Saturday, 18 July 2015
26 November 2021
آکادمی اسکار اعلام کرد:

«نامزدی فیلم فرهادی در دو بخش جایزه اسکار»

2012 January 24

خبر / رادیو کوچه

نام اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی، فیلم «جدایی نادر از سیمین» که چندی پیش جایزه گلدن گلوب را نیز از آن خود کرد، روز سه‌شنبه، 24 ژانویه، به عنوان نامزد در دو رشته از جوایز اسکار سال ۲۰۱۲ اعلام شده است.

این فیلم در دو بخش اسکار بهترین فیلم خارجی و اسکار بهترین فیلم‌نامه اریژینال با دیگر نامزدها رقابت خواهد کرد.

آکادمی اسکار در آمریکا روز سه‌شنبه در مراسمی ویژه نامزدهای تمام رشته‌ها برای تصاحب جایزه اسکار سال ۲۰۱۲ را اعلام کرد.

این در حالی است که پیش‌تر نام آقای فرهادی و آخرین فیلم او تنها در بخش «بهترین فیلم خارجی» اسکار اعلام شده بود.

در بخش بهترین فیلمنامه اریژینال، اصغر فرهادی با فیلم‌ساز بزرگی چون وودی آلن رقابت خواهد کرد که امسال با فیلم نیمه‌شب در پاریس در اسکار حضور دارد.

فیلم اصغر فرهادی در بخش اسکار بهترین فیلم خارجی نیز با فیلم‌های «کله‌شق» از بلژیک، «موسیو لازار» از کانادا، «پاورقی» از اسراییل، و «در تاریکی» از لهستان رقابت خواهد کرد.

اما در بخش «اسکار بهترین فیلم» ۹ فیلم نامزد شده‌اند که از این میان می‌توان به اسب جنگی استیون اسپیلبرگ، آرتیست از میشل هازاناویسیوس، اولاد از الکساندر پین، درخت زندگی از ترنس مالیک، هوگو از مارتین اسکورسسی و نیمه‌شب در پاریس از وودی آلن اشاره کرد.

اما در بخش بهترین کارگردانی پنج فیلم‌ساز برای دریافت اسکار رقابت خواهند کرد: «وودی آلن، مارتین اسکورسسی، ترنس مالیک، الکساندر پین و میشل هازاناویسیوس.»

دمین بشیر، جرج کلونی، برد پیت، گری الدمن و ژان دوژاردن پنج هنرپیشه‌ای هستند که شب اسکار به جایزه بهترین بازیگر مرد چشم خواهند دوخت.

پنج هنرپیشه زنی هم که برای اسکار بهترین بازیگر زن با یک‌دیگر رقابت خواهند کرد عبارت‌اند از مریل استریپ، وایولا دیویس، گلن کلوز، میشل ویلیامز و رونی مارا.

این نامزدهای اسکار در کنار باقی آن‌ها در رشته‌های دیگر روز هفتم اسفندماه به سالن کداک‌‌ لس‌آنجلس خواهند رفت.

بیشتر بخوانید:

«جدایی نادر از سیمین در فهرست اولیه اسکار»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,