Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
بر اساس آخرین گزارش‌ها،

«افزایش رویدادهای ناگوار در بازداشت‌گاه‌های استرالیا»

2011 November 22

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

بر بنیاد تازه‌ترین گزارش‌ها در جریان سال گذشته بیش از 1300 واقعه بحرانی در مراکز بازداشت‌گاه‌های مهاجرت استرالیا گزارش داده شده است که نزدیک به چهاربرابر افزایش را نسبت به سال گذشته آن نشان میدهد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بیش‌تر یک حادثه زمانی بحرانی گزارش داده می‌شود که یک آسیب جدی و تهدیدی برای زنده گی وجود داشته باشد و یا هم مراکز بازداشتگاه ها تحت تاثیر مشکلات امنیتی قرار گیرد.

به گزارش رسانه‌های استرالیایی سخن‌گوی اداره مهاجرت استرالیا گفته است افزایش تعداد واقعات در مراکز بازداشت‌گاه‌های مهاجرت بیان‌کننده افزایش در تعداد قایق‌های رسیده به استرالیا در دو سال گذشته می‌باشد که فشار‌های را در مراکز بازداشت‌گاه به‌وجود آورده است.

گفته می‌شود بیش‌تر از 10000 پناه‌جو از ماه جون 2009 تا حال توسط قایق به استرالیا رسیده است.

کشور استرالیا دارای سیاست بازداشت اجباری پناه‌جویان می‌باشد و هر پناه‌جوی که به استرالیا می‌رسد درمراکز بازداشت‌گاه‌های مهاجرت آن کشور تا زمان که درمورد درخواست پناهنده‌گی‌شان تصمیم گرفته شود، نگه‌داری می‌گردد.

تعدادی زیادی از پناه‌جویان با رفتن در این بازداشت‌گاه‌ها به بیماری‌های متعدد روانی، خشونت از طریق شورش و حمله و حتا مرگ دچار می‌گردند.

از سال 2000 تاحال دادگاه‌های حقوقی استرالیا دولت را مجبور به پرداخت 23 میلیون دالر به پناهنده‌گان به‌خاطر بدرفتاری با آن‌ها، نموده است.

روزنامه  Sydney Morning Herald‌‌یک گزارش از دولت استرالیا را به نشر رسانده است که از سال 2000 تا اکنون 404 ادعا مبنی به درخواست پول از سوی پناهنده‌گان ضمن 293 ادعای بازداشت غیر‌قانونی و 111 مورد درخواست برای توجه به افراد که آسیب دیده‌اند و مجروح شده و درخواست‌های پناهنده‌گی‌شان رد گردیده‌اند.

الزابت اوشییه (Elizabeth O’Shea) وکیل عدالت اجتماعی در Maurice Blackburn Lawyers در میلبورن گفت: «بیش‌تر افراد که ما پرونده‌های‌شان را که علیه دولت می‌باشد، نماینده‌گی می‌کنیم، از نگاه روانی به واسطه افسرده‌گی و استرس صدمه دیده‌اند.

پزشکان مشکلات روانی پناه‌جویان را به طولانی بودن مدت زمان که پناه‌جویان منتظر جواب به پرونده‌های پناهنده‌گی شان که حق اقامت درخواست می‌کنند یا نه و در بازداشت به سر می‌برند ربط می‌دهد.

گزارش‌های آماری از ماه اکتبر نشان می‌دهد که 3500 پناه‌جو برای مدت 6 ماه و یا بیش‌تر در بازداشت به سر برده‌اند و هم‌چنان حدود 40 در صد پناه‌جویان برای مدت یک سال در بازداشت بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«یک قایق با ۹۳ پناه‌جو نزدیک استرالیا متوقف شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,