Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
افزایش ورود پناهجویان به استرالیا؛

«ورود ۹۲۰ پناهجو در ماه نوامبر به استرالیا»

2011 December 07

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

آمارها نشان می‌دهد در جریان ماه نوامبر 920 پناه‌جو و مستخدمان قایق به استرالیا رسیده‌اند که این رقم نشان‌دهنده 30 در صد افزایش نسبت به پیش‌بینی اداره مهاجرت آن کشور می‌باشد.

اخیرن مقامات حفاظت از مرز‌های استرالیا دو قایق پناه‌جویان را که حامل 219 پناه‌جو بود، در مرز‌های آن کشور متوقف ساخته است.

گفته می‌شود افزایش در تعداد پناه‌جویان که توسط قایق به استرالیا می‌آیند فشار‌های را به دولت آن کشور وارد کرده است.

در سوم دسامبر حزب کارگر استرالیا که رهبری آن را نخست وزیر آن کشور خانم جولیا گیلارد به عهده دارد، سیاست بررسی پرونده‌های پناه‌جویان درخارج از مرز‌های آن کشور را به عنوان سیاست رسمی دولت در زمانی که به قدرت برسد اعلام نموده است.

بربنیاد گزارش‌ها در نشست این حزب، اعضای آن از سیاست هم‌کاری‌های منطقه‌یی و هماهنگی دو جانبه با کشور‌های منطقه مبنی بر بررسی پرونده‌های پناه‌جویان حمایت نموده و در بدل این هم‌کاری کریس بوون وزیر مهاجرت آن کشور گفته است وی 6500 پناهنده دیگر را که به شکل قانونی از طریق کمیساری عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد برای پناهنده‌گی درخواست نموده باشند و به صورت غیر‌قانونی توسط قایق به استرالیا نیامده باشند را می‌پذیرد.

وی گفته است استرالیا به خاطر متوقف ساختن پناه‌جویان که جان‌های‌شان را در خطر انداخته و توسط قایق به شکل غیر‌قانونی به استرالیا می‌آیند باید با کشور‌های منطقه کار نماید.

آقای بوون اضافه نموده است تعهد حزب کارگر در حمایت از سیاست بررسی پرونده‌های پناه‌جویان در خارج از کشور نشان می‌دهد وقت موضوع حفاظت از مرزهای آن کشور در میان باشد اعضای این حزب دارای «قلب نرم و سرسخت هستند.»

 بیشتر بخوانید:

«رد پناهندگی سبب افزایش تنش در بازداشت‌گاه‌های استرالیا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,