Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
مطبوعات چهار‌شنبه، 25 آبان، ایران،

«شیمون پرز حرف خود را پس گرفت»

2011 November 16

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کیهان

1) وزیر اقتصاد: برنامه‌ای برای افزایش قیمت‌ها نداریم

http://www.kayhannews.ir/900825/4.htm#other402

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام این‌که منابع همه یارانه‌ها از افزایش قیمت نیست و فعلن هم برنامه‌ای برای اصلاح مجدد قیمت‌ها نداریم، از تشکیل کارگروه ویژه فروش اموال گروه امیرمنصور آریا در 4 استان خبر داد.

2) شیمون پرز حرف خود را پس گرفت حمله به ایران ممکن نیست

http://www.kayhannews.ir/900825/3.htm#other308

رییس رژیم صهیونیستی با عقب‌نشینی عجزآلود از مواضع قبلی به طور کلی منکر بلوف‌های خود پیرامون حمله به جمهوری اسلامی ایران شد. شیمون پرز در مصاحبه با سی ان ان گفت: «به جای حمله نظامی به ایران باید جنگ روانی راه بیاندازیم.» وی افزود: «من هرگز اشاره‌‌ای به انجام عملیات فوری نظامی علیه ایران نکردم، «نه به هیچ وجه!»

این مقام رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «من ترجیح می‌دهم که شاهد تشدید تحریم‌ها، فشار سیاسی بیش‌تر و چیزی که بسیار فاقد آن هستیم جنگ روانی علیه ایران باشم.»

جام جم

1) موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859505609

حضرت آیت‌اله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد آیت‌اله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه مبنی بر عفو یا تخفیف مجازات تعداد 912 نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم، موافقت کردند.

2) خاتمی: در ایران همه با دخالت خارجی مقابله می‌کنند

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859505658

رییس‌ جمهوری سابق کشور ضمن رد ادعای آژانس مبنی بر نظامی بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران تصریح کرد: «اگر روزی و روزگاری خارجی بخواهد بیاید و دخالتی انجام ‏بدهد اصلاح طلب و غیراصلاح‌طلب با آن مقابله خواهند کرد.»

اعتماد

1) تولد جریان سوم از دل حامیان احمدی‌نژاد

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-25/150.htm

 امیر محبیان از تئوریسین‌های جریان اصول‌گرایی و محافظه‌کار در آستانه انتخابات پیش‌بینی کرد که غیر از دو جریان جبهه پایداری و جریان موسوم به انحرافی که خود را مدافع احمدی‌نژاد می‌دانند، افرادی دیگر نیز در نزدیکی انتخابات متولد خواهند شد که آنان نیز خود را از حامیان احمدی‌نژاد اما متفاوت با دو جریان دیگر می‌خوانند. محبیان در حالی از تولد سومین گروه حامی رییس جمهوری خبر می‌دهد که اختلاف و کشکمش‌های درون گروهی اصول‌گرایان با وجود طیف‌های متعدد رو به افزایش است. بر این اساس در صورت تولد طیفی دیگر از اصول‌گرایان حامی احمدی‌نژاد باید شاهد ابعاد دیگری از این اختلاف‌ها باشیم.

2) ارز چندنرخی پذیرفتنی نیست

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-25/150.htm

دولت به بانک مرکزی فرصت داد که هم تعدد نرخ ارز را از بین ببرد و هم فاصله نرخ رسمی و غیررسمی را کم کند.

در حالی که این روزها بازار ارز شاهد چهار نرخ برای دلار است، هم‌چنان دولت به رییس کل بانک مرکزی فرصت داد که این وضع را اصلاح کند. اما این بار نوع سخن‌گویی سخن‌گوی اقتصادی دولت خطاب به رییس کل بانک مرکزی به گونه‌ای بوده که به نظر می‌رسد چندمین هشدار دولت به رییس کل بانک مرکزی جدی‌تر از دفعات قبل باشد.

همشهری

1) هشدار هوگو چاوز: احتمال وقوع جنگ اتمی توسط آمریکا و اسراییل، دنیا به پایان می‌رسد

http://www.hamshahrionline.ir/news-151188.aspx

رییس جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی نسبت به وقوع جنگ هسته‌ای در خاورمیانه توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار داد. وی افزود: «در شرایط کنونی خطر وقوع جنگ هسته‌ای احساس می‌شود که این امر ممکن است به پایان دنیا منجر شود.»

2) فیدل کاسترو: حمله به ایران به جنگ جهانی منجر می‌شود

http://www.hamshahrionline.ir/news-151177.aspx

رهبر سابق کوبا با هشدار درباره این‌که حمله به ایران به جنگ جهانی منجر می‌شود تاکید کرد که جمهوری اسلامی از دو فاکتور مهم جمعیت و توان نظامی برای پاسخ‌گویی به هرگونه تهدید برخوردار است.

دنیای اقتصاد

1) نشست بی‌نتیجه اروپا برای تشدید تحریم‌ها

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277825

نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا که روز دوشنبه با دستور کار تشدید تحریم‌ها علیه ایران برگزار شد، بدون دست‌یابی به نتیجه پایان یافت و بررسی این موضوع از سوی اتحادیه اروپا به نشست بعدی وزرای خارجه در اول دسامبر (10 آذر سال‌جاری) موکول شد.

در مذاکرات انجام گرفته طی این نشست با وجود تلاش برخی وزیران اروپایی از جمله «اوری روزنتهال» وزیر خارجه هلند برای دفاع از مواضع جنگ طلبانه آمریکا و رژیم صهیونیستی، اکثریت شرکت‌کنندگان از جمله وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان مخالفت خود را با این مواضع اعلام کردند. هم‌زمان وزیر خارجه روسیه نیز ضمن اشاره به این‌که گزارش جدید آژانس «حاوی چیز جدیدی نیست»، بار دیگر بر مخالفت دولت متبوعش با هرگونه تحریم جدید ایران تاکید کرد.

2) پرداخت حقوق مادام‌العمر به مسوولان سیاسی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277899

نمایندگان با رای موافق به استفساریه تبصره 3 ماده 71 و ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری تایید کردند که 80 درصد آخرین حقوق و فوق‌العاده‌ها به کلیه شاغلین و بازنشستگانی که حداقل دو سال در پست‌های سیاسی بودند، مادام‌العمر تعلق بگیرد؛ به طوری که همواره از 80 درصد حقوق و مزایای مقامات هم‌تراز آن‌ها کم‌تر نباشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,