Saturday, 18 July 2015
18 January 2021

«خبرهای هفتم دسامبر ۲۰۱۱»

2011 December 07

سناتور مارک کیرک اعلام کرد

«تلاش دولت اوباما برای تضعیف تحریم‌های ایران»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبر / رادیوکوچه

سناتور مارک کیرک، روز چهارشنبه، 7 دسامبر، اعلام کرد، دولت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، درصدد تعدیل تحریم‌هایی است که قانون‌گذاران آمریکایی به منظور هدف قرار دادن بانک مرکزی جمهوری اسلامی پیشنهاد داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز‌، کیرک یک سناتور جمهوری‌خواه است که به هم‌راه رابرت مندز دمکرات‌، طرح مجازات موسسه‌های مالی خارجی که با بانک مرکزی جمهوری اسلامی هم‌کاری می‌کنند را ارایه داده است.

این در حالی است که مجلس سنا با وجود لابی مقامات دولت اوباما علیه این طرح، در هفته گذشته با 100 رای موافق و بدون رای مخالف آن را به تصویب رساند. مقامات دولتی اوباما که در توجیه مخالفت خود با این طرح می‌گویند، تهدید متحدان آمریکا بهترین را برای به دست آوردن هم‌کاری آن‌ها در قبال تهران نیست.

گفتنی است با توجه به مخالفت‌های دولتی، این طرح در کنگره هم‌چنان در حال تعلیق قرار دارد و این در شرایطی است که طرح تحریم بانک مرکزی ایران جمهوری اسلامی تبدیل شدن به قانون به رای موافق کنگره و سنا نیاز دارد.

کیرک در این زمینه اظهار داشت: «‌دولت در نامه‌هایی خطاب به برخی قانون‌گذاران به آن‌ها پیشنهاد داده است تا برخی انعطاف‌های تکنیکی را در طرح پیشنهادی کیرک و مندز ایجاد کنند.» وی در ادامه با لحنی انتقاد‌آمیز خاطرنشان کرد: «‌اما این پیشنهاد‌ها به هیچ وجه تغییرات تکنیکی نیست و برای تضعیف تحریم‌ها صورت گرفته است.»

گزارش‌ها حاکی از آن است که در طرح تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی، اگر بانک‌ها و موسسه‌های خارجی‌‌ با بانک مرکزی ایران هم‌کاری کنند از دست‌رسی به سیستم مالی ایالات متحده منع خواهند شد. این در حالی است که هم اکنون بانک‌های ایالات متحده از تعامل با بانک مرکزی ایران منع شده‌اند.

به گفته یکی از سناتور‌هایی که نامه دولت را دریافت کرده‌، در این نامه از قانون‌گذاران خواسته شده است زمان اجرای تحریم‌ها را از 60 روز به 180 روز افزایش دهند. کیرک تاکید دارد که باید ظرف مدت دو ماه این تحریم‌ها به اجرا درآید.

هم‌چنین از قانون‌گذاران درخواست شده لحن تحریم‌ها را ملایم‌تر کنند. به بیان به‌تر به جای این‌که بانک‌های خارجی به اتهام رابطه با بانک مرکزی جمهوری اسلامی از دست‌رسی به سیستم مالی آمریکا منع شوند، محدودیت‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

این در حالی است که روز سه‌شنبه روزنامه فایننشال‌تایمز با انتشار گزارشی در خصوص تحریم نفت ایران از سوی اروپا به نقل از برخی دیپلمات‌ها این احتمال را مطرح کرده بود که امکان تلاش آمریکا و روسیه برای تعدیل تحریم‌‌ها علیه جمهوری اسلامی وجود دارد.

یکی از تحلیل‌گران در این زمینه پیش‌بینی کرده بود در صورتی که اتحادیه اروپا تحریم واردات نفت از ایران را تصویب کند، آمریکا و روسیه مواضع جهانی علیه ایران را متعادل‌تر خواهند کرد تا مقامات جمهوری اسلامی را به میز مذاکره بازگردانند.

