Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
امروز طی یک بیانیه رسمی اعلام شد:

«تحریم‌های سوئیس بر ضد مسوولین جمهوری اسلامی»

2011 November 18

خبر/ رادیو کوچه

دولت سویس امروز جمعه 18 نوامبر طی یک بیانیه رسمی اعلام کرد که از ماه ژانویه دارایی‌های ١١۶  تن از مسوولین و سازمان‌های جمهوری اسلامی در آن کشور را مسدود خواهد کرد.

علاوه بر مسدود کردن این دارائی‌ها، دولت سویس مجازات‌های دیگری علیه جمهوری اسلامی وضع کرده است. این تحریم‌ها شامل منع فروش و تحویل مواد و کالاهایی با استفاده دوگانه، همچنین تکنولوژی‌ها و نرم افزار های جدید در ارتباط با غنی سازی اورانیوم می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در لیست مجازات‌های جدید سویس علیه مسوولان و سازمان‌های جمهوری اسلامی، نام علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه و ریاست سابق سازمان انرژی اتمی ، فریدون عباسی رییس کنونی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی و دو تن از معاونین این سازمان به چشم می‌خورد.

 بر پایه این گزارش به طور مجموع انسداد دارایی‌های افراد و سازمان‌های ایرانی در سویس، شامل ٢۵٠ سازمان، شرکت و مسوولان بلند پایه جمهوری اسلامی از جمله سردار محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران می‌شود.

 این تصمیم در جهت هماهنگی با سایر کشورهای متحد تجاری سویس و به منظور احتراز از سو استفاده مسوولان و سازمان‌های جمهوری اسلامی از سیستم بانکی این کشور برای دور زدن مسیرهای قانونی، در جهت مبادلات پولی و بانکی اتخاذ گردیده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,