Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
افزایش فشارهای خارجی بر حکومت سوریه،

«حمله به سفارت‌خانه‌ برخی کشورها در دمشق»

2011 November 14

خبر / رادیو کوچه

هوادران بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، روز یک‌شنبه، 13 نوامبر، در اعتراض به تصمیم اتحادیه عرب درباره تعلیق سوریه در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کرده‌اند.

رهبری سوریه برای متوقف کردن خشونت علیه تظاهرکنندگان مخالف تحت فشار فزاینده‌ای از سوی سایر کشورهای عربی قرار دارد.

نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب گفت که این سازمان درحال «مطالعه سازوکارهایی است که می‌تواند برای حفاظت از غیرنظامیان در سوریه به اجرا بگذارد.»

هم‌زمان فرانسه به شدت از دولت سوریه به خاطر حملات اخیر هوادارانش به سفارت‌خانه‌های خارجی انتقاد کرده است.

دولت فرانسه روز یک‌شنبه با احضار سفیر سوریه خواستار توضیح درباره حملات وفاداران آقای اسد به سفارت‌خانه‌های سایر کشورها در سوریه از جمله سفارت فرانسه شد.

ترکیه نیز که تخلیه خدمه غیرضروری دیپلماتیک و خانواده‌های آن‌ها از سوریه را شروع کرده است از جامعه بین‌المللی خواست «با صدایی متحد به تحولات جدی در سوریه واکنش نشان دهد.»

سفارت‌خانه های عربستان سعودی و قطر در جریان تظاهرات روز شنبه توسط هواداران آقای اسد هدف قرار گرفت و روز یک‌شنبه تظاهرات انبوهی از سوی هواداران حکومت سوریه برگزار شد.

در همین حال دولت سوریه خواهان برگزاری نشست اضطراری سران عرب شده و از مقام‌های اتحادیه عرب خواسته از این کشور بازدید کنند.

در همین حال منابع مطلع مخالفان گفتند که سرکوب‌ها در روز یک‌شنبه ادامه یافت و بنابه گزارش‌ها دست‌کم 26 نفر توسط نیروهای امنیتی کشته شدند.

 بیشتر بخوانید:

«حمله هواداران دولت سوریه به سفارت عربستان در دمشق»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,