………………………………………………

به دنبال خسارت‌ وارده به سفارت انگلیس در تهران،

«درخواست غرامت یک میلیون پوندی لندن از تهران»

خبر / رادیوکوچه

رسانه‌های خارجی به نقل از یک سخن‌گوی در وزارت امور خارجه انگلیس در روز سه‌شنبه‌، 6 ‌دسامبر گزارش دادند، لندن در صدد گرفتن غرامت یک میلیون پوندی از ایران به دلیل خسارت‌هایی است که در جریان حمله هفته گذشته به سفارت وارد شده است.

به گزارش روزنامه تلگراف، به دنبال حمله گروهی از معترضان موسوم به حامیان جمهوری اسلامی به سفارت انگلیس در تهران، خسارت‌هایی به ساختمان و وسایل داخلی آن وارد شده است.

گفته می‌شود که جواهرات و دیگر وسایل شخصی نیز که در باغ قلهک و اقامت‌گاه پرسنل سفارت قرار داشته‌، نیز ناپدید شده‌اند.

یک سخن‌گوی وزارت امور خارجه انگلیس در این زمینه گفت: «‌خسارت‌ها گسترده بوده و ‌طبق کنوانسیون وین به دنبال غرامت گرفتن از دولت ایران هستیم.»

اما زمزمه تلاش انگلیس برای دریافت غرامت از ایران در حالی مطرح می‌شود که احمد خاتمی، از چهره‌های روحانی نزدیک به آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، حمله به سفارت را مورد انتقاد قرار داده است. وی اعلام کرده که با اقداماتی از این دست مخالف است زیرا حمله به سفارت مانند حمله به یک کشور است.

از سوی دیگر علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه نیز در دیدار اوایل هفته جاری با هم‌تای آلمانی خود، مراتب تاسف عمیق خود از اشغال سفارت انگلیس در تهران را اعلام کرده است.

با این وجود برخی چهره‌ها مانند علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرده‌اند که با توجه به تحریم‌هایی که انگلیس علیه ایران اعمال کرده، اقدام افراد معترض در حمله به سفارت قابل درک است.

………………………………………………

لیگ قهرمانان اروپا،

«صعود تیم فوتبال چلسی به مرحله بعد لیگ اروپا»

خبر / رادیو کوچه

هفته پایانی از مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان باش‌گاه‌های اروپا، شام‌گاه سه‌شنبه، 6 دسامبر، با صعود تیم‌های چلسی انگلستان، المپیک مارسی فرانسه و زنیت سنت پترزبورگ روسیه به جمع 16 تیم برتر رقابت‌ها آغاز شد.

به گزارش الجزیره، از گروه E رقابت‌ها چلسی 3 بر صفر والنسیا را شکست داد تا به عنوان تیم نخست گروه به دور بعدی راه پیدا کند. در دیگر دیدار این گروه بایرلورکوزن که پیش از این صعود خود را قطعی کرده بود با تساوی یک بریک مقابل خنک متوقف شد. در این گروه والنسیا به عنوان سوم رسید و به رقابت‌های لیگ اروپا راه یافت.

در گروه F دورتموند با نتیجه 3 بر 2 نتیجه را به مارسی واگذار کرد و  از دور رقابت‌ها حذف شد. در دیگر دیدار این گروه آرسنال که پیش از این صعود خود به دور بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را قطعی کرده بود با نتیجه 3 بر یک مغلوب المپیاکوس یونان شد. به این ترتیب در گروه F مسابقات لیگ قهرمانان اروپا آرسنال انگلیس و المپیک مارسی فرانسه به مرحله بعدی راه یافتند، المپیاکوس یونان به لیگ اروپا رسید.

