Saturday, 18 July 2015
28 September 2021

«۲۵ سند در افشای خالی‌ بودن حوزه‌های اخذ رای»

2012 March 03

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

 مهیار فرآورده

از ساعات آغازین روز جمعه 12 اسفند و با بازشدن حوزه‌های اخذ رای، فرستنده‌های رنگارنگ نظام حاکم را یک‌به‌یک از راه دور رصد می‌کردم تا گزارش خبرنگاران و مجریان ایشان را با گوش‌های خود بشنوم و با چشم‌های خویش ببینم.

به‌نظر من رسید تمامیت‌خواهان، تعدادی از حوزه‌های اخذ‌ رای مانند اصفهان «مسجد شاه»‌ را به عنوان پای‌گاه‌های تبلیغاتی خود قرار داده بودند و صحنه‌هایی را که با آرایش «نیروهای خودجوش» از این حوزه‌ها تهیه می‌کردند، لابلای صحنه‌هایی از سال‌های پیش می‌چسباندند و به‌خورد امت اسلامی می‌دادند که در همان صحنه‌ها هم سوتی دیده می‌شد. گزارش‌گران شبکه 1 بارها گفتند، این‌قدر استقبال زیاد و باشکوه بوده که ما عاجز ماندیم با یک دوربین همه را نشان بدهیم.

خوب آدم دلش  برای این رژیم می‌سوزد ، طفلک‌ها پول ندارند دوربین بخرند تا بتوانند سیل عظیم جمعیت را که در پشت درهای حوزه‌های انتخاباتی صف بسته بودند نشان دهند.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YoEBGQshX98[/youtube]

تردیدی نداشتم که صحنه‌ها مهندسی‌شده و ساخته‌گی هستند، اما هنوز گزارش تصویری‌ قابل‌استناد از سوی اپوزیسیون بیرون نیامده بود، تا به گنجینه‌ای از ویدیوکلیپ رسیدم که عدم مراجعه مردم به 25 حوزه را مستند کرده است. نه در داخل و نه در بیرون هیچ‌یک این حوزه‌ها صفی تشکیل نشده و در بعضی از آن‌ها اصلن خبری نیست و هر کس هم که آن‌جاست، یا پشت صندوق‌های رای چشم‌به‌راه رای‌دهنده‌گان است و یا بیرون قدم می‌زند و یا سیگار می‌کشد.

کلیپ‌ها در هشت شهر بزرگ ایران گرفته شده‌اند. از تهران 7 حوزه، قزوین 6، مشهد 4، کرج 4، اهواز2، اصفهان1 و همدان نیز یک حوزه. مسجد «دارالسلام» خیابان ابوسعید، مدرسه «حجاب» خیابان ابوسعید، دبیرستان «محمودزاده» خیابان ولیعصر، دبستان «حضرت ابولفضل» خیابان شیخ‌بهایی از جمله حوزه‌های مستند شده در تهران هستند.

بی‌ترد تهیه‌کننده هرکدام از این کلیپ‌ها با خطراتی مواجه بوده‌ و از لرزش صدای یکی از گزارش‌گران مشهود است که جان خود را بر کف دست گذاشته تا آن تصویر را به دنیا مخابره کند.

در اهواز که شبکه 1 چند بار گفت استقبال بی‌نظیر بوده، در این کلیپ‌ها نه این‌که کسی در اطراف حوزه‌ها دیده نمی‌شود، بلکه کرکره مغازه‌ها پایین کشیده شده و تک‌و‌توک در شهر در رفت‌وآمد هستند. در اصفهان که جلوی «مسجدشاه» صحنه تبلیغاتی ترتیب داده بودند، در کلیپ اصفهان، 14 نفر کارکنان‌‌حوزه پشت میزها معطل مانده‌اند و تنها چهار نفر مراجعه‌کننده در آنجا دیده می‌شوند و یکی از آن‌ها خود گزارش‌گر است که دارد با روش خویش فیلم می‌گیرد.

در قزوین هیچ‌کس از نزدیکی آن شش حوزه‌ای که مستند شده عبور هم نمی‌کند. حوزه‌ی دبیرستان «شهیدشیرودی» در این دسته است. به‌تر است خود سری به این گنجینه بزنید و با چشم‌های خود ببینید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,