Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
در بازداشت‌گاه مهاجران صورت گرفت،

«اعتصاب غذای پنج پناه‌جوی کرد در استرالیا»

2011 November 28

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

پنج پناه‌جوی کرد از یک هفته به این سو در یکی از بازداشت‌گاه‌های استرالیا دست به اعتصاب غذایی زده‌اند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سه تن از این پناه جویان لب‌های‌شان را دو خته‌اند و دو تن دیگر در اثر استفاده زیاد دارو به بیمارستان انتقال داده شده‌اند.

این پنج مرد متعلق به یک گروه اقلیت کرد می‌باشند و از این خشمگین هستند که برای مدت بیش‌تر از دوسال در بازداشت نگه‌داشته شده‌اند.

بر بنیاد گزارش رسانه‌های استرالیایی پرونده‌های پناهنده‌گی این پنج تن از سوی اداره مهاجرت استرالیا رد شده است اما آن‌ها دوباره بازگردانده نمی‌شوند زیرا آن‌ها نه شهروندان ایران هستند و نه هم عراق.

این اقلیت کرد مسلمانان شیعه مذهب هستند و متعلق به منطقه‌ی در سرحد میان کشور‌های ایران و عراق هستند.

در سال‌های میان 1970 و 1980 صدام حسین رییس جمهوری سابق عراق تعدادی زیاد از این اقلیت کرد را به ایران فرستاده و تابعیت عراقی آن‌ها را سلب نمود.

پناه‌جویانی که از ایران به استرالیا می‌آیند بیش‌تر ایرانیانی هستند که ادعا می‌کنند به خاطر افکار سیاسی، نژادی، دینی‌شان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و یا هم اقلیت کرد در منطقه سرحدی میان عراق و ایران هستند.

یک سخن‌گوی اداره مهاجرت استرالیا گفته است پناه‌جویان شورشی بعد از بازرسی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این سخن‌گوی اضافه نموده است: «به بازداشت‌شده‌گان که دست به شورش زده‌اند توضیح داده شده است که این رفتار‌شان در نتیجه پرونده‌های‌شان تاثیر نمی‌گذارد.»

در همین حال مقامات استرالیایی از یک حادثه خود‌آزاری پناه‌جوی بازداشت شده در مرکز بازداشت‌گاه مهاجرت پونتیویل درهفته گذشته را تایید کرده است.

ایمیلی کونلون از یک شبکه پشتیبانی پناه‌جویان استرالیا می‌گوید نگرانی و فشار عامل مهم است که تاثیر بالای زنده گی پناه‌جویان در بازداشت‌گاه‌های مهاجرت استرالیا گذاشته است.

خانم کونلون گفت: «دو مشکل اصلی که باعث نگرانی افراد می‌گردند، یکی این که چه اتفاق به فامیل آن‌ها که در کشور‌شان رها کرده‌اند خواهد افتاد و دیگر این که در مورد پرونده‌های‌شان و ویزاشان تا چه زمان منتظر بمانند.»

بیشتر بخوانید:

«دو قایق با ۱۵۶ پناه‌جو در استرالیا بازداشت شدند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. mohsen
    1

    salam
    man mohsen hastam ke alan dar sydney sokounat daram , faghat khastam begam ke az in khod zaniha har rouz dar kamphaye mohajerati etefagh miofte inke ouna yekishouno taiid mikonan ya na hamash syasateshoune