هم‌چنین در گروه G پورتو، قهرمان فصل گذشته لیگ اروپا مقابل زنیت سنت پترزبوگ به تساوی بدون گل رضایت داد و شاختار دونتسک اوکراین نیز با 2 گل در زمین آپوئل نیکوزیای قبرس به برتری دست یافت. در این گروه آپوئل قبرس و زنیت روسیه هر دو 9 امتیازی شدند و به دور بعدی صعود کردند و پورتو در عین ناباوری سوم شد تا به لیگ اروپا راه یابد. شاختار دونتسک نیز با وجود پیروزی در روز پایانی مقابل آپوئل از دور رقابت‌ها حذف شد.

و سرانجام در گروه H که پیش از این صعود بارسلونا و میلان قطعی شده بود، بارسا با نتیجه 4 بر صفر از سد باته بوریسوف بلاروس گذشت و میلان هم در زمین ویکتوریا پلژن جمهوری چک به تساوی 2 بر 2 رضایت داد. به این ترتیب بارسا با 5 پیروزی و یک تساوی و 16 امتیاز به عنوان تیم نخست گروه به دور بعدی رقابت‌ها صعود کرد، میلان با 9 امتیاز دوم شد و ویکتوریا پلژن 5 امتیازی هم به لیگ اروپا راه یافت. باته بوریسوف در گروه H چهارم شد و از رقابت‌های اروپایی خداحافظی کرد.

ادامه این رقابت‌ها شام‌گا چهارشنبه، 7 دسامبر برگزار می‌شود.

………………………………………………

یک مقام وزارت دفاع آمریکا:

«‌سقوط هواپیمای بدون سرنشین با حمله سایبری مهمل است»

خبر / رادیو کوچه

یک مقام وزارت دفاع آمریکا٬ پنتاگون٬ در گفت‌وگویی روز سه‌شنبه، 6 دسامبر، احتمال سقوط هواپیمای رادارگریز آمریکایی در خاک ایران را تایید کرد٬ اما سخنان برخی از نظامیان ایرانی درباره تاثیر حملات سایبری در سرنگونی آن را «مهمل» خواند.

‌به گزارش واشنگتن‌پست، روز یک‌شنبه برخی از خبرگزاری‌های داخلی ایران‌، منسوب به سپاه پاسداران از «سرنگونی» یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی خبر دادند که در حال گشت‌زنی با هدف جاسوسی و شناسایی٬ حریم هوایی ایران در نزدیکی ‌مرزهای شرقی را نقض کرده و هدف حمله «واحدهای جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی» جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برخی از مقامات آمریکایی ناپدید شدن این هواپیما در مجاورت مرزهای ایران را تایید کرده‌اند٬ اما یکی از مقامات ارشد پنتاگون گفته که «هیچ نشانه‌ای از سقوط یا سرنگونی چنین هوایپمایی وجود ندارد».

پیش‌تر٬ نیروهای ناتو در افغانستان ناپدید شدن این هواپیمای بدون سرنشین را که به گفته رسانه‌های داخلی ایران از نوع RQ-170 بوده٬ تایید کرده بودند. این در حالی است تاکنون عکسی از این هواپیما منتشر نشده است.

یکی دیگر از مقامات پنتاگون نیز در گفت‌وگویی اظهار داشت: «اگر هم چنین اتفاقی رخ داده باشد٬ به احتمال ۹۵ درصد نتیجه اختلالات فنی یا مشکلات مکانیکی بوده است.»

این مقام وزارت دفاع‌آمریکا هم‌چنین اظهارات برخی از مقامات نظامی جمهوری اسلامی درباره تاثیر حملات سایبری بر سقوط این هواپیما را «مهمل» خواند و گفت این هواپیماها از تکنولوژی ماهواره‌ای رمزگذاری‌شده بهره می‌گیرند و همین مسئله نفوذ به آن را غیرممکن می‌سازد.

………………………………………………

به دستور امیر کویت،

«انحلال مجلس کویت جهت برگزاری انتخابات»

خبر / رادیو کوچه

پس از ادامه اعتراض‌ها در کویت و کناره‌گیری نخست وزیر این کشور، روز سه‌شنبه، 6 دسامبر، امیر کویت، دستور انحلال مجلس را صادر کرده است. با انحلال مجلس کویت، راه برای برپایی انتخابات جدید هموار می‌شود.

