Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
باراک اوباما:

«لیاقت دارم یک دور دیگر هم رییس جمهوری باشم»

2012 February 07

خبر / رادیو کوچه

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، در مصاحبه تلویزیونی خود روز دوشنبه، 6 فوریه، به وقت واشینگتن، اظهار داشت که «لیاقتش را دارد که یک دور دیگر در کاخ سفید بماند.»

به گزارش شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی، مصاحبه آقای اوباما دو روز پس از اعلام آمار نرخ بی‌کاری در آمریکا انجام گرفت که نشان‌دهنده کاهش بی‌کاری در این کشور بود.

کارشناسان می‌گویند پیش‌رفت در این آمار، امید بیش‌تری برای انتخاب مجدد آقای اوباما به وجود آورده است.

او با اشاره به این‌که در ۲۳ ماه گذشته، 3.7 میلیون شغل ایجاد کرده، تاکید کرد: «ما از سال ۲۰۰۵ تا کنون بیش‌ترین شغل‌ها را و از سال ۱۹۹۰ بیش‌ترین کارهای تولیدی را ایجاد کردیم.» و ادامه می‌دهد: «اما کار ما تمام نشده است. »

او گفت کاری که مداوم انجام خواهد داد این است که «”آهسته و محکم و با استقامت» حرکت کند: «گذشت زمان باعث می‌شود که یک رییس جمهوری در کارش بهتر شود.»

نظرسنجی ها در آمریکا نشان می‌دهند که آقای اوباما برای اولین بار بیش از ۵۰ درصد آرا را می‌تواند از آن خود کند.

طبق این نظرسنجی‌ها اگر انتخابات همین حالا برگزار شود، ۵۱ درصد به آقای اوباما و ۴۵ درصد به میت رامنی، نامزد حزب جمهوری‌خواه، رای می‌دهند.

هر چند آقای اوباما از رقبای خود جلوتر است اما نظرسنجی‌ها نشان می دهد که اگر او رقیبی نداشته باشد، تنها ۴۹ درصد از آرا را از آن خود خواهد کرد.

۵۲ درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند می‌گویند که هر چه بیش‌تر میت رامنی را می‌شناسند، کم‌تر از او خوششان می‌آید.

بیشتر بخوانید:

«میت رامنی برنده انتخابات جمهوری‌خواهان در نوادا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. asas
    1

    احمق ها اگه وضع اقتصادی شان خوب بود که مردمش بیرون نمیریختند وجنبش تسخیر وال استریت راه ممی انداختند. آمریکا در آینده تجزیه خواهد شد مثل شوروی تا کی میخواهید طرفداری کنید ؟؟!!