Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
هم‌زمان با لغو وضعیت فوق‌العاده،

«برگزاری مراسم سال‌گرد انقلاب مصر»

2012 January 25

خبر / رادیو کوچه

مخالفان در مصر، شام‌گاه سه‌شنبه، 24 ژانویه، در میدان التحریر، کانون اعتراضات به حکومت حسنی مبارک، رییس جمهوری پیشین این کشور، گرده هم آمده و نخستین سال‌گرد انقلاب مصر و هم‌چنین سقوط مبارک را جشن گرفتند.

به گزارش الجزیره، این در حالی است که شورای نظامی مصر که پس از حسنی مبارک اداره امور را در این کشور برعهده گرفته از برگزاری مراسمی در شهر اسکندریه هم‌راه با نیروی دریایی این کشور خبر داد.

در عین حال مخالفان اعلام کردند که این انقلاب از سوی ژنرال حسین طنطاوی رییس شورای نظامی مصر، ربوده شده و وارد مسیر دیگری شده است.

هم‌زمان حسین طنطاوی روز سه‌شنبه طی سخنانی که از تلویزیون رسمی این کشور پخش شد، لغو شرایط فوق‌العاده را اعلام کرده است.

وی در پیام خود گفته بود: «امروز پس از آن که ملت مصر حرف خود را زد و نمایندگانش را به مجلس خلق فرستاد «تصمیم خود مبنی بر لغو شرایط فوق‌العاده را از بامداد روز 25 ژانویه به استثنای حالت‌های برخورد با اراذل و اوباش اعلام می‌دارم.»

سرلشکر طنطاوی در ادامه خاطرنشان کرد ملت مصر «شرایط تحمیلی و دیکته خارجی‌ها را که هدف آن محو سربلندی و آزادگی است نمی‌پذیرد و از امنیت ملی خود در ابعاد گوناگون آن پاس‌داری کرده و با کسانی که درصدد نابودی امنیت، ثبات و وحدت ملی باشند ..سهل‌انگاری نخواهند کرد.»

هم‌چنین رییس شورای نظامی مصر از دولت انتقالی این کشور که به گفته وی با مشکلات سختی دست و پنجه نرم می‌کند تمجید کرد‌.

بیشتر بخوانید:

«‌حزب آزادی و عدالت، برنده انتخابات پارلمانی مصر»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,