Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
در پی اعلام انحلال خانه سینما،

«بهمن فرمان‌آرا، کارگردان ایرانی جوایز فجر را پس داد»

2012 January 08

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 7 ژانویه، بهمن فرمان‌آرا، کارگردان ایرانی فیلم‌های «بوی کافور عطر یاس»‌ و «خانه‌ای روی آب» سه سیمرغ بلورینی که از جشن‌واره فجر دریافت کرده بود به دفتر جشن‌واره تحویل داده است.

به گزارش خبرآنلاین، بهمن فرمان‌آرا، در این خصوص اظهار داشت:‌ «با شرایطی که در سینمای ایران به وجود آمده است، تصمیم گرفتم سه سیمرغ بلورینی که از جشن‌واره فجر گرفته‌ام به دفتر جشن‌واره بازگردانم.»

 او ادامه داد:‌ «این سیمرغ‌های بلورین را برای فیلم‌های «بوی کافور عطر یاس» و «خانه‌ای روی آب» دریافت کرده بودم که همه را تحویل دفتر جشن‌واره دادم و رسید آن را گرفتم.»

 فرمان‌آرا سیمرغ بلورین بهترین فیلم را از بیستمین جشن‌واره فیلم فجر برای «خانه‌ای روی آب» دریافت کرده بود و هم‌چنین سیمرغ‌‌های بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌نامه را از هجدهمین دوره جشن‌واره فجر برای فیلم «بوی کافور، عطر یاس» گرفته بود.

لازم به اشاره است در روزهای اخیر تنش میان وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی و خانه سینما افزایش یافته که در پی آن وزارت ارشاد این موسسه را منحل اعلام کرد. اما خانه سینما اعلام کرد است که دستور انحلال باید از سوی مقام‌های قضایی صادر شود و هیچ نهادی حق اعلام انحلال آن را ندارد.

گفتنی است دادگاهی به همین منظور در تاریخ 21 دی‌ماه برگزار خواهد شد تا موارد شکایتی وزارت ارشاد از خانه سینما مورد بررسی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

«خانه سینما، مرکز اپوزیسیون با عمل‌کردی نا‌مطلوب»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,