Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
مطبوعات پنج‌شنبه، 26 آبان، ایران،

« تکرار وعده آوردن پول نفت بر سر سفره‌های مردم»

2011 November 17

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) هشدار شدیداللحن ایران نسبت به ارایه قطع‌نامه پیشنهادی آمریکا و عربستان درباره سناریوی ترور

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=26&id=1208540

به دنبال اقدام مشترک عربستان و آمریکا در ارایه پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای به دبیرخانه سازمان ملل متحد، محمد خزاعی نماینده کشورمان در نامه‌ای به رییس مجمع عمومی و دبیرکل سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به تبعات این اقدام آمریکا و عربستان، این اقدام را در نوع خود بی‌سابقه، بدعتی خطرناک و غیر قابل قبول دانسته است.

خبرگزاری‌ها گزارش دادند که هیت نمایندگی عربستان اعلام کرده است که پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای را به مجمع عمومی سازمان ملل تسلیم خواهد کرد که در آن از جامعه جهانی خواسته شده است تا ایران را به خاطر آن‌چه ارتباط برخی نهادهای حکومتی آن کشور با توطئه ترور سفیر سعودی در واشینگتن نامیده شد، محکوم کند. هم‌زمان علی‌اکبر صالحی وزیر خارجه کشورمان خطاب به مقام های سعودی گفت: «با توجه به تلاش‌های انجام شده برای نزدیکی تهران-ریاض مقام‌های عربستان توجه ویژه‌ای به اقدام سیاسی اخیری که در پیش گرفته‌اند داشته باشند تا وضعیت روابط ۲ کشور بغرنج‌تر نشود.»

2) تولید بنزین کشور روزانه 4.3 میلیون لیتر افزایش یافت

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=8&day=26&id=1208536

واحدهای ۱۲ و ۳۳ طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده‌های پالایش‌گاه امام خمینی شازند، با هدف افزایش روزانه 4.3 میلیون لیتری ظرفیت تولید بنزین این پالایش‌گاه دیروز با حضور رییس جمهوری افتتاح شد. به گزارش شانا با افتتاح واحدهای ۱۲ و ۳۳ طرح توسعه پالایش‌گاه شازند، ظرفیت تولید بنزین این پالایش‌گاه از روزانه ۴ میلیون لیتر کنونی به روزانه 8.3 میلیون لیتر افزایش می‌یابد.

رسالت

1) فیروزآبادی در جمع خبرنگاران: حادثه انفجار‌، تولید محصول تحقیقاتی سپاه را تنها دو هفته به تعویق انداخت

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=83160

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این‌که حادثه انفجار در زاغه مهمات سپاه هیچ ربطی به آمریکا و اسراییل ندارد، گفت: «این حادثه تولید محصول تحقیقاتی سپاه را که می‌تواند مشت محکمی بر دهان استکبار و رژیم غاصب باشد تنها دو هفته به تعویق انداخت.»

2) صالحی خبر داد: نامه‌ای در پاسخ به گزارش آژانس در دست تهیه است

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=83156

رییس دست‌گاه دیپلماسی کشورمان از تهیه نامه‌ای در پاسخ به گزارش آژانس خبر داد که قرار است به نهادهای بین‌المللی ذی‌ربط و مسوولان هسته‌ای کشورها ارسال شود.

جام جم

1) تاکید روسای جمهوری و مجلس بر کمک به حل مشکل سوریه

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859592069

به گزارش ایرنا، محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه با نشریه «الیوم السابع» چاپ مصر درباره تحولات منطقه به ویژه سوریه گفت: «معتقدیم دو طرف می‌توانند با تفاهم مسایل خود را برطرف سازند و همه باید به ایجاد فضای تفاهم و تعامل کمک کنند.» احمدی‌نژاد افزود: «جمهوری اسلامی ایران در موضوع سوریه هر دو طرف را به تفاهم و مذاکره تشویق کرده است و به دیگران هم اعلام کرده دخالت نکنند و از ارسال سلاح به مخالفان و دامن زدن به تنش خودداری ورزند. تشویق به تفاهم و گفت‌وگو به معنای دخالت در امور سوریه نیست.»

2) دمشق نشست اتحادیه عرب را تحریم کرد

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859581061

به دنبال بالا گرفتن اختلافات بین سوریه و دولت‌های عضو اتحادیه عرب روز گذشته دمشق اعلام کرد تصمیم گرفته است نشست این اتحادیه در مراکش را تحریم کرده و در آن شرکت نکند. این در حالی است که چند روز پیش اعضای اتحادیه عرب در قاهره گردهم آمده و با تعیین یک ضرب‌الاجل 3 روزه عضویت سوریه در این اتحادیه را به حالت تعلیق درآوردند.