بر اساس قانون این کشور انتخابات جدید باید ظرف مدت ۶۰ روز برگزار شود.

امیر کویت، اخیرن شیخ جابر مبارک احمد الصباح، وزیر دفاع این کشور را به عنوان نخست وزیر جدید کویت منصوب کرد.

………………………………………………

فرزند مهدی کروبی:

«وضعیت پدرم نسبت به گذشته بهتر شده است»

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، به نقل از صفحه فیس‌بوک محمد‌حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، از رهبران مخالفان در ایران، با انتشار یادداشتی از روز شنبه، 3 دسامبر، و دیدار با پدر خود مطالبی را عنوان کرده است.

به گزارش سحام‌نیوز، در این روایت، حسین کروبی با اشاره به گفت‌وگویی با پدرش، اظهار داشت: «مشخص بود که اوضاع حصر او به نسبت ماه‌هایی که در آپارتمانی کوچک به هم‌راه ماموران امنیتی در شرایط سخت و دشواری به سر می‌برده، بهتر شده ‌است.»

لازم به اشاره است مهدی کروبی ده ماه گذشته را در دو آپارتمان با حضور ماموران امنیتی گذرانده بود. ماموران اجازه حضور فاطمه کروبی را در ماه‌‌های اخیر برای اقامت در منزل همسرش، مهدی کروبی نداده بودند.

مهدی کروبی با نام بردن از نام دو روزنامه عنوان کرده است: «دو هفته است که روزنامه «جام‌جم» و «اطلاعات» را برای مطالعه در اختیارم می‌گذارند و برخلاف گذشته از امکان هواخوری و قدم زدن هر روز برخوردار شده‌ام.»

هم‌چنین روز شنبه آقای کروبی به محل دفن مادر، پدر و خواهر خود نیز مراجعه کرده است.

………………………………………………

با رای دادگاه انقلاب صورت گرفت،

«حکم حبس برای زرینی، عضو ستاد انتخاباتی موسوی»

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها، روز سه‌شنبه، 6 دسامبر، حسین زرینی، عضو ستاد انتخاباتی میر‌حسین موسوی، از رهبران معترضان در ایران، با صدور حکمی از سوی دادگاه انقلاب به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش کلمه، اتهام وی تبلیغ علیه نظام و تویه به رهبری عنوان شده است.

حسین زرینی، از اعضای ستاد ایثارگران میر‌حسین موسوی‌، از نامزد‌‌های انتخابات ۸۸، است که بنا بر این گزارش «بیش از ۱۹ ماه در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد و طی این مدت به مرخصی نیامده است.»

هم‌چنین وی مدتی را در اعتراض به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده بود.

………………………………………………

علارغم ادامه درگیری‌ها در سوریه،

«بازگشت سفیران فرانسه و آمریکا به سوریه»

خبر / رادیو کوچه

رسانه‌های خارجی روز سه‌شنبه، 6 دسامبر، به نقل از سخن‌گوی وزارت خارجه فرانسه از بازگشت سفیر این کشور به سوریه خبر ‌داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخن‌گوی وزارت خارجه گفته است اریک شوالیه که ماه پیش به پاریس فراخوانده شده بود، به دمشق باز گشته است.

سخن‌گوی وزارت خارجه فرانسه گفته است که این کشور، بیش از پیش در کنار مردم سوریه قرار دارد.

هم‌چنین امروز، به وقت واشینگتن، یک مقام بلندپایه دولت آمریکا گفته است که رابرت فورد، سفیر این کشور در سوریه نیز به دمشق باز خواهد گشت.

این در حالی است که آمریکا در پی تشدید خشونت‌ها و حمله به سفارت آمریکا، در ۲۲ اکتبر امسال سفیر خود را فرا خواند.

دولت آمریکا گفته است حضور سفیر در سوریه برای پیش‌برد اهداف آمریکا ضروری است.

