Saturday, 18 July 2015
25 January 2021
گپی با نیک آهنگ کوثر و کلاغ‌هایش

از سرمای تورنتو تا بازگشت کلاغ‌ها در روز کریسمس

2009 December 25

فواد / رادیو کوچه

«نیک آهنگ کوثر» کاریکاتورست مشهوری است که این روزها پرکارترین روزهای زندگی‌اش است. دائم کاریکاتور می کشد، مجری تلویزیون است و برنامه ی رادیویی می‌سازد . با او در روز کریسمس به گفت‌و گو نشسته‌ایم و با او درباره‌ی تناقض‌های مهاجران در روز کریسمس، کلاغ‌ها و خودنویسش پرسیده‌ایم.

20091225-soc-nikahang-foad

نیک‌آهنگ می‌گوید: «ایرانیانی که در خارج از کشور هستند تناقض بامزه‌ای دارند. مثلن خود من همین الان راهی مهمانی یک ایرانی مسیحی هستم. از آن طرف هم جشن نوروز داریم و هم جشن‌های مسیحی در کشور کانادا. »

از نیکان می‌پرسم: به نظرتو چقدر ایرانی‌ها با این همه جشن احساس راحتی می کنند؟

می‌گوید: «متاسفانه ایرانی‌ها آنچنان که باید از نوروز لذت نمی‌برند. چون در خارج کشور معمولن روزهای کاری ما به عید نوروز بر می‌خورد و حال و هوا چندان شبیه ایران نیست.»

از روزگار کلاغ‌های نیک‌آهنگ خبر می‌گیریم و سپس از سایت خودنویس که رهبری آن را نیک آهنگ بر عهده دارد می‌پرسیم.

نیکان می‌گوید: «خودنویس یک پایگاه شهروند روزنامه‌نگاری است. که همه می‌توانند خبرها نظرها و ویدئوها و محتوایشان را روی سایت بیاورند اما نه به صورت حرفه‌ای بلکه خودمانی . به خاطر ارتباطی که با شهروند روزنامه‌نگاران برقرار کرده‌ام بسیار راضی هستم و بسیار زودتر در جریان مسایل قرار می‌گیریم.»

نیکان بیننده‌های ثابت خودنویس را بین روزی سه هزار تا پنج هزار نفر در روز اعلام می کند و حسابی راجع به سایت خودنویس صحبت می‌کند. اما برای این که شما را هم مجبور به شنیدن این مصاحبه کنیم در همین حد به توضیحات بسنده می کنیم و از شما دعوت می‌کنیم فایل صوتی این برنامه‌ها را بشنوید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,