اعتماد

1) تشریح وضعیت موسوی و کروبی در سازمان ملل

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-26/150.htm

 محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه شب گذشته در نیویورک به سوال‌های خبرنگاران خارجی درباره نقض حقوق بشر در ایران، دستگیری‌های پس از انتخابات 88، ترور سفیر عربستان و هم‌چنین گزارش احمد شهید درباره وضع حقوق بشر ایران پاسخ داد. وی با دفاع از وضع رعایت حقوق بشر در ایران گزارش احمد شهید گزارش‌گر حقوق بشر سازمان ملل را یک نوشته کپی پیستی خواند و در پاسخ به سوال خبرنگار صدای آمریکا که نظر وی را درباره این گزارش و محتوای آن جویا می‌شد، گفت: «ما انتظار داریم گزارش حرفه‌ای تهیه شود. اما گزارش فعلی حرفه‌ای نبود و فقط کپی پیستی از گزارش‌های دیگر بود که به مجمع عمومی داده شد.»

لاریجانی در پاسخ به سوال خبرنگار بی‌.بی.‌سی فارسی درباره ادامه یافتن حصر موسوی و کروبی هم گفت: «هیچ‌کس بدون دستور قضایی و محاکمه در حصر خانگی نیست. هرکس خلاف امنیت باشد و متخلف باشد، بازداشت و زندانی می‌شود. موسوی و کروبی از مردم خواسته‌اند به خیابان بیایند، خشونت کنند. کار آن‌ها جرم است چون که دموکراسی از صندوق رای بیرون می‌آید نه از آوردن مردم به خیابان.»

2) تکرار وعده آوردن پول نفت بر سر سفره‌های مردم

http://www.etemaad.ir/Released/90-08-26/150.htm

شش سال از نخستین باری که محمود احمدی‌نژاد در کسوت کاندیدای ریاست ‌جمهوری به مردم وعده بردن نفت بر سر سفره‌ها را داد، گذشته است. او رییس‌ جمهوری شد و با همین شعار هم در دور دوم هم پیش رفت. اما در میانه راه بود که در یکی از سخن‌رانی‌هایی که در سفر استانی‌اش داشت به کل چنین وعده‌ای را منکر شد و گفت که هرگز نه چنین قولی به مردم داده است و نه قرار است که چنین کاری کند. اما سخن‌رانی جدید محمود احمدی‌نژاد در دور چهارم سفرهای استانی‌اش حکایتی دیگر دارد و باز هم وعده‌هایش رنگ و بوی نفت به خود گرفته است. وی که در آیین بهره‌برداری از بزرگ‌ترین طرح بنزین‌سازی کشور به استان مرکزی رفته بود باز هم بر درآمدهای نفتی دست گذاشته و گفته است که صفر تا صد درآمدهای نفتی باید به جیب مردم برود.

ابرار

1) درخواست ضامن براى وام مسکن ممنوع شد

http://www.abrarnews.com/economic/1390/900825/html/bank.htm#s177939

بر اساس بخش‌نامه جدید بانک مرکزى، بانک‌ها موظف به پرداخت وام خرید و ساخت مسکن بدون معرفى حتا یک ضامن از سوى وام گیرنده شدند.

2) یک فعال سیاسى: 170 نفر از نامزدهاى جریان انحرافى شناسایى شده‌اند

http://www.abrarnews.com/politic/1390/900826/html/rooydad.htm#s175089

جریان انحرافى تا کنون ۱۷۰ نفر را براى کاندیداتورى در انتخابات مجلس در نظر گرفته‌اند که ما آن‌ها را شناسایى کرده‌ایم. دبیر کل جمعیت حامیان انقلاب اسلامى گفت: «جریان انحرافى با دست‌رسى به پول‌هاى صنعتى در کل کشور براى انتخابات آتى مجلس خود را آماده مى‌سازند.

دنیای اقتصاد

1) احمدی‌نژاد در دیدار هیت مصری: اتحاد مصر و ایران، تضمین‌کننده محو رژیم صهیونیستی خواهد بود

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=278025

رییس ‌جمهوری در دیدار با اعضای یک هیت مصری تاکید کرده است اتحاد مصر و ایران، تضمین‌کننده محو رژیم صهیونیستی و مهار آمریکا خواهد بود. رییس‌ جمهوری در این گفت‌وگو با بیان این‌که به دنبال میانجی‌گری قطر میان خود و آمریکا نیستیم، انگلیس را به گربه‌ای تشبیه کرده است که به گردن شتر آمریکایی چسبیده است.

2) جمعیت 75 میلیون نفری ایران در سرشماری 90

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277994

دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن از اتمام سرشماری سال 90 خبرداد و اعلام کرد: «جمعیت ایران براساس نتایج مقدماتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 75 میلیون نفر است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۲ Comments

  1. 1

    yRmfMg ztopjdvbnuvz, [url=http://zyzdzqwfopax.com/]zyzdzqwfopax[/url], [link=http://mwjaamrncjit.com/]mwjaamrncjit[/link], http://stlumhsxcsnj.com/

  2. 2

    wh0cd413202 tamoxifen CLOMID tadalis sx online