Saturday, 18 July 2015
09 December 2021
در روز «سه‌شنبه بزرگ» در آمریکا،

«برتری میت رامنی در انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان»

2012 March 07

خبر/ رادیو کوچه

با انجام رای‌گیری در مهم‌ترین روز انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان میت رامنی در اوهایو، ویرجینیا، ورمونت، ماساچوست‌ و آیداهو به پیروزی رسید در حالی که رقیب اصلی او ریک سنتروم در ایالت‌های اوکلاهوما، داکوتای شمالی و تنسی پیروز شد.

ایالت اوهایو در این رقابت‌ها بسیار مهم بود چرا که هیچ وقت نامزدی از حزب جمهوری‌خواه بدون پیروزی در این ایالت موفق نشده در انتخابات سراسری ریاست جمهوری پیروز شود.

به گزارش الجزیره، نیوت گینگریچ، نامزد دیگر که رییس پیشین مجلس نمایندگان آمریکاست امیدوار است پیروزی او در جورجیا نشانه برتری بر رقبایش در ایالت‌های جنوبی باشد و به مبارزات انتخاباتی‌اش جانی تازه ببخشد.

نامزدی که در انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان پیروز شود رقیب اصلی باراک اوباما در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود که پاییز آینده برگزار خواهد شد.

روز سه شنبه در ایالت‌های تنسی، اوکلاهوما، آیداهو، داکوتای شمالی و آلاسکا نیز رای‌گیری انجام شده است.

میت رامنی فرمان‌دار پیشین ماساچوست‌ که از تجار بسیار ثروتمند نیز هست در این رقابت‌ها پیش‌تاز است. او در هفته‌های گذشته با اقبال مواجه بوده و پیروزی‌های زیادی به دست آورده است.

با این همه سناتور سنتروم که فرمان‌دار پیشین پنسیلوانیاست و خود را تنها محافظه‌کار راستین در این رقابت‌ها می‌خواند که می‌تواند رای کارگران آمریکایی را جلب کند، امیدوار است در زنجیره پیروزی‌های میت رامنی وقفه ایجاد کند.

ران پاول نامزد دیگر که عضو کنگره از ایالت تگزاس است نامزد کم‌شانس این رقابت‌ها شمرده می‌شود. او امیدوار است اولین پیروزی خود را در ایالت آلاسکا به دست بیاورد.

 بیشتر بخوانید:

«پیروزی رامنی در انتخابات درون‌حزبی آمریکا در واشینگتن»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,