Saturday, 18 July 2015
24 January 2021
آیت‌الله لاریجانی:

«به اندازه کافی از شما پرونده داریم»

2009 December 17

آیت‌الله صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه در نطقی در همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور با عنوان «نقش دادستان در صیانت از حقوق عمومی و تامین امنیت»، گفت که به اندازه کافی از سران فتنه پرونده داریم. او خطاب به کسانی که آنان را «سران فتنه» نامید گفت اگر نظام با شما مماشات و ملاطفت می‌کند، حمل بر نفهمیدن نکنید. چگونه این موضوع را متوجه نشویم که رسیدگی به این مظالم از وظایف قوه قضائیه است.

وی هم‌چنین تصریح کرد: «کسانی که بنا را گذاشته بودند که هر روز دروغی را رواج دهند و دولت، قوه قضاییه و نظام را مورد سوال قرار دهند، چیزهایی را به عنوان تجاوز در بازداشتگاه‌ها مطرح کردند که همه کذب محض بود»

آیت‌الله لاریجانی به تجمعات و راهپیمایی‌های بعد از انتخابات اشاره کرد و گفت: «تظاهراتی که این‌ها می‌کردند و مردم را به خیابان می‌کشیدند اگر می‌توانستند نظام ولایت‌فقیه را تغییر دهند شک نکنید این کار را انجام می‌دادند»

وی ادامه داد: «کسانی که از سران فتنه جلو می‌روند شعارهایشان مشخص است و در مراسم‌های خود به جای شعار جمهوری اسلامی جمهوری ایرانی سر می‌دهند و شعارهای اصیل انقلاب را به شعارهای دیگری تبدیل می‌کنند»

رییس قوه قضاییه اقدام برخی از سران را مانند کار منافقین اول انقلاب دانست و گفت: «به مقاصد اشخاص کاری ندارم در اول انقلاب هم همین کارها را می‌کردند و دانشجویان و دانشگاهیان را به خیابان می‌کشیدند البته دانشجویان ما آگاه بوده و توجه دارند و دلسوز نظام و انقلاب هستند و شاید برخی مواقع اشتباه در موضوع کنند ولی این چه فهم و بصیرتی است که بعد از 30 سال از انقلاب به دانشجو می‌گویند اگر 16 آذر نشد 17 و 18 آذر هست ما اینها را خلاف امنیت ملی دانسته و از جرایم مسلم است. »

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,