Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
نخست وزیر اسراییل:

«مسابقه ایران برای بمب اتمی را متوقف کنید»

2011 November 14

خبر / رادیو کوچه

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، در اظهارنظری روز یک‌شنبه، 13 نوامبر، از جوامع بین‌الملل خواست برای متوقف کردن آن‌چه وی «مسابقه ایران برای تسلیح خود به جنگ افزار اتمی» خوانده،  درنگ نکند.

او این سخنان را پیش از جلسه غیرعلنی امروز هیت دولتش برای بررسی گزارش هفته پیش یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیان می‌کرد.

امروز آقای نتانیاهو گفت که گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی «اتهام‌های بسیاری از کشورهای جهان از جمله اسراییل را تایید می‌کند که ایران به‌طور نظام‌مند به‌دنبال ساخت جنگ افزار هسته‌ای است.»

نخست وزیر اسراییل افزود: «هر دولت مسوولیت‌پذیر دنیا باید نتایجی واضح (از این گزارش) بگیرد. جامعه بین‌الملل باید به موقع مسابقه ایران برای تسلیح خود به جنگ افزار اتمی را متوقف کند، مسابقه‌ای که صلح کل دنیا را به خطر می‌اندازد.»

این گزارش حاوی اسنادی بود که به گفته آقای آمانو مدارکی مستند درباره تلاش ایران برای ساخت کلاهک اتمی و آزمایش با مواد منفجره قوی است.

مقام‌های جمهوری اسلامی، این اسناد را «بی‌اعتبار و جعلی» خوانده، اما هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید تهران باید به این اتهام‌ها پاسخی «روشن و صریح» بدهد.

بیشتر بخوانید:

«مجلس در نحوه هم‌کاری ایران با آژانس تجدید‌نظر می‌کند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,