سفیر آمریکا در مدت زمان حضور خود در سوریه به شهرهایی که شاهد تظاهرات گسترده ضد‌دولتی بودند، سفر کرد که این اقدام با اعتراض رسانه‌های دولتی هم‌راه شد.

………………………………………………

وزیر امور خارجه آمریکا پیام داد:

«آغاز به کار سفارت مجازی تهران توسط آمریکا»

خبر / رادیو کوچه

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه، 6 دسامبر سفارت مجازی تهران راه‌اندازی و آغاز به کار کرده است.

در این سفارت مجازی پیام ویدیویی از هیلاری رادهام کلینتون، وزیر امور خارجه ارایه شده است.

علت بازگشایی این سفارت در متن وب‌سایت آن این‌گونه بیان شده است: «سفارت مجازی تهران یک هیت رسمی دیپلماتیک نیست، یا یک سفارت واقعی ایالات متحده را که به دولت ایران معرفی شده باشد، نمایندگی نمی‌کند. اما در غیبت روابط مستقیم، می‌تواند به عنوان یک پل رابط میان مردم آمریکا و ایران عمل کند.»

هم‌چنین معاون وزارت امور خارجه آمریکا در امور سیاسی، روز سه‌شنبه به هنگام افتتاح و آغاز به کار این سفارت‌خانه مجازی گفت: «ما می‌خواهیم به صورت مستقیم با مردم ایران ارتباط برقرار کنیم. ما می‌خواهیم همه مردم ایران به ویژه  جمعیت بزرگ جوانان درداخل ایران بدانند که ایالات متحده به مردم ایران و تمدن آن‌ها عمیقن احترام می گذارد.»

وندی شرمن، گفت: «سفارت مجازی یاد شده، نه فقط امکان تبادل اطلاعات در مورد سیاست های آمریکا در مورد ایران است، که مکانی برای مطالب مرتبط با فرهنگ و جامعه آمریکاست.»

خانم شرمن تاکید کرد: «متاسفانه نظام حاکم در ایران با آزادی بیان مردم چه در خیابان‌ها و چه در فضای مجازی مخالف است و حتا حصاری الکترونیک روی ارتباط‌های تلفنی و اینترنتی کشیده است. این یک تلاش دیگر از سوی ماست تا بتوانیم از این حصار رد شده و به طور مستقیم با مردم ایران ارتباط برقرار کنیم.»

وی هم‌چنین در مورد امکان فشارها از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران بر روی این وب‌سایت گفت‌: «ما فکر می‌‌کنیم توان فناوری آن را داریم که از این وب‌سایت حفاظت و حمایت کنیم و اگر هم اخلالی در کار آن پیش آمد، باز به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم تا بتوانیم اطلاعات را بی‌واسطه به مردم ایران برسانیم.»

یادآوری می‌شود پس از تسخیر سفارت آمریکا در تهران هم‌زمان با انقلاب سال 1357 کلیه روابط دیپلماتیک مستقیم میان دو کشور قطع شده است.

………………………………………………

فدراسیون بین‌المللی والیبال اعلام کرد:

«صعود ایران در رده‌بندی جهانی والیبال»

خبر / رادیو کوچه

پس از کسب چند پیروزی تیم ملی والیبال ایران در دوازدهمین دوره از مسابقات جهانی که در ژاپن برگزار شد، ایران با کسب مجموع 55.5 امتیاز به رده سیزدهم در میان بیست کشور دست یافته و به این ترتیب، نسبت به قبل، موقعیت خود را یک رده بهبود بخشیده است.

این رده بندی توسط فدراسیون بین‌المللی والیبال و با توجه به عمل‌کرد تیم‌های ملی کشورهای مختلف از جمله در مسابقات اخیر تدوین شده است.

