Saturday, 18 July 2015
26 November 2021
نامزدهای اولیه اسکار اعلام شدند:

«جدایی نادر از سیمین در فهرست اولیه اسکار»

2012 January 19

خبر / رادیو کوچه

9 فیلم شامل «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی برای حضور در فهرست نهایی نامزدهای بخش فیلم خارجی‌زبان جوایز اسکار 2012 ‌در آمریکا رقابت می‌کنند.

به گزارش رویترز، فیلم‌های نامزد شده برای دریافت بهترین فیلم خارجی در هشتاد و چهارمین جشن‌واره اسکار از کشورهای بلژیک، کانادا، دانمارک، آلمان، ایران، اسراییل، مراکش، لهستان و تایوان برگزیده شده‌اند.

انتخاب بهترین فیلم خارجی برای شرکت در مرحله نهایی اسکار از دو مرحله می‌گذرد. در مرحله اول کمیته‌ای شامل چند صد نفر در لس آنجلس ۶۳ فیلم معرفی شده را در فاصله نیمه اکتبر تا ۱۳ ژانویه دیده و ۶ فیلم را برگزیده‌اند. ۳ فیلم هم از سوی کمیته اجرایی فیلم‌های خارجی اسکار برگزیده شده‌اند.

در مرحله بعد، از میان این ۹ فیلم، ۵ فیلم توسط کمیته ویژه‌ای از نیویورک و لس‌آنجلس برای معرفی در شب اسکار انتخاب می‌شوند. این کمیته در فاصله ۲۰ ژانویه تا ۲۲ ژانویه، هر روز ۳ فیلم را تماشا خواهند کرد و رای خواهند داد.

همه نامزدهای اسکار روز سه‌شنبه ۲۴ ژانویه اعلام می‌شوند و مراسم اهدای جوایز هشتاد و چهارمین دوره اسکار روز یک‌شنبه ۲۶ فوریه در سالن تاتر کداک در هالیوود برگزار خواهد شد. این مراسم به طور زنده از شبکه‌ ای.‌بی.‌سی. پخش خواهد شد.

 بیشتر بخوانید:

«اهدای جایزه گلدن گلوب به «جدایی نادر از سیمین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,