به نمایندگی از اعضای مجمع با سیاسی خواندن نحوه تنظیم و ارایه این گزارش، آن را در راستای خواست استکبار جهانی خواند.

2) نجات یکی از فرزندان سرهنگ

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-22/144.htm

رییس ‌جمهوری نیجر اعلام کرد که کشورش تصمیم گرفته است به «الساعدی قذافی» پناهندگی سیاسی بدهد. «محمد یوسف»، رییس ‌جمهوری نیجر در پایان سفرش به آفریقای جنوبی اظهار داشت: نیجر با دادن پناهندگی سیاسی به الساعدی قذافی، یکی از پسران معمر قذافی موافقت کرده و این اعطای پناهندگی به الساعدی قذافی بنا به دلایل انسانی است.

ابرار

1) اتحادیه عرب عضویت سوریه را به تعلیق درآورد

http://www.abrarnews.com/politic/1390/900822/html/rooydad.htm#s174273

وزراى خارجه عرب در نشست اضطرارى خود در اقدامى غیرمنتظره در قاهره عضویت سوریه را به حالت تعلیق در آوردند. به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، خبرنگار شبکه ماهواره اى الجزیره از قاهره گزارش داد که وزراى خارجه اتحادیه عرب در نشست خود در قاهره تصمیم گرفتند که مشارکت هیت‌هاى سورى در نشست‌هاى اتحادیه عرب را تا زمان اجراى کامل تعهدات خود و حمایت از غیرنظامیان به حالت تعلیق درآوردند.

2) تخت جمشید در آستانه ریزش

http://www.abrarnews.com/politic/1390/900822/html/ejtemaii.htm#s174399

ترک‌هاى متعددى که در تخت جمشید ایجاد شده، این بنا را در معرض ریزش و آسیب جدى قرار داده است. تخت جمشید همواره به عنوان یکى از بناهاى شاخص ایران مطرح بوده است. این بناى جهانى البته مورد آسیب‌هاى مختلفى قرار گرفته که از جمله آن مى‌توان به رطوبت اشاره کرد که این بناى جهانى را مورد تهدید قرار داده است. اما ترک‌هایى که اکنون در این بناى جهانى دیده مى‌شود نیز بر شدت آسیب‌هاى این بنا افزوده و این امر نگرانى دوست‌داران میراث فرهنگى را افزوده است.

همشهری

1) برلوسکنی استعفا کرد

http://www.hamshahrionline.ir/news-151007.aspx

شبکه تلویزیونی الجزیره لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد سیلویو برلوسکنی نخست وزیر ایتالیا استعفا کرد.

2) سردار رشید اسلام، حسن مقدم در حادثه انفجار به شهادت رسید

http://www.hamshahrionline.ir/news-150988.aspx

یکی از شهدای حادثه تاسف‌بار انفجار امروز سردار شهید حسن مقدم از فرمان‌دهان دوران دفاع مقدس و مسوول سازمان جهاد خودکفایی سپاه است.

دنیای اقتصاد

1) پاسخ رسمی ایران به ادعاهای آژانس

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277536

نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست سه ساعته این آژانس در وین، تمام ادعاهای مطرح شده در گزارش یوکیا آمانو درباره شائبه نظامی بودن برنامه هسته‌ای ایران را رد کرد. در این جلسه که تصاویر ماهواره‌ای، نامه‌ها و نمودارهای مورد استناد در گزارش جدید آمانو در اختیار 35 عضو شورای حکام قرار گرفت، علی‌اصغر سلطانیه، اسناد یادشده را مبتنی بر اطلاعات ساختگی توسط آمریکا و متحدینش خواند و تاکید کرد: هیچ نشانه‌ای مبنی‌ بر این‌که فعالیت‌های ایران دارای مقاصد نظامی باشد، وجود ندارد.

2) سکه به مرز 620 هزار تومان رسید

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277525

افزودن 30 هزار تومان مالیات بر ارزش افزوده و انواع کارمزد، بیمه حمل‌ونقل و حق‌الضرب نیز بر مبلغ 564 هزار تومان، قیمت سکه را به محدوده 594 هزار تومان نزدیک می‌کند.

حال آن‌که دیروز قیمت سکه دولتی 8320 تومان دیگر گران شد و از حدود 599 هزار تومان به 607 هزار و 360 تومان رسید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,