در این جدول، برزیل، روسیه، ایتالیا و لهستان با کسب 300، 270، 226 و 199.5 امتیاز به ترتیب رده‌های اول تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

………………………………………………

رییس جمهوری سوریه:

«من مسوول هیچ خون‌ریزی در سوریه نیستم»

خبر / رادیو کوچه

بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، در مصاحبه با یک کانال تلویزیونی آمریکایی، شام‌گاه سه‌شنبه، 7 دسامبر، تاکید کرد وی مسوول خشونت‌ها و خون‌ریزی‌هایی که نیروهای وی علیه مخالفان به کار می‌برند‌، نیست.

به گزارش ای‌بی‌سی‌ نیوز، بشار اسد هنگام توضیح موضع خویش نسبت به حوادث جاری در این کشور گفت‌: «من فقط رییس جمهوری هستم‌، مالک کشور نیستم‌. هم‌چنین کسانی که دست به این کارها می‌زنند نیروهای من نیستند.»

بشار اسد هم‌چنین تاکید کرد: «بین به‌کارگیری سیاست سرکوب عمدی و ارتکاب برخی اشتباه‌ها توسط برخی مسوولان تفاوت وجود دارد. تفاوت بسیار است.»

در همین حال مارک تونر سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد بشار اسد فرصت‌های بسیاری را از دست داده است.

تونر افزود‌: «این بسیار احمقانه است که دیگران را نادان بشمارد و جرات کند تا بگوید وی در کشور خویش مسوولیت ندارد. او جز سرکوب وحشیانه مخالفان مسالمت‌آمیز کاری نمی‌کند.»

لازم به اشاره است این نخستین مصاحبه‌ای است که رییس جمهوری سوریه با یک رسانه غربی برای دفاع از عمل‌کرد خود انجام داده است.

………………………………………………

ساعاتی پس از راه‌اندازی صورت گرفت،

«فیلترشدن تارنمای سفارت مجازی آمریکا»

خبر / رادیو کوچه

مقام‌های جمهوری اسلامی ساعاتی پس از راه‌اندازی سفارت مجازی آمریکا برای مردم ایران، سایت این سفارت را فیلتر کردند و همزمان چند نماینده مجلس، اقدام اخیر آمریکا را «منافقانه» و برای «جاسوسی» ارزیابی کردند.

گزارش‌های رسیده از ایران حاکی است که ساعاتی پس از راه‌اندازی این سفارت مجازی، روز چهارشنبه، 7 دسامبر، مقام‌های جمهوری اسلامی دست‌رسی به آن را ممنوع کرده و این سایت را فیلتر کرده‌اند.

خبر راه‌اندازی این سایت که نخستین بار در مصاحبه ماه پیش هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، با شبکه‌های تلویزیونی اعلام شد، با واکنش‌های تند مسوولان جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شده بود.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، در این زمینه گفته بود که این برنامه با شکست روبه‌رو خواهد شد و «اگر آمریکایی‌ها تصور می کنند که می‌توانند با سفارت‌خانه مجازی خود در ایران کاری انجام دهند، در اشتباه هستند.»

به دنبال راه‌اندازی سایت سفارت مجازی آمریکا، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه اظهار داشت: «من پیش‌بینی می‌کنم که این سایت حداکثر شش ماه تا یک‌سال فعالیت خواهد کرد.»

اسماعیل کوثری در خصوص دلایل این پیش‌بینی خود گفته است: «مسوولان آمریکایی بدانند که آن قدر انتقادها به آن‌ها افزایش می‌یابد که به زودی از کرده خودشان پشیمان می‌شوند و این سایت مجازی را هم تعطیل می‌کنند.»

حسین ابراهیمی، دیگر نماینده مجلس، هدف از راه‌اندازی سفارت مجازی آمریکا را «جاسوسی» عنوان کرد و گفت که «آمریکایی می‌خواهند با افرادی در کشور ارتباط داشته باشند.»

وی تهدید کرد که «جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در فضای سایبری اقداماتی را برای مقابله با این توطئه‌ها انجام دهد» و افزود: «کاربران سایبری ما قوی هستند و می‌توانند اقدامات خوبی انجام دهند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,