Saturday, 18 July 2015
05 August 2021
تایید و تکذیب حضور تک‌تیراندازان در سوریه،

«گزارش‌‌های متفاوت ناظران اتحادیه عرب در سوریه»

2012 January 01

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، 1 ژانویه، ناظران اتحادیه عرب در سوریه نسبت به حادثه‌ای در شهر درعا که گفته می‌شود تک تیراندازان دولتی در آن دخیل بوده‌اند گزارش‌های متفاوتی ارایه کرده‌اند.

به گزارش فعالان حقوق بشری سوریه، در تصاویر ویدیویی که در اینترنت منتشر شده و تایید شده نیست فردی را نشان می‌دهد که ظاهرن از ناظران اتحادیه عرب است و می‌گوید تک تیراندازان دولت سوریه را بر روی پشت بام‌ها دیده است. او از دولت سوریه می‌خواهد که فورن به استقرار این تک تیراندازان پایان دهد.

اما رییس گروه ناظران اتحادیه عرب پس از آن در گفت‌وگویی مشاهده تک تیراندازان توسط این عضو گروه ناظران را تکذیب کرد.

علارغم حضور ناظران اتحادیه عرب در سوریه، از شدت خشونت‌ها در این کشور کاسته نشده است.

در فیلم منتشر شده، این فرد می‌گوید: «به من می‌گویید که تک تیراندازان هستند؟ نیازی نیست به من بگویید. من با چشمان خودم آن‌ها را دیدم.»

او هم‌چنین می‌گوید که نگرانی ناظران در این مورد به اتحادیه عرب منتقل خواهد شد و چنان‌چه به حضور این تک تیراندازان ظرف ۲۴ ساعت پایان داده نشود، اقدام مقتضی در پیش گرفته خواهد شد.

در گزارشی دیگر، یک منبع نزدیک به هیت ناظران اتحادیه عرب گزارش داده که ناظران هم‌چنین تک تیراندازانی را در دوما در حومه دمشق پایتخت سوریه مشاهده کرده‌اند.

با این وجود، ژنرال مصطفی الدابی رییس گروه ناظران اتحادیه عرب، در سخنانی متضاد با این گزارش‌ها گفت که سخنان عضو گروه ناظران اتحادیه عرب در فیلم منتشر شده در اینترنت، فرضی بوده و او در حقیقت گفته است که «اگر با چشمان خودش تک تیراندازان را ببیند، موضوع را بلافاصله گزارش خواهد داد.»

ناظران معتقدند که این سخنان رییس گروه ناظران اتحادیه عرب، به اتهام‌های معترضان سوری که معتقدند ژنرال الدابی که یک سودانی است به دولت سوریه تمایل دارد، دامن خواهد زد.

سپهبد الدابی از افسران اطلاعات ارتش سودان بوده است در حالی‌که دادگاه کیفری بین المللی به دلیل عمل‌کرد نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان تحت حمایت دولت آن کشور در منطقه دارفور، برای رییس جمهوری سودان را به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت تحت پی‌گرد قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,