Saturday, 18 July 2015
26 October 2020
ایران: بازداشت مظنونان، سناریوی مضحک ساختگی آمریکا،

«بحرین: مظنونان تحت حمایت سپاه پاسداران ایران بودند»

2011 November 14

خبر / رادیو کوچه

مقام‌های ارشد بحرین روز دوشنبه، 14 نوامبر، اعلام کردند پنج نفری که اوایل ماه جاری میلادی به ظن توطئه برای انجام حملاتی در این کشور بازداشت شدند، تحت حمایت جمهوری اسلامی بوده‌اند.

سخن‌گوی دادستانی بحرین می‌گوید که یکی از این پنج نفر که دستگیری آن‌ها روز گذشته اعلام شد، از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای بسیج ایران آموزش نظامی دیده و کمک مالی دریافت کرده بود.

منامه اعلام کرد این عده قصد داشتند به سفارت عربستان سعودی در این کشور، بزرگ‌راه میان بحرین و عربستان و وزارت کشور بحرین حمله کنند.

حکومت بحرین در چند ماه اخیر ایران را به تحریک اکثریت ناراضی علیه خاندان سلطنتی آل خلیفه متهم کرده است.

در واکنش به اظهارات سخن‌گوی دادستانی بحرین، حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی العالم، گفته است که «این‌گونه اتهامات بی‌اساس، سناریوی مضحک ساختگی آمریکا به روش بحرینی است.»

ظاهرن اشاره آقای عبداللهیان به اتهام مقامات آمریکایی در مورد دست داشتن نیروی قدس سپاه پاسدار در توطئه‌ای برای ترور سفیر سعودی در واشنگتن است که مقامات جمهوری اسلامی آن را تکذیب کرده‌اند.

مقام‌های بحرین می‌گویند این مظنونان قصد داشتند از طریق قطر و سوریه خود را به ایران برسانند و از آن‌ها علاوه بر دلار، پول ایرانی نیز به دست آمده است.

بنا به گزارش‌ها چهار نفر از این عده در قطر و یک نفر در بحرین بازداشت شده‌اند.

قرار است این پنج نفر تا زمان تکمیل تحقیقات ۶۰ روز در بازداشت نگه‌داری شوند.

بیشتر بخوانید:

«ایران هیچ‌گونه مسوولیتی در طرح ترور سفیر عربستان ندارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,