Saturday, 18 July 2015
03 August 2020
در جریان سفر به آمریکای لاتین،

«اهدای دکترای افتخاری به احمدی‌نژاد در کوبا»

2012 January 12

خبر / رادیو کوچه

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه، 11 ژانویه، که در جریان سفرش به آمریکای لاتین به کوبا رفته است، از دانش‌گاه هاوانا دکترای افتخاری دریافت و برای دانش‌جویان سخن‌رانی کرده است.

رییس جمهوری اسلامی در جمع دانش‌جویان دانش‌گاه هاوانا اظهار داشت: «ماموریت، وظیفه و چالش مشترک ما این است که برای رسیدن به عدالت تلاش کنیم.»

آقای احمدی‌نژاد به دانش‌جویان گفت که سرمایه‌داری به پایان راه رسیده است.

او که در کشور کمونیستی کوبا سخن گفت، به دانش‌جویان چنین وعده داد: «امپریالیسم و سرمایه‌داری و هر اندیشه ضد‌انسانی رفتنی است و عشق، صلح، عدالت و انسانیت خواهد آمد.»

آقای احمدی‌نژاد اعطای دکترای افتخاری به خود را نشانه هم‌بستگی و هم‌راهی دو ملت ایران و کوبا برای «نیل به اهداف بزرگ انسانی تلقی» کرد.

از بدو ورود به کوبا و در جریان سخن‌رانی‌اش در دانش‌گاه هاوانا، آقای احمدی‌نژاد درباره کشته شدن مصطفی احمدی‌روشن، معاون بازرگانی تاسیسات غنی‌سازی نطنز، به طور مشخص سخنی نگفت.

مصطفی احمدی‌روشن صبح روز چهارشنبه ۲۱ دی در اثر انفجار یک بمب در منطقه سیدخندان تهران کشته شد. این بمب توسط یک موتورسوار به ماشین آقای احمدی‌روشن چسبانده شده بود.

مقام‌های جمهوری اسلامی، آمریکا و اسراییل را عامل جان‌باختن آقای احمدی‌روشن می‌دانند این در حالی است که آمریکا این اتهام را رد کرده است.

محمود احمدی‌نژاد که به آمریکای لاتین سفر کرده است اول به ونزوئلا رفت و بعد به هم‌راه رییس جمهوری آن کشور به نیکاراگوئه رفت.

در نیکاراگوئه در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دانیل اورتگا شرکت کرد.

آقای احمدی‌نژاد بناست که سفرش به آمریکای لاتین را با سفری به اکوادور پایان دهد.

پیش از آغاز سفر، آمریکایی‌ها به کشورهای آمریکای لاتین گفته بودند که «حالا زمان گسترش روابط با ایران نیست.»

بیشتر بخوانید:

«سه کشته و زخمی در انفجار مقابل دانش‌گاه علامه در تهران»

«ورود رییس جمهوری اسلامی به ونزوئلا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,