Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
وزارت دفاع آمریکا:

«پرواز هواپیماهای تجسسی آمریکایی بر فراز سوریه»

2012 February 18

خبر / رادیو کوچه

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روز شنبه، 18 فوریه، از پرواز تعدادی ازهواپیماهای بدون خلبان ایالات متحده آمریکا بر فراز سوریه به منظور جمع‌آوری اطلاعاتی، از تحرکات نظامیان حکومت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، خبر داده است.

به گزارش ان‌بی‌سی، یک مقام بلند‌پایه در پنتاگون با تاکید بر این‌که جمع آوری اطلاعات نظامی در مورد سوریه به معنی آماده سازی برای برای مداخله نظامی ایالات متحده در آن کشور نیست گفته است‌: «هدف دولت اوباما بیش‌تر جمع آوری شواهد دقیق از نحوه عمل‌کرد نظامی دولت سوریه با مخالفان و به منظور استفاده از این اطلاعات برای یک واکنش بین‌المللی گسترده علیه رژیم دمشق خواهد بود.»

مسوولانی از کاخ سفید و دو وزارت پنتاگون و امور خارجه آمریکا‌، چگونگی انجام ماموریت‌‌های انسان‌دوستانه در سوریه را بررسی کردند.

بر اساس این گزارش مسوولان آمریکایی از احتمال به خطر افتادن جان شرکت‌کنندگان در ماموریت‌های انسان‌دوستانه به سوریه، ابراز نگرانی کردند.

گزارش می‌افزاید چنان‌چه جان افراد گروه ارسال کمک‌های انسانی به مردم سوریه به خطر بیفتد‌، آمریکا ناچار به برخورد نظامی با سوریه می‌شود واین مسئله نگرانی‌های کاخ سفید را می‌افزاید.

بیشتر بخوانید:

«بمباران شهرهای سوریه هم‌زمان با ورود مقام چینی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,