Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
اسفندیار رحیم مشایی:

«جهان مدیون ایران است»

2009 December 19

اسفندیار رحیم مشایی پنج‌شنبه شب در جمع برخی ایرانیان مقیم دانمارک و کشورهای حوزه اسکاندیناوی گفت: «دیدار هموطنان عزیز در این بخش از جهان یک فرصت مغتنم و بسیار شایسته است. ایرانیان با آگاهی از مسوولیت خطیر خود به عنوان یک ایرانی و یا علاقه‌مند به ایران که همواره در تعامل با مردم دنیا برای توسعه دوستی‌ها و محبت‌ها و پایه‌گذاری روابط سالم و شرافتمدانه بودند، امروز فعالیت می‌کنند.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رییس دفتر رییس‌جمهور در ادامه افزود: «می‌خواهم شما را به مسوولیت خطیر و بزرگ تاریخی‌تان توجه بدهم. تحولات جهان بسیار سریع است و اتفاقات با دامنه گسترده یکی پس از دیگری در حال شکل‌گیری است و امکان تحقق فضایی روشن و شایسته برای ملت ایران اکنون فراهم‌تر از چند صد سال گذشته است»

مشایی گفت: «امروز ایران بسیار مستحکم‌تر است و ریشه عمیق درخاک خدایی دارد. ایران امروز طلبکار جامعه جهانی است . جهان مدیون ایران است؛ چرا که ایران از مهم‌ترین پایه‌گذاران جامعه‌ بشری بوده است و مدنیت در ایران شکل گرفته و ایران سهم بارز و برجسته‌ای در کاهش دامنه بربریت و جهل و تباهی در تاریخ دارد. با ظهور اسلام ایرانیان به عنوان یک ملت غیرعرب در نشر اسلام گوی سبقت را از عرب‌ها ربودند و سهم ایرانیان در پایه‌گذاری تمدن اسلامی بی‌نظیر است.»

وی در پایان گفت: «ما برنامه‌های وسیعی برای توسعه همکاری‌ها با همه ایرانیان در جهان داریم و انشاءالله شاهد رونق بیشتر این سیاست خواهیم بود و تاسیس خانه ایران درکشورهای مختلف یکی از این سیاست‌ها است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,