Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
لیگ قهرمانان اروپا،

«حذف منچستر یونایتد از مرحله بعدی لیگ اروپا»

2011 December 08

خبر / رادیو کوچه

هفته پایانی از مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان باش‌گاه‌های اروپا، شام‌گاه چهارشنبه، 7 دسامبر، با صعود تیم‌های آرسنال انگلستان، بنفیکا پرتغال و اینتر ایتالیا و حذف منچستر یونایتد به پایان رسیده است.

به گزارش الجزیره، منچستر‌سیتی با دو گل توانست بایر مونیخ در گروه A را شکست دهد. ناپولی هم با همین نتیجه از سد ویارئال گذشت. از این گروه بایر مونیخ و ناپولی با 13 و 11 امتیاز به دور بعد صعود کردند منچستر سیتی هم به لیگ اروپا راه یافت.

در گروه B، اینتر ایتالیا و زسکا مسکو روسیه که پیش از این صعودشان قطعی شده بود برابر هم در مسکو به میدان رفتند که تیم روسی دو بر یک حریف خود را شکست داد. اینتر و زسکا با 10 و 8 امتیاز اول و دوم گروه شدند. ترابزون اسپر ترکیه هم با کسب نتیجه تساوی بدون گل برابر لیل فرانسه با 7 امتیاز وارد لیگ اروپا شد.

اما در گروه C  رقابت‌ها، منچستر یونایتد که تا‌کنون 3 بار به قهرمانی لیگ فوتبال اروپا رسیده است، 2 بریک نتیجه را به اف‌سی بازل سوییس واگذار کرد.

به دنبال این شکست منچستر ناچار شد برای نخستین بار پس از 1996 این لیگ را ترک کند و به رقابت‌های لیگ اروپا راه یابد.

بنفیکا هم با یک گل اتلول رومانی را شکست داد. با این نتایج تیم‌های بنفیکا با 12 و بازل سوییس با 11 امتیاز به مرحله بعدی صعود کردند.

از سوی دیگر تیم آژاکس در گروه D با شکست 3 بر صفر مقابل رئال مادرید از گردونه رقابت‌ها خارج شد.

هرچند آژاکس با 3 گل زده و اختلاف 7 گل با تیم لیون، در مقام بالاتری در جدول قرار داشت اما لیون فرانسه توانست تیم دینامو زاگرب را با نتیجه 7 بر یک شکست داده و  رتبه خود را در جدول بهبود ببخشد.

در این گروه رئال با 18 امتیاز و لیون با 8 امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر به دور بعد صعود کرده و تیم آژاکس هم با 8 امتیاز به لیگ اروپا راه یافت.

 بیشتر بخوانید:

«صعود تیم فوتبال چلسی به مرحله بعد لیگ اروپا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,