Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
به دنبال درخواست توضیح علی مطهری

«قوه قضایی مرگ هاله سحابی را طبیعی توصیف کرد»

2011 December 15

خبر / رادیوکوچه

مقامات قضایی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ،14 دسامبر، به خانواده هاله سحابی، فعال مدنی اعلام کردند که نیروهای انتظامی و امنیتی از ارایه فیلم‌های مربوط به صحنه مرگ او خودداری کرده‌اند، بنابراین بر‌اساس شواهد موجود مرگ هاله سحابی «طبیعی» است.

به گزارش رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی، مرگ هاله سحابی از سوی دستگاه قضایی طبیعی اعلام شده مگر این که خانواده وی شاهدی به دادگاه معرفی کنند.

هاله سحابی، فرزند عزت‌اله سحابی، فعال ملی‌ مذهبی، خرداد ماه امسال در مراسم تشییع پیکر پدرش در لواسان، جان‌باخت.

به گفته شاهدان عینی وی بر اثر ضربه یکی از افراد موسوم به لباس شخصی جان‌باخته است، اما مقامات رسمی مرگ او را «طبیعی» و بر اثر سابقه بیماری قلبی، گرمای هوا و شوک ناشی از مرگ پدرش توصیف کردند.

این در حالی است که علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه، 13 دسامبر، از سوال از وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در خصوص مرگ هاله سحابی در مجلس خبر داده بود.

آقای مطهری اظهار داشت: «از وزیر اطلاعات در‌باره مرگ هاله سحابی سوال کردیم تا به کمیسیون بیاید و توضیحاتی را ارایه بدهد؛ قرار شد که سی‌دی (حاوی فیلم مربوط به وقایع تشییع جنازه عزت‌اله سحابی) را به ما بدهند تا آن را مشاهده کنیم و اگر قانع نشدیم، وزیر به صحن علنی بیاید و توضیح بدهد.»

بیشتر بخوانید:

اگر نظام عامل مرگ هاله سحابی است، عذرخواهی کند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,