Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
درآستانه اسکار به اصغر فرهادی اهدا شد،

«جایزه بهترین فیلم خارجی فیلم‌های مستقل آمریکا برای جدایی»

2012 February 26

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 25 فوریه، اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلم خارجی جشن‌واره فیلم‌های مستقل آمریکا را به خاطر فیلم «جدایی نادر از سیمین» از آن خود کرده است.

برخی منتقدان می‌گویند این جایزه که به جایزه «اسپیریت» شهره است می‌تواند شانس اصغر فرهادی را برای کسب جایزه اسکار که روز یک‌شنبه برگزار می‌شود بیش‌تر کند.

ژان دو ژاردن و کریستوفر پلامر هنرپیشه‌های دو فیلم «آرتیست» و ‌«تازه کارها» نیز به ترتیب جایزه بهترین هنرپیشه مرد، و بهترین هنرپیشه نقش دوم را از آن خود کردند.

اصغر فرهادى فیلم‌هاى مستقل را بسیار پر اهمیت خواند و گفت این فیلم‌ها دریچه‌اى بر شناساندن جوامع به دنیاى خارج هستند. مراسم بهترین‌هاى سینماى مستقل هر سال یک روز پیش از مراسم اسکار برگزار می‌شود.

در میان نامزدهای اسکار برای بازیگری احتمال می‌رود کریستوفر پلامر 82 ساله مسن‌ترین هنرپیشه‌ای شود که جایزه اسکار را در تاریخ این مراسم از آن خود کرده است.

فیلم آرتیست با شرکت ژان دوژاردن در مراسم سینمایی سزار فرانسه نیز 6 جایزه را از آن خود کرد و هنرپیشه نقش اول آن که از فرانسه عازم لوس آنجلس برای شرکت در مراسم اسکار بود، نتوانست جایزه اسپیریت خود را شخصن دریافت کند.

بیشتر بخوانید:

«جدایی نادر از سیمین بهترین فیلم خارجی سزار»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,