Saturday, 18 July 2015
25 October 2020
مطبوعات دو‌شنبه ایران،

«بازداشت ۲ تبعه کویتی به اتهام جاسوسی در آبادان»

2011 November 14

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) گزارش‌ها از مذاکرات اوباما با روسای جمهور روسیه و چین درباره ایران

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=23&id=1204144

در حالی که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا پس از مذاکره با روسای جمهوری چین و روسیه اعلام کرد که این ۳ کشور به سوی یک «سیاست مشترک علیه ایران» گام برمی‌دارند آسوشیتدپرس در گزارشی از این مذاکرات اعلام کرد: اما اظهارات اوباما درباره اتحاد با دیمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه و هوجین تائو رییس جمهوری چین توسط هیچ یک از آن دو انعکاس نیافت. در همین حال مهر گزارش داد: اوباما برای لغو قانون «جکسون ونیک» که یکی از موانع عضویت روسیه در سازمان تجارت جهانی است با کنگره مذاکره می‌کند.

2) مجلس تجدیدنظر در روابط با آژانس انرژی اتمی را بررسی می‌کند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=23&id=1204124

جلسه علنی روز گذشته مجلس با واکنش قاطع نمایندگان ملت نسبت به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم‌راه بود. علی لاریجانی رییس مجلس نیز با بی مبنا خواندن گزارش آمانو گفت: «مجلس بررسی مجددی درباره نحوه هم‌کاری با آژانس انجام خواهد داد.» به گزارش خبرنگار پارلمانی خراسان علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در ابتدای جلسه علنی دیروز مجلس با اشاره به گزارش اخیر مدیرکل آژانس علیه ایران، تصریح کرد: «ابعادی که با سرو صدای زیاد چند هفته‌ای در ضمائم گزارش آمده است، چیز جدیدی مطرح نکرده بلکه دعاوی است که همیشه در گزارش دو کشور آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده ‌و به همه این اطلاعات مغلوط پاسخ داده شده است و بارها آقای البرادعی اعلام کرد ما به اطلاعات موثق نرسیدیم.»

حجت‌الاسلام حسین سبحانی نیا عضو هیت رییسه مجلس و نماینده نیشابور در این باره به خراسان گفت: «به طور قطع بررسی بازنگری در هم‌کاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دستور کار کمیسیون قرار می‌گیرد.»

جام جم

1) صالحی: آژانس، مسوول نظارت بر فعالیت‌های موشکی کشورهای عضو نیست

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859330631

وزیر امورخارجه در خصوص گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای گفت: آژانس صرفن مسوول مراقبت از فعالیت‌های هسته‌ای کشورهای عضو است و نظارت بر فعالیت‌های موشکی اعضا جزو مسوولیت‌های آن نیست.

2) اعتراض میلیون‌ها سوری‌ به اقدام اتحادیه عرب

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859318687

تصمیم روز شنبه اتحادیه عرب مبنی بر تعیین ضرب‌الاجل سه روزه برای تعلیق عضویت سوریه، بازتاب‌های گسترده‌ای را در داخل و خارج این کشور داشت. به همین مناسبت روز گذشته میلیون‌ها نفر از مردم استان‌های سراسر سوریه با حضور در خیابان‌ها اقدام اتحادیه عرب علیه کشورشان را محکوم و حمایت خود را از بشار اسد اعلام کردند. به گزارش ایسنا، مردم با حضور در میدان‌های السبع بحرات و الامویین در دمشق، مخالفت خود را با تصمیم اخیر اتحادیه عرب مبنی بر تعلیق عضویت سوریه در این اتحادیه اعلام کردند.

اعتماد

1) افزایش 15 درصدی قیمت‌ها در کشور

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-23/150.htm

افزایش 5 تا 15درصدی قیمت‌ها، تعطیلی چهارهزار و 700 واحد در شهرک‌های صنعتی طی 27 سال اخیر که 18درصد کل واحدهای شهرک‌های صنعتی را شامل می‌شود، متاثر شدن هزار و 500 واحد از افزایش قیمت حامل‌های انرژی و غیرفعال شدن 83 واحد ناشی از اجرای هدف‌مندسازی یارانه‌ها اخبار وزیر صنعت، معدن و تجارت در میان فعالان بخش خصوصی کشور بود. با وجود این آمارها، غضنفری از کسانی گلایه کرد که در ماه‌های گذشته از تعطیلی واحد‌های تولیدی سخن گفته بودند.

2) مرگ مشکوک فرزند محسن رضایی

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-23/150.htm

این روزها آقازاده‌ها بیش از پدران خود در صدر خبرها هستند، از ربوده شدن فرزند شهاب‌الدین صدر و شایعاتی درباره ارتباط فرزند رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با پرونده اختلاس که البته از سوی پدر تکذیب شد تا مرگ فرزند دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که روز گذشته از سوی پای‌گاه اطلاع‌رسانی محسن رضایی منتشر شد.

رسالت

1) سه میلیون حساب بانک صادرات مسدود شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=82916

بین دو تا سه میلیون حساب بانک صادرات کشور از صبح شنبه به دلیل مغایرت مشخصاتی و داشتن اطلاعات غلط توسط سیستم مرکزی این بانک مسدود شده است. تمام حساب‌های بانک صادرات در کشور از صبح روز 21 آبان ماه بنا به دلایلی مسدود یا راکد است و وقتی مراجعان برای برداشت پول به خودپردازها مراجعه می‌کنند با این پیغام روی صفحه مانیتور دست‌گاه روبه‌رو می‌شوند که «حساب شما مسدود یا راکد است»

2) بازداشت 2 تبعه کویتی به اتهام جاسوسی در آبادان

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=82926

فرمان‌دار ویژه آبادان از بازداشت دو تبعه کویتی به اتهام جاسوسی در سطح این شهر خبر داد. بهرام ایلخاص‌زاده در گفت‌وگو با فارس در آبادان اظهار داشت: این دو تبعه کویتی با تجهیزات کامل جاسوسی توسط سربازان گم‌نام صاحب الزمان در سطح شهر بازداشت شدند.

دنیای اقتصاد

1) رد احتمال خراب‌کاری در انفجار زاغه مهمات

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277689

یک روز پس از حادثه انفجار زاغه مهمات سپاه در حوالی ملارد که صدا و لرزش آن در تهران و کرج نیز احساس شد، هنوز علت حادثه به درستی معلوم نشده است. با این حال، سردار شریف، مسوول روابط عمومی سپاه احتمال هرگونه خرابکاری را منتفی اعلام کرده است. نماینده شهریار و ملارد در مجلس اما علت حادثه را جا به جایی مهمات اعلام کرده و در توضیح حضور سردار تهرانی مقدم، مسوول جهاد خودکفایی سپاه در محل حادثه گفته است که وی هنگام جابه جایی مهمات در کنار سایر افراد حضور داشته و به همین دلیل به شهادت رسیده است.

2) رکوردشکنی سلیمی در وزنه‌برداری جهان

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277718

به گزارش ایسنا، بهداد سلیمی در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در حرکت سوم خود وزنه 214 کیلوگرم را بالای سر برد و رکورد پیشین را که با 213 کیلوگرم در اختیار رضازاده بود، ترقی بخشید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,