Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
با اکثریت آرا،

«نخست وزیر جدید ایتالیا رای اعتماد گرفت»

2011 November 19

خبر / رادیو کوچه

ماریو مونتی، نخست وزیر ایتالیا که دولتی متشکل از تکنوکرات‌ها تشکیل داده، روز جمعه، 18 نوامبر، موفق شد تا از پارلمان رای اعتماد بگیرد.

پس از آن‌که آقای مونتی خواستار آن شد که تا برگزاری انتخابات جدید در سال ۲۰۱۳ اجازه داده شود تا وی زمام امور را در دست داشته باشد، مجلس ایتالیا با ۵۵۶ رای موافق در مقابل ۶۱ رای مخالف به برنامه دولت جدید رای مثبت داد.

وی از پارلمان ایتالیا خواست علارغم تلخی‌ها و دردناک بودن برخی اقدامات دولتش که باید در حوزه اقتصادی صورت گیرد، سیاست‌مداران به دولت وی پشت نکرده و تا انتخابات از قبل تعیین شده آینده از روی کار ماندن دولت وی حمایت کنند.

سیلویو برلوسکونی، سیاست‌مدار ایتالیا که تا قبل از آقای مونتی زمام امور را در دست داشت گفت از درخواست دولت جدید حمایت می‌کند.

سنای ایتالیا هم روز پنج‌شنبه با ۲۸۱ رای مثبت در مقابل ۲۵ رای منفی با برنامه دولت جدید موافقت کرده بود. ماریو مونتی اعلام کرده که هفته آینده با صدراعظم آلمان و رییس جمهوری فرانسه دیدار خواهد کرد.

وی قول داده که با فرار از مالیات مبارزه کند و سیستم بازنشستگی را اصلاح کند تا از فشار بار بدهی‌های کشور کاسته شود.

نخست وزیر جدید تحت فشار قابل توجهی قرار دارد که به سرعت گام‌هایی بردارد چرا که هزینه‌های استقراض برای ایتالیا به‌شدت بالا رفته و امکان ادامه این وضع وجود ندارد.

ماریو مونتی در مقابل سناتورهای پارلمان ایتالیا قول داد که به وعده متوازن کردن تراز مالی کشورش تا سال ۲۰۱۳ پایبند بماند و از بدهی‌های کشور بکاهد. وی پیش از رای‌گیری در پارلمان گفت «آینده یورو به تحولاتی بستگی دارد که ظرف چند هفته آینده در ایتالیا اتفاق خواهد افتاد.»

بیشتر بخوانید:

«اعمال سیاست‌های ریاضتی جدید در ایتالیا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,